Korekty minimów do Londynu

Korekty minimów do Londynu

Na stronie Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki pojawiła się informacja dotycząca zmiany minimów na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Zmiany choć kosmetyczne to jednak zawsze pozwalające na minimalnie łatwiejszy start na Igrzyskach. Zmianie uległo 6 konkurencji w tym jedna męska.
Jacko Gill szaleje po raz kolejny!

Jacko Gill szaleje po raz kolejny!

Jacko Gill, czyli fenomenalny szesnastolatek z Nowej Zelandii, znowu daje o sobie znać. Tym razem popularny Kiwi zrobił krok ku występowi na Igrzyskach Olimpijskich. Niedawno pchał bowiem kulą o wadze 7.26 kilograma i to z rewelacyjnym skutkiem…
"Idowu nie jest zagrożeniem dla rekordu świata"

"Idowu nie jest zagrożeniem dla rekordu świata"

Takie słowa wypowiedział posiadający rekord świata od 1995 roku Johnathan Edwards. Mający już 45 lat Brytyjczyk uważa, że Philips Idowu nie jest zagrożeniem dla jego wyniku sprzed 16 lat. Fenomenalny Edwards uzyskał wtedy podczas Mistrzostw Świata w Göteborgu wynik 18.29m!
Kryzys greckiej królowej

Kryzys greckiej królowej

Wiele zawirowań w starożytnym państwie Hellady ma także odzwierciedlenie w sporcie i dotacjami na niego. Grecka federacja postanowiła zawiesić swoją działalność aż do czasu, gdy dowie się jak dużo pieniędzy przekaże jej grecki rząd. Okres stagnacji potrwa do 15 grudnia, kiedy to będzie znanych więcej informacji na temat finansowania sportu przez nowy technokratyczny rząd.
Meadows celuje w złoto podczas Igrzysk Olimpijskich!

Meadows celuje w złoto podczas Igrzysk Olimpijskich!

Wielokrotna medalistka mistrzostwa świata i zarazem jedna z lepszych Europejek, Jennifer Meadows pomimo nieudanych tegorocznych mistrzostw w Daegu nie poddaje się. Sierpniowa porażka i rozczarowanie wzmocniły ją jak nigdy. 30-letnia Brytyjka trenuje ciężej niż kiedykolwiek wcześniej.
Dożywotni zakaz startów dla Mullingsa!

Dożywotni zakaz startów dla Mullingsa!

Były mistrz świata Steve Mullings został uznany za winnego przestępstwa związanego z dopingiem. Jamajski zawodnik zostanie ukarany prawdopodobnie karą zakazu startów dożywotnio!
Bolt -

Bolt -

Gwiazda światowej lekkiej atletyki, Usain Bolt powiedział, że jego rodak i konkurent, 21-letni Yohan Blake trenuje ciężej niż on. Fakt ten nie wpłynie jednak negatywnie na jego formę w 2012 roku podczas Igrzysk Olimpijskich. Bolt jest pewny swojej wyższości nad mistrzem świata na 100 metrów z tego roku.
Sopot organizatorem 15. Halowych Mistrzostw Świata!

Sopot organizatorem 15. Halowych Mistrzostw Świata!

Sopot został wybrany na organizatora tej imprezy w 2014 roku. Taką decyzję podjęła w piątek obradująca w Monte Carlo Rada IAAF. Jedynym kontrkandydatem był Zagrzeb, jednak w ostatniej fazie wycofał się z braku funduszy. Czy Sopot stanie na wysokości zadania i zorganizuje imprezę podobną do tej z 2010 roku? Rok temu zawody zorganizowano w katarskiej Dausze, gdzie wszystko miodem i mlekiem płynie.
Dwie dyskwalifikacje po Mistrzostwach Świata

Dwie dyskwalifikacje po Mistrzostwach Świata

Lekkoatletki Sara Moreira z Portugalii i Lim Hee-nam z Południowej Korei zostały zawieszone po testach antydopingowych jakie wykonano podczas Mistrzostw Świata w Daegu.
Semenya będzie trenować pod okiem Mutoli!

Semenya będzie trenować pod okiem Mutoli!

Była mistrzyni świata w biegu na 800 metrów Caster Semenya, zwróciła się o pomoc, na niecały rok przed Igrzyskami Olimpijskimi, do najlepszej w ubiegłych latach na tym dystansie zawodniczki - Marii Mutoli.
Marcin Lewandowski magistrem wychowania fizycznego!

Marcin Lewandowski magistrem wychowania fizycznego!

Czwarty zawodnik tegorocznych mistrzostw świata dba nie tylko o sportową formę, ale i wykształcenie. 17 października Marcin Lewandowski z oceną bardzo dobrą obronił pracę magisterską na Wydziale Kultury Fizycznej i Promocji Uniwersytetu Szczecińskiego.
Ennis i jej plany

Ennis i jej plany

Jessica Ennis nie będzie bronić tytułu Mistrzyni Europy w siedmioboju z Barcelony. Jak mówi 25-letnia Brytyjka - nie jest możliwe zbudowanie wysokiej formy na dwie imprezy jakie czekają ją w przyszłym roku. Mowa o Mistrzostwach Europy w Helsinkach i Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, Ennis postanowiła, że skupi się na też bardziej prestiżowej.
MŚJM - Donieck 2013

MŚJM - Donieck 2013

Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych to bardzo prestiżowa impreza dla jednej z młodszych grup lekkoatletów. Po tegorocznym francuskim Lille zawody gościć będą na Ukrainie w Doniecku. W mieście przygotowania do tych zawodów trwają na dobre już od jakiegoś czasu, nie tylko ze względu na Mistrzostwa Świata, ale i zbliżające się EURO 2012.
LaShawn Merritt odwieszony!

