NIKE ORAZ TOM TOM PREZENTUJĄ NIKE+ SPORTWATCH GPS

NIKE ORAZ TOM TOM PREZENTUJĄ NIKE+ SPORTWATCH GPS
W pierwszym tygodniu stycznia przedstawiciele Nike oraz firmy TomTom - lidera rozwiązań nawigacyjnych - zaprezentowali wspólnie na targach w Las Vegas nowość: Nike+ SportWatch GPS. Urządzenie, łączące w sobie technologie GPS i Nike+, znajdzie się w szerokiej sprzedaży już za pół roku. Nike+SportWatch GPS nie jest standardowym zegarkiem sportowym. Ma być za to niezwykle dokładnym narzędziem pomiarowym, monitorującym niemal wszystkie parametry treningu, a jednocześnie pozwalającym na szybkie połączenie z 4-milionową społecznością biegaczy Nike+. Kryje w sobie funkcjonalny stoper, monitor pracy serca i narzędzie motywacyjne. Całość została opakowana w funkcjonalną oraz miłą dla oka wodoodporną i wstrząsoodporną obudowę.

W pierwszym rzędzie konstruktorzy nowego produktu postawili na dokładność. Podczas treningu Nike+ SportWatch GPS ustala pozycję użytkownika korzystając z komunikacji satelitarnej, jak też na bieżąco gromadząc dane z sensora Nike+ umieszczonego tradycyjnie pod wkładką lewego buta biegacza. Dzięki temu nawet w pochmurne dni albo przy gwałtownych zmianach tempa urządzenie powinno przekazywać użytkownikowi dokładną prędkość biegu i pokonany dystans.

Po drugie przejrzystość. Za funkcjonalność Nike+ SportWatch GPS odpowiada duży, podzielony ekran, który pełni też funkcję przycisku do zatrzymywania i odczytywania na bieżąco parametrów treningowych. Stoper może pomieścić w pamięci 50 międzyczasów, a jego obsługa jest bardzo prosta. Dodatkowe funkcje umożliwiają ciągłą motywację biegacza poprzez komunikaty wyświetlane na ekranie, informujące na przykład o ustanowionym właśnie rekordzie na danym dystansie. Co bardzo ważne, urządzenie może również pełnić funkcję monitora pracy serca. W sumie rejestruje więc takie zmienne treningu, jak: czas i tempo biegu, pokonany dystans, liczbę spalonych kalorii oraz tętno.

Po trzecie... nie biegaj sam. Nike+ SportWatch GPS po zakończeniu treningu łączy się (za pomocą wbudowanego sprytnie łącza USB) z komputerem. Dane treningowe błyskawicznie przekazywane są na konto użytkownika Nike+. Na stronie nikerunning.com można swój trening analizować, porównać z osiągnięciami innych członków światowej społeczności Nike+, brać udział w licznych wyzwaniach czy realizować swoje własne cele biegowe, takie jak choćby spalenie określonej liczby kalorii.

Jak podkreślają twórcy nowego produktu, posiadacze Nike+ SportWatch GPS będą mieli dostęp do ogromnej bazy tras wyznaczonych przez użytkowników Nike+ i starannie zweryfikowanych dzięki technologii TomTom. Każda trasa ma zostać dokładnie opisana nie tylko pod kątem jej długości, ale również różnicy wzniesień, stopnia trudności, jak też miejsc charakterystycznych.

Nike+ SportWatch GPS ma niewielkie wymiary i waży jedynie 66 gramów. Będzie nowym sposobem na korzystanie z technologii Nike+ obok istniejących już na rynku Nike+ SportBand, iPod nano, iPod touch, czy iPhone.
do góry