Kolce Nike Perfomance Zoom Superfly R4

Kolce Nike Perfomance Zoom Superfly R4

4.5/5 ocena (8 głosów)

Od dawna poszukiwałem dla siebie kolców sprinterskich. Moją szczególną uwagę zwróciły Nike Superfly R4, jednak ich cena była zdecydowanie za wysoka. Poszperałem w Internecie i znalazłem taniej!

R4 znalazłem w bardzo korzystnej cenie w amerykańskim sklepie internetowym. Wraz z przesyłką i podatkami kosztowały mnie 460zł - dla porównania w Polsce najtaniej można je dostać za 700zł.

Otworzyłem pudełko i…

Byłem zachwycony! Pierwsze rzucają się w oczy piękne, zgrabne buty. W skład zestawu wchodzi również czarny worek, dwa zestawy wkrętów schodków (jeden z koronkami) oraz kluczyk do wkrętów.

Artykuł pochodzi z MAGAZYNU LEKKOATLETYCZNEGO dostępnego >> tutaj <<

Na treningu...

Kolce spisują się świetnie. Początkowe wrażenie po nałożeniu butów to ucisk na całej długości stopy oprócz palców. Pierwsze treningi były mało komfortowe, lecz z czasem, gdy noga się przyzwyczaiła buty okazały się bardzo wygodne. W tych kolcach nie da rady biegać inaczej niż na śródstopiu—są bardzo dobrze wyprofilowane. Buty są lekkie, lecz bardzo solidne.

Małe mankamenty

Oprócz zabójczej ceny, minusem jest również szybka ścieralność srebrnego lakieru na podeszwie. Moim zdaniem wkręty załączone do butów nie nadają się do biegania, słabo trzymają tartan, szybko się tępią — dlatego je zmieniłem na inne, trwalsze i odporniejsze.

Jeśli trenujesz sprint i zastanawiasz się nad tym jakie kolce kupić - gorąco polecam Ci Nike Superfly R4. Obuwie warte swojej ceny nie tylko ze względu na atrakcyjny wygląd, lecz przede wszystkim jakość wykonania oraz komfort biegania.

Daję im solidną piątkę z plusem. Polecam!

Paweł Wołkowicz

do góry