Reebok Sublite Duo Run - Test

Reebok Sublite Duo Run - Test

3.6/5 ocena (17 głosów)

Po całej gamie ZigTechów przyszedł czas na test Reebok Sublite Duo Run - kolejnych butów ze stajni Reeboka dedykowanych biegaczom.

Elementem, który odróżnia buty Reebok Sublite Duo Run od standardowych butów biegowych jest podeszwa o łamanej konstrukcji. Została zastosowana tu technologia pianki o podwójnej gęstości SubLite foam, której pierwsza, twardsza warstwa jest odpowiedzialna za lepszy kontakt z podłożem i trwałość, a druga bardziej miękka, umieszczona bezpośrednio pod stopą, za amortyzację i komfort biegania. Dodatkowo przód i tył buta wzmocniony jest na podeszwie gumą. Żebrowana podeszwa zapewnia jednocześnie lepszą amortyzację i przyczepność, jak również poprawia odbicie, zwłaszcza na nawierzchniach piaszczystych.

Lekka, bezszwowa cholewka zbudowana w technologii 3DExoFilm zapewnia dobre podparcie oraz komfortowe dopasowanie, chroniąc nasze stopy przed otarciami. Mesh doskonale odprowadza wilgoć z wnętrza buta podnosząc komfort biegania w ciepłe dni, a warstwowa siatka na przedzie i po bokach zapewnia tak potrzebną przewiewność.

Tył jast bardziej gąbczasty i otula nasze stopy sprawiając że buty dobrze trzymają się na nogach. Jedynym mankamentem jest duża przemakalność tych butów, ale na rzecz przewiewności warto przymknąć na to oko.

Buty są lekkie (około 260g) i bardzo elastyczne, rzekłbym nawet trochę za bardzo jak na moje potrzeby, choć nie sposób nie docenić ich lekkości. Początkowo, widząc żebrowaną podeszwę, przypomniały mi się kłopoty z ZigTechami, które upodobały sobie zbieranie kamieni, przez co czasami trzeba było przystawać i wydłubywać je z podeszwy kiedy zaczynały stukać na asfalcie. Na szczęście okazało się, że tym razem udało się uniknąć tej dolegliwości, a przynajmniej w dużym stopniu ją ograniczyć.

Buty Reebok Sublite Duo Run to uniwersalne buty treningowe przeznaczone dla biegaczy ze stopą neutralną i supinującą, a można je kupić m. in. w sieci sklepów RunnersClub.pl zarówno męskie jak i damskiew cenie 255pln oraz w SportowySklep.pl w cenie 239pln.

do góry