Nowa wersja aplikacji Nike+ Running

Nowa wersja aplikacji Nike+ Running

Największa na świecie platforma biegowa Nike+ wprowadziła nową wersję aplikacji Nike+ Running (znanej wcześniej jako Nike+ GPS) – od teraz jest ona dostępna nieodpłatnie, zarówno na urządzenia iPhone, jak i telefony z systemem Android.

Unowocześniona aplikacje Nike+ Running daje teraz jeszcze większej liczbie użytkowników możliwość śledzenia, pomiaru, porównywania i udostępniania swoich wyników biegowych. Nike+ Running motywuje biegaczy dzięki nowym funkcjonalnościom oraz łatwemu dostępowi do społeczności Nike+, która od momentu powstania w 2006 roku liczy już 7 milionów osób. Dodatkowo, do ich dyspozycji oddano udoskonaloną, posiadającą nowe funkcje motywacyjne stronę nikeplus.com oraz szybki system udostępniania danych poprzez Facebook Friend. Wszystko to w ramach rodziny produktów Nike+ Running.

„Nike+ Running to teraz jeden z najbardziej spersonalizowanych i motywujących produktów, które oferujemy klientom", mówi Jayme Martin, Vice President, Global Category Running. „Rozpoczynamy nowy etap, który przenosi radość płynącą z biegania na nowy poziom. Umożliwiamy dzielenie się wynikami, współpracę biegaczy czy też wymianę konkretnych danych treningowych."

Ekspansja na poziomie mobilnym

Poza aktualizacją oprogramowania w wersji na urządzenia iPhone, firma Nike stworzyła również wersję aplikacji dla systemu Android. Obydwie aplikacje są bezpłatne i umożliwiają biegaczom sprawne i bardzo intuicyjne śledzenie, dzielenie się oraz porównywanie danych treningowych. „Wprowadzenie systemu Nike+ na różne platformy mobilne znacznie rozszerza grono użytkowników mających dostęp do tej aplikacji. Aplikacja ta umożliwia jeszcze większej liczbie sportowców korzystanie z systemu Nike+, dostarczając niesamowitych wrażeń wynikających z przynależności do globalnej biegowej rodziny" – mówi Stefan Olander, Vice President, Digital Sport.

Aplikacja Nike+ posiada inteligentny i intuicyjny interfejs użytkownika, zaprojektowany i zoptymalizowany dla obu wykorzystywanych systemów operacyjnych oraz zawierający szereg funkcji wzbogacających doświadczenia biegowe. Nawigacja jest prosta w obsłudze, umożliwiając biegaczom łatwy wgląd w kluczowe statystyki treningowe, przeglądanie map GPS, zmianę utworów muzycznych czy otrzymywanie podczas biegu uwag dźwiękowych bez wybijania z rytmu.

W trakcie prac nad projektem aplikacji kluczowy akcent położono na motywację biegaczy. Opcja „Next Moves" dostępna na ekranie głównym umożliwia im łatwe wybieranie sugerowanych „wyzwań", takich jak zaliczenie najszybszych 5 kilometrów czy pokonanie najdłuższego dystansu. W wersji iOS funkcja „Next Moves" pokazuje ostatni trening użytkownika na tle jego średnich osiągnięć oraz podaje zalecenia dla następnego treningu. Dynamiczny pasek postępu pomaga w motywowaniu i śledzeniu celów ustalonych w profilu założonym na stronie nikeplus.com.

Zmiany w aplikacji sprawiają, że trening staje się jeszcze bardziej ekscytujący. Biegacze mogą opisać trasę ukończonego biegu przy pomocy większej liczby rodzajów terenu, nastroju podczas biegu czy modelu obuwia, w którym biegli, co znacznie ułatwia śledzenie „przebiegu" dla indywidualnej pary butów. Aplikacja śledzi również w sposób automatyczny warunki pogodowe w oparciu o bieżącą lokalizację GPS.

Aplikacja Nike+ Running dla urządzeń iPhone jest darmowa, dostępna poprzez funkcję App Store na iPhone lub na stronie www.itunes.com/appstore. Darmowa aplikacja Nike+ Running od dziś dostępna jest również w wersji na Androida na Google Play.

