Wysokie skoki w Żarach

Podczas niedzielnego 12. Międzynarodowego Konkursu Skoku o Tyczce im. Tadeusza Ślusarskiego w Żarach, aż trzech Polaków uzyskało minima na sierpniowe Mistrzostwa Świata w Pekinie.
St. Pölten: Swoboda błyszczy w Austrii

Mająca niecałe 19 lat sprinterka Czwórki Żory wygrała zawody w austriackim Sankt Pölten podczas Liese Prokop Memorial na 100 metrów. Zawodniczka Iwony Krupy uzyskała w eliminacjach 11.24s, a w finale 11.21s.
Biała Podlaska: Lićwinko liderką tabel

Kamila Lićwinko znakomicie spisała się podczas konkursu skoku wzwyż rozgrywanego w Białej Podlaskiej. Zawodniczka Podlasia Białystok pokonała wysokość 1.97m i została liderką tabel światowych.
Leszno: Szyszkowski blisko minimum

Jakub Szyszkowski wygrał sobotnie zawody w Lesznie, zaliczane do Lekkoatletycznego Pucharu Polski. Zawodnik Śląska Wrocław był bliski uzyskania minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na czempionat w Pekinie.
Ostrawa: dobra postawa Polaków podczas Zlatej Tretry

54. mityng Zlatej Tretry (Złotych Kolcy) przyniósł wiele fantastycznych wyników. Pierwszego dnia zawodów wygrali rzut młotem Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek. Drugiego dnia konkurencje biegowe wygrywali nasi biegacze i sprinterzy.
Rehlingen: dobre skoki Polek

Kamila Lićwinko została współliderką światowych tabel skoku wzwyż. Polka zaliczyła 1.96m i wypełniła minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na czempionat w Pekinie.
Warszawa/Zamość: minima na mistrzostwa

W Warszawie i Zamościu padło kilka wyników lepszych niż minima na najważniejsze w tym roku zawody międzynarodowe. Dobre rezultaty osiągano w Warszawie i Zamościu.
Schwechat : Ślepowrońska z rekordem Polski

Zawodniczka MKS Pułtusk, Maja Ślepowrońska wygrała konkurs pchnięcia kulą juniorek młodszych na przedmieściach Wiednia w Schwechat. Polka pchając ponad 17 metrów ustanowiła rekord Polski.
Borkowski liderem tabel europejskich U20

Mateusz Borkowski został liderem tabel europejskich do lat 20 na 800 metrów. Zawodnik LKB Rudnik uzyskał rekord życiowy na tym dystansie w belgijskim Oordegem.
Pekin: Włodarczyk liderką list światowych

Anita Włodarczyk została liderką tabel światowych w rzucie młotem po bardzo dobrym konkursie jaki miała na mityngu w Pekinie. Piąta w konkursie była Joanna Fiodorow.
Doha: Pichargo z trzecim wynikiem all-time w trójskoku

Fenomenalny konkurs trójskoku na stadionie w Dausze oglądali zgromadzeni tam kibice. Kubańczyk Pedro Pichardo uzyskał trzeci wynik w historii tej konkurencji na stadionie, skacząc ponad 18 metrów.
Doha: dobry występ skoczków

Justyna Kasprzycka zajęła szóste miejsce w konkursie skoku w dal, a Piotr Lisek piąte w skoku o tyczce. Nasi zawodnicy dobrze rozpoczęli sezon, a także cykl Diamentowej Ligi.
Doha: Glanc z minimum na Pekin

Świetnie sezon w Dausze zainaugurować Żaneta Glanc. Zawodniczka OŚ AZS Poznań uzyskała podczas mityngu Diamentowej Ligi minimum na mistrzostwa świata.
Doha: Gatlin najszybszy na świecie

Piorunujący start podczas pierwszych w tym roku zawodów Diamentowej Ligi miał amerykański sprinter Justin Gatlin. Amerykanin uzyskał również piąty wynik all-time na 100 metrów, otwierając sezon najszybciej w historii.
DL Doha '15 - Farah rozpocznie sezon w Katarze

Dwukrotny mistrz Olimpijski, Brytyjczyk Mohammed Farah wystartuje w swoim pierwszym starcie w katarskiej Dausze. Biegacz obok tyczkarza Renauda Lavillenie ma być jedną z ważniejszych postaci tej imprezy.
DL Doha '15 - Sanya Richards-Ross w drodze po pierwszy triumf

Zawody Diamentowej Ligi w Dausze to pierwsze występy na 400 metrów najszybszych na świecie zawodniczek biegających na 400 metrów. O swój pierwszy triumf w całym cyklu zawodów powalczy Amerykanka Sanya Richards-Ross.
Kingston: Powell liderem list po starcie w Kingston

Asafa Powell bardzo dobrze spisał się w kolejnym starcie sezonu w Kingston. Były rekordzista świata uzyskał najlepszy w tym roku czas na świecie na dystansie 100 metrów.
DL Doha '15 - Rollins, Pearson i Gatlin

Sally Pearson nie będzie miała łatwego zadania w Dausze, by wygrać pierwszy w tym sezonie mityng z cyklu Diamentowej Ligi. Po wygranej w mistrzostwach kraju, zmierzy się z zawodniczkami na podobnym poziomie.
DL Doha '15 - Lavillenie jedną z gwiazd mityngu

Skoczek o tyczce Renaud Lavillenie rozpocznie sezon startów od mityngu Diamentowej Ligi w katarskiej Dausze. Francuz będzie jedną z największych gwiazd pierwszego z 14 mityngów tego cyklu.
Diamond League 2015

Kolejny cykl Diamentowej Ligi odbędzie się bez większych zmian. Lekkoatleci tradycyjnie rozpoczną sezon 15 maja w katarskiej Dausze. Dwa dni później czekają ich starty w Szanghaju.

Blisko 150 sztafet wystartuje na Bahamach

148 ekip sztafetowych i 669 zawodników wystartuje w weekend w 2. IAAF World Relays w Nassau. Wśród zgłoszonych ekip są także polskie reprezentacje, które zdaniem prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki powalczą o 3 miejsca na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Rio.
Holendrzy chcą Igrzysk Europejskich w 2019 roku

Holandia chce być gospodarzem 2 . Igrzysk Europejskich w 2019 roku. Informację podały miejscowe media, po posiedzeniu narodowego komitetu olimpijskiego. Zawody miałyby odbyć się w trzech miastach.
Gemili: Brytyjski sprint wkracza na nową drogę

Adam Gemili, 21-letni brytyjski sprinter uważa, że sprint na Wyspach wkracza na nową, lepszą drogę. Gemili twierdzi, że ostatnie sukcesy Brytyjczyków są tego dowodem, a pojawiające się nowe pokolenie sprinterów daje prawo myśleć, że nadchodzą lepsze czasy dla tych konkurencji.
Gatlin: Gay zasługuje na drugą szansę

Mocnym echem odbiła się wypowiedź Usaina Bolta nt. Tysona Gaya, który zdaniem Jamajczyka nie powinien startować na lekkoatletycznych bieżniach ze względu na stosowanie dopingu w ubiegłych latach. Odmiennego zdania jest Justin Gatlin, zawodnik, który także był zawieszony za stosowanie dopingu.

Tymińska najlepsza w Montpellier

Zawodniczka SKLA Sopot, Karolina Tymińska wygrała zawody siedmioboju we francuskim Montpellier. Reprezentantka Polski ukończyła zawody w 45 minut, bowiem tyle trwała niecodzienna odmiana tej konkurencji.