Swoboda z najlepszym wynikiem w kraju od 30 lat

Swoboda z najlepszym wynikiem w kraju od 30 lat

Ewa Swoboda uzyskała najlepszy w tym roku wynik na świcie na dystansie 60 metrów. Juniorka młodsza z Żor pobiła dodatkowo rekord Europy, a także rekord Polski seniorek.
HME 2019: kandydatura Torunia do ME

HME 2019: kandydatura Torunia do ME

Toruń jako jedno z czterech miast w Europie kandyduje do miana gospodarza halowych mistrzostw Europy. Wśród kontrkandydatów są miasta z Wielkiej Brytanii, Holandii i Białorusi.
Brzeszcze: Żebrowski w rekordowej formie

Brzeszcze: Żebrowski w rekordowej formie

Dawid Żebrowski, zawodnik biegający na 60 metrów przez płotki uzyskał podczas zawodów w Brzeszczach wynik 7.80s. Wynik ten jest lepszy od rekordu Polski wśród juniorów.
Shawn Barber w klubie 6 metrowców

Shawn Barber w klubie 6 metrowców

Kanadyjczyk Shawnacy Barber dołączył do elitarnego grona tyczkarzy, którzy pokonali w karierze wynik 6.00m. Urodzony w 1994 roku zawodnik dokonał tego w amerykańskim Reno.
Foto: www.pzla.pl

Smosarski szybszy od rekordu Polski w Toruniu

Dominik Smosarski, zawodnik Gwardii Szczytno poprawił rekord Polski na dystansie 200 metrów juniorów młodszych w hali. Zawodnik Ireneusza Bukowieckiego był szybszy o prawie 0.2s.
Rekord świata Bukowieckiego w Toruniu

Rekord świata Bukowieckiego w Toruniu

Konrad Bukowiecki pchnął podczas pierwszego tegorocznego startu dalej niż rekord świata juniorów. Bukowiecki mając niespełna 19 lat znakomicie rozpoczął tegoroczny sezon halowy.
"019 Stadion Slaski, Chorzow, Poland" by Marek Slusarczyk. Licensed under CC BY 3.0 via Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:019_Stadion_Slaski,_Chorzow,_Poland.jpg#/media/File:019_Stadion_Slaski,_Chorzow,_Poland.jpg

Stadion Śląski - Narodowy Lekkoatletyczny

Stadion Śląski ma być oddany do użytku w 2017 roku. Po wielu opóźnieniach spowodowanych różnymi problemami technicznymi i finansowymi, obiekt ma szansę stać się oczkiem w głowie lekkoatletów.
"100m women podium Zurich 2014" by Erik van Leeuwen, attribution: Erik van Leeuwen (bron: Wikipedia). - erki.nl. Licensed under GFDL via Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:100m_women_podium_Zurich_2014.jpg#/media/File:100m_women_p

Schippers zapowiada szybkie bieganie w Glasgow

Dafne Schippers, mistrzyni świata na 200 metrów i najszybsza Europejka zapowiada szybkie bieganie podczas halowych zawodów 20 lutego na mityngu w Glasgow. Zawody w Glasgow wejdą w skład nowego cyklu imprez IAAF Indoor Permit meeting.
Bolt wystąpi w Londynie przed Igrzyskami w Rio

Bolt wystąpi w Londynie przed Igrzyskami w Rio

29-letni Jamajczyk zamierza wystartować w Londynie podczas London Anniversary Games w 2016 roku. Zawodnik unikający startów na Wyspach Brytyjskich z powodu wysokich podatków tym razem zrobi wyjątek.
„European Athletics Championiships Barcelona 2010 - Yuliya Zarudneva Marta Domínguez” autorstwa http://www.flickr.com/photos/pemisera/ - http://www.flickr.com/photos/pemisera/4845907409/. Licencja CC BY 2.0 na podstawie Wikimedia Commons - https://commons

Hiszpańska biegaczka na dopingu

Hiszpańska biegaczka, specjalizująca się w biegach średnich została zawieszona na 3 lata przez Sąd Arbitrażowy ds. sportu.
Brytyjczycy mają pomóc WADA w Rosji

Brytyjczycy mają pomóc WADA w Rosji

Brytyjski członek Międzynarodowej Agencji Anty Dopingowej UK-Anti-Doping zamierza pomóc w reformach związanych z odbudową struktur antydopingowych w Rosji. Skandal jaki miał miejsce na początku listopada w tym kraju poruszył całe środowisko sportowe.
"Diamentowa Liga" na hali

"Diamentowa Liga" na hali

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych ogłosiło powstanie nowego cyklu zawodów o nazwie IAAF World Indoor Tour. Impreza ma być najbardziej prestiżowym cyklem impreza na hali i zastąpi cykl mityngów IAAF Indoor Permit.
"HaywardFieldPano" by Cacophony - Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:HaywardFieldPano.jpg#/media/File:HaywardFieldPano.jpg

Co z mistrzostwami świata w 2021 roku?

Nie cichnie temat korupcji w IAAF (Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki). Po skandalach dopingowych w Rosji i łapówkach na rzecz byłego prezydenta tego organu, francuska prokuratura ds. finansowych rozpoczęła wstępne postępowanie wyjaśniające w sprawie przyznania organizacji mistrzostw świata w 2021 r. amerykańskiemu Eugene.

