Nike+

Nike+
Nike+ diametralnie zmieniło postrzeganie sportu, który zawsze uważano za prosty, ale wymagający. Zachęca do biegania osoby, które nigdy nie biegały, a tych, którzy już biegają nakłania do robienia tego częściej. Od lata 2006 r. do społeczności na witrynie Nikeplus.com dołączyło ponad 150 000 biegaczy, dzięki czemu ogarnia ona swoim zasięgiem ponad 8.8 mln kilometrów. Zapytaj członków tej społeczności, w jaki sposób Nike+ ich motywuje, a możliwe, że nie usłyszysz dwa razy tej samej odpowiedzi.

Ci, którzy podczas treningu słuchają muzyki, mogą korzystać także ze wskazówek, które słyszą w słuchawkach. Niektórzy odkrywają sposób na ustalenie własnego tempa, podczas gdy inni w końcu dowiadują się, jak długa jest ich ulubiona trasa. Po naciśnięciu centralnego przycisku biegacze włączają „PowerSong”, czyli wybraną przez siebie muzykę dodającą energii potrzebnej do pokonania tego fragmentu trasy, który jest dla nich wyzwaniem. Poprzez witrynę Nikeplus.com mają dostęp do oryginalnej, przeznaczonej do biegania muzyki, jak również do nagranych wskazówek trenerów, które podczas treningu mogą odsłuchać z iPoda nano.

Równie istotne jest to, jak nowe możliwości wpłynęły na rozwój międzynarodowej społeczności biegaczy. Sportowiec z Londynu może „wirtualnie” trenować z przyjacielem z Aten podczas przygotowań do maratonu w Brukseli. Zupełnie obce sobie osoby korzystają ze wskazówek i rywalizują ze sobą w indywidualnych zawodach. Biegacze wspólnie pokonują swoje ulubione trasy.

W 2007 r. na witrynie Nikeplus.com nadal pojawiają się nowe, praktyczne opcje, które wzbogacają doznanie, jakim jest bieganie. Dodawane są oryginalne podkłady muzyczne tworzone przez coraz większe grono najlepszych artystów. Wzornictwo nowych produktów czyni bieganie jeszcze lepszym doświadczeniem: obuwie Nike+ jest dostępne w wielu modelach odpowiadających różnym stylom biegania; innowacyjna odzież Nike+ odprowadza wilgoć, chroniąc jednocześnie iPoda nano i przewody słuchawkowe. A system Nike Speed+Kit zapewnia funkcjonalność witryny Nikeplus.com tym biegaczom, którzy nie lubią biegać słuchając muzyki.
do góry