19.78 Merritta na rozpoczęcie sezonu

Amerykanin LaShawn Marritt uzyskał najlepszy w tym roku wynik na 200 metrów podczas startu na Wyspach Bahama. Amerykanin zszedł na dystansie połowy okrążenia zdecydowanie poniżej 20 sekund.
Kenijczycy mogą nie wystartować w RIO

Kenia oraz jej zawodnicy mogą nie wystartować podczas zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Kenia otrzymała dwa tygodnie na wprowadzenie w kraju nowych zasad antydopingowych oraz powołanie nowej Agnecji ds. zwalczania dopingu.

RIO 2016: Spotakova kontuzjowana

Rekordzistka świata w rzucie oszczepem doznała poważnej kontuzji podczas gry w tenisa. Występ reprezentantki Czech na Igrzyskach Olimpijskich w Rio stoi pod wielkim znakiem zapytania.
Kolejni mistrzowie olimpijscy na dopingu

Aż trzy medale Igrzysk Olimpijskich odebrano zawodnikom stającym na podium tej imprezy w 2012 roku w Londynie. Wśród dopingowiczów znaleźli się kolejny raz Rosjanie.
Mistrzyni świata na dopingu

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) podało do wiadomości publicznej informacje dotyczące wykrycia dopingu u mistrzyni świata z 2013 roku na 1500 metrów.
Najmniejsze miejscowości ze stadionami

Nie tylko duże i kilkunastotysięczne miasta mogą mieć swoje stadiony lekkoatletyczne. Takie obiekty także powstają w miejscach, gdzie liczba mieszkańców nie przekracza często 500 osób. Poniżej kilka miasteczek, gdzie można znaleźć tartan na stadionie, a jego długość to ponad 300 metrów.
Skład Reprezentacji Polski na MŚ w Portland

Znamy już skład Reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Świata w Portland. W skład reprezentacji wejdzie 17 lekkoatletów. Zabraknie m.in. Tomasza Majewskiego, który zdobył w Toruniu tylko brązowy medal (pierwszy w karierze).
Były płotkarz został kulturystą

Były Brytyjski płotkarz, Olimpijczyk z Pekinu i Londynu Andy Turner zakończył karierę. Z powodów finansowych jak i szkoleniowych trenował przez pewien czas w Stanach Zjednoczonych.
Jablonec: Majewski przed Bukowieckim

Tomasz Majewski zajął trzecie miejsce w mityngu Jablonec Indoor Gala 2016. Polak uzyskał 20.40m i wyprzedził najlepszego juniora na świecie - Konrada Bukowieckiego o 3 centymetry.
Zmiany na HMŚ w Portland

Podczas 16. Halowych Mistrzostwach Świata w Portland Międzynarodowa Federacja Lekkiej Atletyki zapowiada kilka zmian. Mistrzostwa m. in. potrwają dzień dłużej, a wstęp na pierwszy dzień zawodów, gdzie zostanie rozegrany konkurs skoku o tyczce, będzie darmowy.
MPS 2016: TOP 10 techniczne

Druga część najlepszych wyników wśród kobiet przed mistrzostwami Polski seniorów w lekkiej atletyce. Najlepsze panie zmierzą się ze sobą już w ten weekend na Arena Toruń. Które z nich uzyskają minima na mistrzostwa świata w Portland?
MPS 2016: TOP 10 sprint + biegi kobiet

Na kilka dni przed Halowymi Mistrzostwami Polski seniorów publikujemy TOP 10 kobiet w sprintach oraz biegach okrężnych. Niestety nie wszystkie zawodniczki pojawią się na bieżni w Toruniu. Zabraknie m. in. rekordzistki świata - Ewy Swobody.
Bukowiecki z kolejnym rekordem w Madrycie

Konrad Bukowiecki nie zwalania tempa, bijąc kolejny rekord Europy juniorów kulą seniorów. Tym razem zawodnik ze Szczytna pchnął w Madrycie 20.61m.
Borkowski poprawia 40 letni rekord kraju

Podczas wczorajszego 4. Sprawdzianu PZLA w Spale, zawodnik LKB RUDNIK, Mateusz Borkowski poprawił rekord kraju juniorów w biegu na 1500 metrów. Zawodnik wbiegł na linię mety w rekordowym czasie.
Glasgow: Swoboda vs Schippers

Już jutro na bieżni w brytyjskim Glasgow zmierzą się najszybsze kobiety świata. Dafne Schippers zmierzy się z najszybszą w Polsce - Ewą Swobodą.
Dobek liderem tabel europejskich

Patryk Dobek, zawodnik SKLA Sopot został liderem tabel europejskich na dystansie 600 metrów. Zawodnik z Pomorza 9 lutego w Potchefstroom (RPA) uzyskał 1:15.74.
Zawodnicy po minima i rekordu na Copernicusie

Druga edycja Copernicus Cup rozgrywanego w Toruniu będzie okazją do zdobywania rekordów życiowych i wyników pozwalających na start w halowych mistrzostwach świata w amerykańskim Portland.
Ostrawa: Żebrowski z rekordem na płotkach

Dawid Żebrowski zaskoczył formą podczas zawodów lekkoatletycznych w czeskiej Ostrawie. Zawodnik z Raciborza dwukrotnie przebiegł dystans płotkarksi w czasie 7.77s bijąc rekord kraju juniorów.

Karlsruhe: Schippers z najlepszym wynikiem sezonu

Dafne Schippers wygrała biegi na 600 metrów podczas mityngu w niemieckim Karlsruhe. Holenderka wygrała bieg eliminacyjny z najszybszym czasem na świecie w tym sezonie.
Jyväskylä: Przybyła 4.25, Zalewski 32.99

Kamila Przybyła i Karol Zalewski startowali w Finlandii podczas mityngu Jyväskylä Indoor Games. Przybyła wygrała konkurs tyczkarek, a Zalewski bieg na 300 metrów.
Spała: minima sprinterek i Haratyka na mistrzostwa świata

Marika Popowicz-Drapała i Agata Forkasiewicz wywalczył rekordy życiowe i minima na halowe mistrzostwa świata w amerykańskim Portland. W pchnięciu kulą rekord życiowy i minimum zdobył także Michał Haratyk.
Robert Sobera skacze 5.61

Robert Sobera pokonał wysokość 5.61m podczas konkursu skoku o tyczce w niemieckim Zweibrücken. Polak zajął tam drugie miejsce.
Bolt: nie wykluczam startu w Tokio!

Usain Bolt wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie zamierza definitywnie rozstawać się z lekkoatletyką po Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.
Białorusinka na dopingu

Zwyciężczyni maratonu w Los Angeles (2013!), Białorusinka Aliaksandra Duliba została zdyskwalifikowana za doping. Informacje na ten temat podają polskie i zagraniczne media sportowe. Biegaczce grożą dwa lata dyskwalifikacji, począwszy od września 2015 roku.