Jak działa Nike+

Jak działa Nike+
Aby zobaczyć, jak działa system Nike+, potrzebujesz obuwia z serii Nike+, iPoda nano lub zegarka Nike+ Speed oraz zestawu Nike+ iPod, który zawiera sensor i odbiornik. Sensor jest elementem, od którego zaczyna się przygoda z Nike+. Wsuwa się go w miejsce umieszczone pod lewą wkładką buta z serii Nike+. Sensor skonstruowano tak, aby był płaski, stabilny i bezpieczny w przeznaczonym na niego miejscu, oraz aby nie poruszał się podczas biegu. Miejsce na sensor zaprojektowano osobno dla każdego modelu obuwia z serii Nike+, aby nie zmniejszyć komfortu i poziomu tłumienia wstrząsów.

Aby rozpocząć, podłącz odbiornik do iPoda nano, otwórz opcję “Nike+ iPod” na wyświetlaczu nano, wybierz trening – na czas nieokreślony, na konkretny czas lub trasę albo pokazujący ilość spalonych kalorii – i rozpocznij bieg. Zarówno odbiornik jak i znajdujący się w bucie sensor wykorzystują opatentowaną technologię do pomiaru długości czasu, kiedy stopa znajduje się na podłożu, a nie do rejestrowania ilości kroków, po czym dane te są rejestrowane przez odbiornik.

iPod nano śledzi postępy treningu i dostarcza bieżących informacji bezpośrednio przez słuchawki. Aktualne dane możemy uzyskać w sposób manualny – poprzez naciśnięcie w dowolnej chwili środkowego przycisku – lub automatyczny, w regularnych odstępach czasowych podczas treningu. Pod koniec biegu na wyświetlaczu iPoda ukaże się jego podsumowanie, które możemy również usłyszeć w wersji audio.

Ale to dopiero początek; podłącz iPoda nano do komputera, a dane o biegu zostaną przesłane do witryny Nikeplus.com. Na witrynie cały przebyty dystans można zobaczyć w postaci wykresu. Przygoda z bieganiem, często postrzegana jako doświadczenie indywidualne, może dzięki Nikeplus.com łatwo stać się doświadczeniem wspólnym.

Nowością w 2007 roku jest zestaw Nike Speed+, zintegrowany system Nike+ przeznaczony dla biegaczy, którzy nie potrzebują muzyki, ale cenią sobie funkcjonalność Nikeplus.com. Zegarek Nike+ odbiera sygnał z sensora, pokazuje na wyświetlaczu informacje z danej chwili, po czym przekazuje podsumowanie biegu na odbiornik USB, skąd może być ono ściągnięte do nikeplus.com.

iPod i iTunes są znakami handlowymi Apple, Inc.
do góry