LaShawn Merritt odwieszony!

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (Court of Arbitration for Sport) uchylił kontrowersyjną decyzję Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w sprawie zawieszenia i dyskwalifikacji amerykańskiego sprintera i Mistrza Olimpijskiego LaShawna Merritta. Zawodnik już za rok postara się obronić tytuł wywalczony w Pekinie przed czterema laty.
Europejska płotkarka na

Europejska płotkarka na

Bardzo utalentowana 22-letnia Szwajcarka, Lisa Urech - druga na tegorocznych listach w Europie rezygnuje z sezonu halowego. Przyczyną tej decyzji jest kontuzja i operacja biodra jakiej się podda w przyszłym tygodniu.
Diamentowa Liga w Zurichu

Diamentowa Liga w Zurichu

Za nami przedostatni mityng z cyklu Diamentowej Ligi. W stolicy Szwajcarii gościło czterech Polaków. O Tomaszu Majewskim już wspominaliśmy, lecz oprócz niego startowali także Piotr Małachowski, Anna Rogowska i Monika Pyrek. Nasi zawodnicy niestety nie mogą uznać tych zawodów za udane.
13. Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce w liczbach

13. Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce w liczbach

Powoli zapominamy o rozegranych ostatnio 13. Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce. Na zakończenie chcielibyśmy podać kilka liczb w jakie obfitowała ta jakże interesująca impreza, gdzie do zawodów zgłoszonych zostało 1945 zawodników z 202 krajów.
Lemaitre 9.92s!

Lemaitre 9.92s!

Fenomenalne dziecko francuskiej lekkiej atletyki po raz kolejny bije rekord życiowy i rekord Francji na 100m! Tym razem francuska formuła (jak mówią o nim w kraju) osiągnęła czas 9.92s. Było to podczas zawodów w Albi, gdzie rozgrywane były Mistrzostwa Francji. Wynik zawodnika stawia go w roli jednego z faworytów na miesiąc przed Mistrzostwami Świata do wejścia do finału!
Lekkoatleci to twardziele

Lekkoatleci to twardziele

Czy wiecie w jaki sposób spędzają czas czołowi lekkoatleci czekając na samolot? Dziś zaprezentujemy wam zdjęcie jakie zrobił swoim zawodnikom trener Alberto Salazar, a chodzi o Galena Ruppa i Mo Faraha.
Triplet Lemaitra

Triplet Lemaitra

Za nami Mistrzostwa Francji w Lekkiej Atletyce. W Albi, gdzie rozegrane zostały zawody byliśmy świadkami wielu dobrych wyników. Do najciekawszych musimy zaliczyć jednak te uzyskane przez Christopha Lemaitra. Zawodnik sięgnął po sprinterski dublet, wygrywając także 200 metrów w bardzo dobrym czasie. Całym zawodom towarzyszył jednak silny wiatr i część wyników nie będzie oficjalnie uznanych.
Kontuzje trapią Europejczyków

Kontuzje trapią Europejczyków

Nie tak dawno głośno było o rezygnacji z udziału w Mistrzostwach Świata Tysona Gaya. Teraz z tych zawodów rezygnuje inny faworyt do złotego medalu, francuski trójskoczek - Teddy Tamgho. Całe zajście miało miejsce po kontuzji stawu skokowego w Mistrzostwach Europy U23 w ostatnią sobotę. Na Mistrzostwach Świata nie zobaczymy także Petra Svobody i innego Francuza - Garfielda Dariena.
Rekord Polski Pawła!

Rekord Polski Pawła!

Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz, Paweł Wojciechowski, ustanowił Rekord Polski w skoku o tyczce! Dziś podczas mityngu w Szczecinie Paweł pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.91m! Stary rekord kraju wynosił dokładnie 5.90m i należał do Mirosława Chmary.
fot. EO Kenny/www.flickr.com

Wariner odpada z walki o medale

Trzykrotny Mistrz Świata i kluczowy zawodnik do sztafety 4x400m w ekipie Stanów Zjednoczonych, Jeremy Wariner doznał kontuzji palca u lewej stopy podczas jednego z treningów.
fot. www.dailymail.co.uk

Kary dla Francuzów

Mehdi Baala i Mahiedine Mekhissi Benabbad będą mogli powrócić na bieżnię jeszcze w tym miesiącu na Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce.
Skład na Uniwersjadę

Skład na Uniwersjadę

W dniach 12-23 sierpnia w chińskiej miejscowości Shenzhen odbędzie się Letnia Uniwersjada. W reprezentacji Polski na te akademickie zawody znalazło się 27 lekkoatletów.
fot. www.suzi-pratt.com

Bolt nie pobije rekordu świata!

Mistrz Świata, Mistrz Olimpijski i rekordzista świata nie ma zamiaru pobić rekordu świata podczas Mistrzostw Świata w koreańskim Daegu.
fot. Paul Foot

Chambers królem po raz 5!

W Birmingham podczas Mistrzostw Wielkiej Brytanii po raz piąty po tytuł króla sprintów sięgnął 33 letni Dwain Chambers.
fot. Paul Foot

Czwórmecz dla Rosjan!

Za nami mistrzostwa Francji, Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i wielu wielu innych. Z pasji do tego sportu zebraliśmy dla was wyniki z tych wymienionych, aby zobrazować Wam jak się ma europejska lekkoatletyka na niecały miesiąc przed najważniejszą imprezą lekkoatletyczną w tym roku.
do góry