Lekkoatletyka, a odżywki - wyniki

Podsumowanie ankiety lekkoatletyka, a odżywki. W głosowaniu oddano ponad 500 głosów. Całość prezentujemy poniżej. 
RKS SKRA w rękach miasta, co dalej z historycznym stadionem?

RKS SKRA w rękach miasta, co dalej z historycznym stadionem?

Tereny klubu sportowego RKS SKRA Warszawa od 2006 roku należały do skargę irlandzkiego inwestora Global Partners Investment Fund. Ten wykupując długi klubu, który zaniedbał obiekty, stał się tym samym właścicielem blisko 12 hektarów terenu.
www.iaaf.org

DL 2016 - kalendarz

Kalendarz Diamentowej Ligi na rok 2016. Cykl imprez składać się będzie tradycyjnie z 14 mityngów na całym świecie. Wśród gospodarzy nie ma żadnych nowych miast, choć o miano gospodarza ubiega się m. in. czeska Ostrawa.

Lekkoatletyka, a odżywki

Suplementacja i to nieodzowny element każdego sportowca. Od najprostszych witamin, po aminokwasy, białka i inne. Zachęcamy do udziału w ankiecie.
Moses krytycznie ws. afery dopingowej w Rosji

Moses krytycznie ws. afery dopingowej w Rosji

Po wybuchu afery dopingowej w Rosji, a także zawieszeniu ich w prawa członka IAAF głosy nie milkną. Kolejną osobą, która wypowiedziała się krytycznie na ten temat jest Edwin Moses – dwukrotny mistrz olimpijski na 400m pł.
„Oscar Pistorius- 2. Memoriał Kamili Skolimowskiej - Warszawa, 2011-09-20” autorstwa Kastom. - Praca własna.. Licencja CC BY-SA 3.0 na podstawie Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Oscar_Pistorius-_2._Memoria%C5%82_Kamili_Skolimows

Pistorius wychodzi z wiezienia

Oscar Pistorius (Republika Południowej Afryki) po blisko roku opuścił cele więzienną. Resztę swojej pięcioletniej kary będzie odbywał w swoim domu, w którym dopuścił się zbrodni na narzeczonej.
"Usain Bolt after 100 m final 2015 World Championships in Athletics Beijing 5" by Erik van Leeuwen, attribution: Erik van Leeuwen (bron: Wikipedia). - erki.nl. Licensed under GFDL via Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Usain_Bolt_

Bolt: chcę zakończyć karierę w 2016 roku

Usain Bolt, największa ikona lekkoatletyki i jedna z większych postaci świata sportu zamierza zakończyć karierę sportową po Igrzyskach Olimpijskich w Brazylii.
Federacja Rosyjska z sankcjami IAAF

Federacja Rosyjska z sankcjami IAAF

Rada Międzynarodowej Federacji Lekkej Atletyki, podczas telekonferencji wyłączyła Rosyjski Związek Lekkiej Atletyki (ARAF) w trybie pilnym. Wyłączenie Rosji ze struktur IAAF ma skutek natychmiastowy, a dodatkowo wiąże się z sankcjami.
„Stadium Nord (Europa League)” autorstwa Liondartois - Praca własna. Licencja CC BY-SA 3.0 na podstawie Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Stadium_Nord_(Europa_League).jpg#/media/File:Stadium_Nord_(Europa_League).jpg

Lille gospodarzem Drużynowych ME 2017

Francuska Metropolia Lille będzie gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Europy w 2017 roku. Zawody Superligi odbędą się 24 i 25 czerwca.
Toruń w walce o mistrzostwa Europy

Toruń w walce o mistrzostwa Europy

Sukcesy organizacyjne Polski w wielu popularnych dyscyplinach sportowych, takich jak: Piłka Nożna, Piłka Ręczna czy Siatkówka, powodują, że nasz kraj kandyduje (z powodzeniem) o organizację największych imprez sportowych na świecie i w Europie. Tak może być i tym razem, a to za sprawą kandydatury młodej „Areny Toruń” o Halowe Mistrzostwa Europy w 2019 roku.
Serwis zdjęciowy, fot.: Renault

Złoto, rekord świata i kwalifikacja do RIO!

Maciej Lepiato, zawodnik GZSN „Start” Gorzów Wielkopolski i stypendysta Renault Handisport Team zdobył złoty medal w skoku wzwyż i ustanowił nowy rekord świata z wynikiem 218 cm na lekkoatletycznych mistrzostwach świata sportowców niepełnosprawnych w Katarze. Wynik ten daje mu pierwsze miejsce w rankingu kwalifikacyjnym na paraolimpiadę w Rio de Janeiro.
Młodzieżówka w Jeleniej Górze

Młodzieżówka w Jeleniej Górze

Polski Związek Lekkiej Atletyki wybrał kandydaturę Jeleniej Góry na organizację mistrzostw Polski do lat 23. Wcześniej organizatorem imprezy miało być miasto Gliwice, jednak te wycofało się kilka tygodni temu.
Swoboda z oficjalnym rekordem Europy

Swoboda z oficjalnym rekordem Europy

Ewa Swoboda została oficjalną rekordzistką Europy juniorek na dystansie 60 metrów. Polka po rekordowych startach w hali na początku roku doczekała się ratyfikacji swoich wyników.
Następna strona
do góry