Rodzina produktów Nike+ Running

Sprawniejsze dzielenie się danymi treningowymi

Firmy Nike i Facebook rozpoczęły współpracę, aby uczynić dzielenie się danymi treningowymi w serwisie Facebook jeszcze łatwiejsze i ekscytujące – wszystko dzięki dynamicznej integracji z aplikacją Nike+ Running. Przesyłając dane na portal Facebook, biegacze mają wgląd w liczbę pokonanych kilometrów, miasta, w których biegali czy mapę swoich najdłuższych biegów. Aplikacja ta po raz pierwszy wprowadza również opcję tagowania znajomych, dzięki czemu biegacze mogą poznać najczęstszych towarzyszy treningu oraz osoby ich dopingujące.

Dodatkowo, biegacze mogą teraz dodawać swoich znajomych z serwisu Facebook do biegów bezpośrednio z poziomu aplikacji Nike+ Running. Trasa biegowa zostaje wtedy udostępniona w ich Osi Czasu, ułatwiając wspólne umawianie się na ciekawe treningi.

Nowe produkty ułatwiają również i uatrakcyjniają umieszczanie postów na Twitterze oraz poprzez Path, wyłącznie w wersjach iOS. W przypadku portalu Path, biegacze mogą teraz współdzielić trasy biegowe i czas trwania treningu przy pomocy bardzo intuicyjnej funkcji „Share This Run".

Aplikacja Nike+ Running jest całkowicie kompatybilna z platformą nikeplus.com. Firma Nike stworzyła stronę od podstaw w języku HTML5, co zapewnia jej lepszą architekturę, szybkość działania i łatwość dodawania sprawnie działających funkcji. Strona główna to nowy projekt, który w bardzo czytelny sposób prezentuje użytkownikowi kluczowe statystyki biegowe i podsumowanie jego aktywności. Użytkownicy mają również dostęp do różnych funkcji, takich jak:

• NikeFuel: Biegacze mogą gromadzić punkty NikeFuel przyznawane za treningi, porównując ich poziom aktywności z całą społecznością Nike+,

• Enhanced Social Sharing: Jedno kliknięcie wystarcza, by biegacz mógł podzielić się raportami z treningów, założonymi celami, osiągnięciami i mapami,

• Goals: W centralnej części strony głównej, jeszcze bardziej intuicyjnej i spersonalizowanej, biegacze mogą ustalać swoje cele treningowe tak, aby utrzymywać wysoki poziom motywacji,

• Next Moves: Spersonalizowana funkcja, która przekazuje porady odnoszące się do treningów, pomaga w ustaleniu celów i sugeruje aktywność w oparciu o dane użytkownika,

• Nike+ Places: Nowa wersja Nike+ Maps z bardziej zaawansowanymi opcjami dzielenia się danymi i jeszcze łatwiejszym wyszukiwaniem miast, „mapami cieplnymi", Nike+ TopRoute oraz możliwością wyznaczania i tworzenia map przez użytkownika,

• Levels: Poziomy zaawansowania uzyskały dodatkowo punkty pośrednie (milestones). Dodano elitarny poziom Volt dla biegaczy o przebiegu ponad 15 000 kilometrów.

Poza samym bieganiem, nowy profil Nike+ to wersja „all-inclusive", trwale przechowująca wszystkie raporty w formacie Nike+, bieżącą aktywność oraz poziom zaawansowania dla dowolnej dyscypliny sportu i każdego urządzenia Nike+.

NIKE+ Ekosystem

Od samego początku system Nike+ rozwijał się w kierunku programu obejmującego wiele dyscyplin sportowych, ewoluując w kierunku takich projektów jak Nike+ Basketball, Nike+ Training, czy niedawno wprowadzonego programu Nike+ Kinect Training. Sportowcy na każdym poziomie zaawansowania mają do swojej dyspozycji różnorodne produkty, tj. Nike+ SportWatch GPS Powered by TomTom w nowych wersjach kolorystycznych, Nike+ FuelBand, Nike+ Sportband, Nike+ Running Apps czy iPod® nano z Nike+. Użytkownicy uprawiający różne sporty mogą teraz korzystać z jednej lokalizacji: nikeplus.com. Portal ten przechowuje wszystkie dane wraz z punktami NikeFuel rejestrowanymi z urządzeń Nike+, tworząc w ten sposób międzynarodową społeczność ludzi sportu.

do góry