Recenzja butów: Nike Revolution

Recenzja butów: Nike Revolution

5.0/5 ocena (2 głosów)

Nike Revolution - buty, które służyły mi półtora roku, buty, które jak za cenę 219zł były całkiem wygodne i wszechstronne.

Na pierwszy rzut wyglądały jak normalne buty. Nie chciałem zamawiać sobie bardzo drogich butów, ponieważ nie ma sensu pakować pieniądze, gdy za niższa cenę można znaleźć całkiem przyzwoite treningowe obuwie np. w supermarkecie czy outlecie.

Nike Revolution właśnie takie są. Kupiłem je za 250 zł i na tamten czas były popularne wśród sportowców. Podeszwa zgina się w niewielkim stopniu, jest twarda i wytrzymała. Mogą pochwalić się świetną amortyzacją i dopasowaniem podczas długich wybiegań. Świetnie sprawdzają się także podczas treningów siłowych lecz nie polecałbym ich na treningi tempowe.

Cholewka została wykonana z siateczki, która spełnia rolę wentylacji i odprowadzanie ciepła na zewnątrz. Podeszwa jest lekka, wielowarstwowa, mająca na celu zapewnić ochronę przy kontakcie z podłożem. Waflowy profil zewnętrznej części zapewnia przyczepność i tłumi uderzenia.

Moim zdaniem buty dla średnio lub długodystanowca wymienia się co rok (zimą długie wybiegania i tempa, podczas sezonu mniej biegania, ale z większą prędkością). Nike Revolution sprawowały się całkiem nieźle. Zostały zakupione w październiku i chociaż przerobiłem w nich masę kilometrów to podczas sezonu ich stan wyglądał na mało naruszony. Większe obtarcia wystąpiły na podeszwie. Po roku ich używania ich wygląd był coraz gorszy, co świadczy zdjęcie powyżej po przebieganiu dwóch okresów zimowych i całego sezonu letniego. Stopa do nich dopasowała sie dosyć szybko, były stabilne i komfortowe, nie obcierały mnie. Mam je do tej pory, używam ich wyłącznie do pracy koło domu. Buty te są godne polecenia wszystkim, którzy zaczynają przygodę z bieganiem, lekkoatletyką czy ruszeniem się.

Parametry:
Firma i model: Nike Revolution
Typ: Neutralne, Treningowe
Waga: 285 g
Cena producenta: 219 zł

Paweł Groch

do góry