Słuchawki Jabra Sport Pace - Test

Słuchawki Jabra Sport Pace - Test

Nic tak nie uprzyjemnia treningu, poza dobrym towarzystwem, jak dobra muzyka. Potrafi ona sprawić, że nawet najdłuższe i najbardziej wymagające treningi staną się przyjemniejsze i łatwiej będzie nam się do nich zmobilizować.

Jednak żeby muzyka stała się stałym elementem naszego treningu potrzebny jest do tego odpowiedni sprzęt. Jako, że często w obecnych czasach zmuszeni jesteśmy do korzystania z telefonu, dobrym rozwiązaniem mogą być słuchawki, które nie tylko umożliwią nam słuchanie muzyki, ale także ułatwią korzystanie z telefonu.

Jabra Sport Pace

Jeśli chodzi o słuchawki do biegania, czy w ogóle słuchawki do aktywności fizycznej, to najlepszym dla mnie wyborem od zawsze były słuchawki zauszne. Takie właśnie są bezprzewodowe słuchawki Jabra Sport Pace. Dwa zauszne elastyczne zaczepy połączone są ze sobą giętkim i odblaskowym przewodem, zapewniającym lepszą widoczność podczas wieczornych biegów, na którym znajduje się dodatkowo pilot do sterowania, wyposażony w trzy przyciski. Słuchawki łączą się bezprzewodowo z telefonem w technologii Bluetooth 4.1 dzięki czemu trening z nimi jest wyjątkowo komfortowy. Co do jakości odtwarzanej muzyki to słuchawki oferują dźwięk stereo klasy premium z technologiami redukcji hałasu, a dołączona aplikacja Jabra Sound pozwala na jeszcze lepsze ustawienia w zależności od preferowanego gatunku muzyki.

Słuchawki wyposażone są w baterię, która wystarcza na około 5,5 godziny słuchania muzyki czy rozmów przez telefon oraz do 5 dni pracy w trybie oczekiwania, a ładuje się ją podłączając je kablem USB do komputera. Słuchawki posiadają opcję szybkiego ładowania – wystarczy 15 minut, aby móc przez godzinę słuchać muzyki.

Funkcje treningowe

Po zainstalowaniu na smartfonie aplikacji Jabra Sport Life, mamy dostęp do opcji zarządzania treningiem: słuchawki na żądanie podadzą nam prosto do ucha wskazówki dotyczące ćwiczeń, a aplikacja zapisze informacje o naszym wysiłku (tempo, spalone kalorie, a także dystans i przebyta trasa przy ćwiczeniu na zewnątrz).

Niestety, danych treningowych nie można przenieść bezpośrednio na komputer, bo Jabra nie posiada jeszcze serwisu internetowego, ale dane można wyeksportować do innych aplikacji treningowych takich jak np. Endomondo, MapMyFitness, Runtastic, RunKeeper czy Strava.

Słuchawki są zaprojektowane do intensywnych ćwiczeń, są odporne na działanie potu, deszczu, wstrząsy, piasek i kurz, zgodnie ze standardami amerykańskiej armii (klasa odporności IP54) i ważą tylko 22 gramy.

App jabra sport pace

W zestawie znajduje się zestaw wymiennych wkładek do ucha w trzech rozmiarach oraz dwa zaciski FitClip i kabel USB.

Współpraca z telefonem

Całe sterowanie słuchawkami (odbieranie i kończenie połączeń, kontrola głośności, pauzowanie i włączanie muzyki) odbywa się za pomocą jednego przycisku, dzięki czemu nie ma potrzeby sięgania po telefon w trakcie treningu - odbieranie połączeń jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

Podsumowanie

Doskonałej jakości dźwięk i świetne dopasowanie sprawiają, że słuchawki Jabra Sport Pace mogą stać się wymarzonym prezentem z okazji zbliżających się świąt, nie tylko dla każdego biegacza, ale także dla każdej osoby aktywnej fizycznie. Dzięki nim codzienne treningi mogą okazać się jeszcze przyjemniejsze.

do góry