V edycja „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” już za nami!

V edycja „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” już za nami!

Blisko 800 osób powiedziało STOP przemocy i stanęło na mecie wyjątkowego biegu pod nazwą „AVON kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie". V edycja biegu odbyła się 15 czerwca, dzięki zaangażowaniu marki AVON, Stowarzyszenia Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Po raz kolejny udało się zebrać środki na rzecz Wielkiej Kampanii o Godność marki AVON.

Jak co roku, najważniejszą konkurencję stanowił Bieg Główny na 10 km. W tej kategorii najszybszy okazał się Artur Kern z Lublina, uzyskując wynik 30 minut i 56 sekund. Tuż za nim z czasem 30 minut i 59 sekund uplasował się przedstawiciel Białorusi – Henadz Verkhavodkin. Spośród kobiet najszybsza była reprezentantka Mołdawii – Lilla Fiskowicz. Laureaci 6 pierwszych miejsc otrzymali nagrody pieniężne w wysokości od 100 zł do 1500 zł.

W trakcie imprezy odbył się także specjalny Bieg Rodzinny na 2 km, który zwyciężył Krzysztof Wasiewicz, pokonując dystans w 5 minut i 24 sekundy. Wyłoniono również najszybszą pannę młodą. W tej kategorii mogła startować każda uczestniczka Biegu Głównego na dystansie 10 km, która wyszła za mąż w 2014 r. lub planowała to zrobić do końca tego roku. Zwyciężczynią została Paulina Prugar. Po raz pierwszy w historii wydarzenia odbyły się także Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Biegu na 10 km. W tej kategorii zwycięstwo należało do Sylwestra Dudka, który uzyskał czas 37 minut i 55 sekund. Wylosowano także nagrody specjalne – wycieczkę dla dwóch osób na 41. Berlin Marathon przyznano Kamilowi Łuczyńskiemu i Emilii Wawer, a weekendowy pobyt w SPA Małgorzacie Buczkowskiej, Magdalenie Wichowskiej oraz Patrycji Zawal. Ponadto każdy z uczestników otrzymał atrakcyjny pakiet startowy, m.in. koszulkę biegu oraz zestaw kosmetyków AVON.

Bieg „AVON kontra przemoc" to nie tylko wyjątkowe wydarzenie sportowe, ale również wyraz solidarności i realne wsparcie kampanii mającej na celu walkę z przemocą wobec kobiet. 15 złotych z każdej opłaty startowej przekazywano właśnie na ten cel. W sumie udało się zebrać aż 12 000 zł!

Po biegu Organizatorzy przygotowali dla uczestników liczne atrakcje, m. in. barwny korowód z orkiestrą dętą, paradę motocykli, starych pojazdów i konnych wozów strażackich, występy zespołów muzycznych i tanecznych oraz koncert grupy Myslovitz.

Bieg „AVON kontra przemoc" jest nieodłącznym elementem Wielkiej Kampanii o Godność, którą marka AVON prowadzi w Polsce od 2008 roku. Akcja ma charakter społeczny i edukacyjny, jej celem jest głośny i wyraźny sprzeciw wobec przemocy dotykającej kobiety oraz wszelkich jej przejawów. Kampanię wspiera Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia".

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.wielkakampaniaogodnosc.pl, www.bieg.truchtacz.pl

AVON Bieg w Garwolinie 1

AVON Bieg w Garwolinie 2

AVON Bieg w Garwolinie 3

AVON Bieg w Garwolinie 4

AVON Bieg w Garwolinie 5

AVON Bieg w Garwolinie 6

AVON Bieg w Garwolinie 7

AVON Bieg w Garwolinie 8

do góry