No items found.

Toruń 2015 - Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów (1)

Toruń 2015 - Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów (1)

59. Halowe Mistrzostwa Polski seniorów w Toruniu będą najważniejszą i ostateczną imprezą przed Halowymi Mistrzostwami Europy. Polscy lekkoatleci będą walczyć o minima zawodów, które odbędą się w Pradze.

Pierwszego dnia zawodów wiele emocji przyniosą biegi na dystansie 400 metrów. Wśród kobiet o tytuł powalczą głównie Justyna Święty i Małgorzata Hołub. Święty mając już minimum na zawody w Pradze na pewno nie będzie oszczędzała się na toruńskiej bieżni, dzięki czemu rywalizująca z nią zawodniczka z Koszalina będzie miała okazje wypełnić minimum PZLA.

W biegach eliminacyjnych mężczyzn o medale i minima powalczą przede wszystkim Patryk Dobek, Jakub Krzewina, Rafał Omelko i Karol Zalewski. Cała czwórka powinna spotkać się w jutrzejszym finale, jednak warunkiem jest wygranie serii lub uzyskanie jednego z dwóch czasów promujących do niedzielnego finału.

W skoku wzwyż o złoto i być może o poprawienie rekordu Polski postara się Kamila Lićwinko. Po ostatnich nieudanych próbach w Łodzi na 2.02m, zawodniczka Podlasia jest na pewno mocno zmotywowana przed dzisiejszym finałem.

Interesująco zapowiadają się także eliminacje na dystansie 800 metrów. W gronie zawodników pojawią się m. in. Adam Kszczot, Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski.

Ciekawą konkurencją będzie również skok o tyczce mężczyzn. W gronie faworytów do złota Robert Sobera i Piotr Lisek. Obaj zawodnicy mają już minimum na zawody w Pradze, jednak dzisiejszy konkurs to walka o tytuł mistrzowski i być może Halowy Rekord Polski.

O miejsca w drużynie do Czech na 1500 metrów powalczy 5 zawodników. Po ostatnim mityngu kontrolnym, gdzie aż czterech zawodników dołączyło do Marcina Lewandowskiego, bieg będzie rozgrywany w mocnym tempie od początku do końca.

Zakończenie dnia to finały na 60 metrów i 60 metrów przez płotki. W obu na pewno wystąpi Anna Kiełbasińska. Jedna z najlepszych sprinterek w Europie powalczy na pewno o dwa medale mistrzostw. W walce o złota na drodze staną jej Ewa Swoboda i Karolina Kołeczek. Obie mają już minima na 33. Halowe Mistrzostwa Europy.

Adam Kszczot Anna Kiełbasińska Ewa Swoboda Halowe Mistrzostwa Polski Marcin Lewandowski

Powiązane artykuły

Polecane

Najbliższe

Wyniki

Relacje

Galerie

do góry