Reebok ZigLite Run - but wagi lekkiej

Reebok ZigLite Run - but wagi lekkiej

4.8/5 ocena (4 głosów)

Pierwszy model ZigTechów ważył 400 gramów, drugi - ZigNano 325 gramów, najnowszy - ZigLite Run waży zaledwie 250 gramów i dzięki niemu ZigTechy awansowały z kategorii butów treningowych do kategorii butów treningowo-startowych!

Nowa konstrukcja podeszwy o podwójnej gęstości sprawia, że buty są nie tylko lżejsze, ale także bardzo dynamiczne. Unikalna konstrukcja podeszwy w kształcie zygzaka, do której przyzwyczailiśmy się już we wcześniejszych modelach, zapewnia nie tylko amortyzację w płaszczyźnie pionowej, jak i poziomej, ale także większą przyczepność. I wszytko to, co ciekawe, w masywniejszym niż w ZigNano wydaniu!

Mimo zygzakowatej konstrukcji podeszwa się zmieniła i przestała być tak kamieniochłonna jak w poprzednich modelach. Bardziej rozszerzające się rowki w podeszwie nie trzymają już tak skutecznie kamieni jak wcześniej, przez co nie trzeba ich tak często wydłubywać. W moim przypadku, a na trasie często zdarza mi się spotkać żwir i drobne kamyki, ilość "zbieranych" kamieni zmniejszyła się diametralnie, dzięki czemu nie muszę już tak często przystawać żeby się ich pozbyć, a te które zabieram ze sobą nie są już tak uciążliwe. Oczywiście daleko im do perfekcji, jakieś kamyki się zdarzają, ale naprawdę przy tym modelu odetchnąłem wreszcie z ulgą.

Wierzchnia część buta wykonana jest z zapewniającej odpowiednią wentylację pojedynczej siateczki, która zapewnia także komfort w chłodniejsze dni. Jak większość butów biegowych tak i ZigLite Run wyposażone są w elementy odblaskowe, które zwiększają nasze bezpieczeństwo w ciemności.

Jedyną dla mnie wadą jest, podobnie jak w pierwszym modelu ZigTechów, wyższe zawieszenie. Wydawało się, że po niższych ZigNano Reebok zmierza ku minimalizmowi, a tymczasem ZigLite Run znów oddala nas od podłoża.

ZigLite Run mogą się podobać. Unikalny design i atrakcyjne, kontrastujące kolory sprawiają, że zwracają na siebie uwagę, a ich lekkość aż zachęca nie tylko do treningów, ale także do ścigania się na zawodach.

do góry