Test butów do biegania New Balance 980

Test butów do biegania New Balance 980

3.4/5 ocena (30 głosów)

Biegałem już w wielu markach obuwia lecz New Balance jeszcze nie testowałem. Kiedy dowiedziałem się, że będę miał okazję przetestować buty New Balance 980BO2 FreshFoam bardzo się ucieszyłem. Czekałem z niecierpliwością, kiedy wyjdę w nich na pierwszy wspólny trening i będę mógł zobaczyć, jak model 980v2 sprawdza się na najcięższym teście jakim jest trening.

Wygląd

Buty do biegania New Balance980BO2FreshFoam od razu urzekły mnie swoim nietuzinkowym wyglądem. Gdy tylko je założyłem wiedziałam, że się polubimy. Bardzo miękka, komfortowa cholewka idealnie dopasowała się do stopy. Zauważyłem, że sznurowadła są bardzo elastyczne, co pozwoliło mi na optymalne związanie i jeszcze lepsze dopasowanie.

Strzał w dziesiątkę!

New Balance 980v2 towarzyszyły mi na bardzo zróżnicowanych treningach, począwszy od górskich szlaków, byłem z nimi nawet na szybkich treningach tempowych i zabawach biegowych. Zrobiłem w nich 550 km i na pewno po roztrenowaniu zrobię w nich jeszcze dużo więcej, ponieważ aktualnie są w świetnym stanie.

Nie spodziewałem się, że będą tak wytrzymałe, cały czas są miękknie i aż zachęcają do treningu. Bez względu na rodzaj nawierzchni, po której biegałam, czy był to asfalt, czy bardziej miękkie, trawiaste, leśne podłoże czułem, że moje stawy są bezpieczne dzięki dobrej amortyzacji. W podeszwie środkowej zastosowana jest pianka FreshFoam, zbudowana z wklęsłych i wypukłych sześciokątów. To właśnie ona zapewniła dobre, naturalne czucie podłoża.

Podczas biegów na drugim i trzecim zakresie czułem dobra przyczepność oraz w moim odczuciu wymuszają szybkie, dynamiczne bieganie z części śródstopia.

Niska waga butów 218 g sprawia, że po prostu nie czuć ich na nogach. Dzięki 4 mm różnicy wysokości pomiędzy położeniem pięty w stosunku do palców, model 980BO2 daje możliwość naturalnego ułożenia, przetaczania stopy. Powierzchnia podeszwy stanowi jednolitą całość, dzięki czemu można było odczuć dużą sprężystość podczas biegu.

Biorąc pod uwagę wszystkie te cechy, uważam, że New Balance 980v2 to lekkie a zarazem bardzo dobrze amortyzujące buty. Naprawdę to dla mnie duża pomoc na treningach szybkościowych.

Myślę, że można ich używać na treningu równie dobrze jak na starcie maratonu. Na koniec chciałbym dodać ze to właśnie w tych butach przygotowywałem się do Mistrzostw Polski w których zająłem 5 miejsce do którego zapewne dołożyło się New Balance.

Autor tekstu: Kacper Wiśniewski – (15l.) średniodystansowiec, rekordy życiowe wynoszą: 600m-1:27.68, 800m-1:59.00, 1000m-2:40.12

do góry