DuPont i Reebok współpracują przy nowej kolekcji Reebok CrossFit®

DuPont i Reebok współpracują przy nowej kolekcji Reebok CrossFit®

DuPont Protection Technologies (DuPont) i Reebok International (Reebok) ogłosiły podpisanie wieloletniej umowy licencyjnej na używanie znaków handlowych DuPont™ Kevlar® i DareBigger™. Nowa kolekcja Reebok CrossFit® na sezon lato 2015 powstała przy wykorzystaniu zaawansowanego materiału firmy DuPont i będzie mieć premierę w czerwcu bieżącego roku.

Włókno DuPont™ Kevlar® słynące z ekstremalnej wytrzymałości i trwałości jest z powodzeniem stosowane w odzieży specjalistycznej, akcesoriach i wyposażeniu sportowym. Treningi CrossFit® wciąż ewoluują i stają się coraz bardziej wymagające, przesuwając granice wytrzymałości. Sportowcy uprawiający CrossFit® potrzebują strojów, które wytrzymają bardzo intensywny trening. Nowa kolekcja została zaprojektowana z myślą o ich konkretnych potrzebach.

Nauka i inżynieria, które stoją za tym zaawansowanym materiałem, pozwalają na wyznaczanie nowych granic w sporcie, zgodnie z hasłem Dare Bigger™ (Odważ się na więcej) – mówi Marc Doyle, prezes DuPont Protection Technologies. – Współpraca między naszymi firmami umożliwia wprowadzanie innowacji i projektowanie mocnych, lekkich i wytrzymałych ubrań, jak również sprzętu sportowego.

Włókno Kevlar®, najbardziej znane z zastosowania w kamizelkach kulo- i nożoodpornych, pomogło ocalić życie tysięcy ludzi na całym świecie. Kevlar® jest stosowany zarówno w odzieży ochronnej przeznaczonej dla strażaków i pracowników zatrudnionych w przemyśle, jak również w pojazdach, kablach światłowodowych, górniczych taśmach przenośnikowych oraz w lotnictwie cywilnym. Wykorzystywany jest również w wielu produktach konsumenckich, takich jak telefony komórkowe, opony, odzież, obuwie i wyposażenie sportowe.

W tym roku firma DuPont obchodzi pięćdziesiątą rocznicę wynalezienia włókna Kevlar®, a nowa kolekcja odzieży i obuwia Reebok CrossFit® jest przykładem kolejnego zastosowania nowatorskiego osiągnięcia jakim jest Kevlar®.

Aby uczcić współpracę przy nowej kolekcji Reebook CrossFit® firma Reebok przygotowała krótki film, który dokumentuje partnerstwo obu firm. W filmie pojawia się wiele produktów, w tym Reebok CrossFit® Board Shorts zaprojektowane z użyciem elementów wykonanych z zastosowaniem włókna Kevlar®. Nowa kolekcja zostanie zaprezentowana w trakcie imprezy 2015 Reebok CrossFit® Games.

– Mój plan treningowy sprawia, że stale sprawdzam granice swojej wytrzymałości. Ćwiczę kilka razy dziennie, więc potrzebuję wytrzymałej odzieży, która zniesie najcięższe treningi – powiedziała Camille Leblanc-Bazinet, najlepsza wśród kobiet w trakcie 2014 Reebok CrossFit® Games. – Odzież i buty Reebok CrossFit® wykonane z zastosowaniem materiału DuPont™ Kevlar® stanowią idealne połączenie, które pozwala mi osiągać więcej.

– Reebok zastosował Kevlar® w kluczowych miejscach odzieży i obuwia najbardziej narażonych na przetarcie, dzięki czemu są one w stanie sprostać najcięższym treningom – powiedziała Corinna Werkle, senior vice president Training w Reebok. – Cenimy naszą współpracę z DuPont ze względu na naukę stojącą za światowej klasy produktami firmy DuPont oraz siłę marki DuPont™ Kevlar®.

Kolekcja Reebok CrossFit® będzie dostępna od 1 czerwca 2015 roku w cenie od 100 do 250 dol. (ceny detaliczne sugerowane przez producenta) na Reebok.com, store.crossfit.com i w wybranych salonach na całym świecie.

do góry