Rajd 360 Stopni w Puszczy Knyszyńskiego - Relacja

Rajd 360 Stopni w Puszczy Knyszyńskiego - Relacja

W Rajdzie 360 Stopni w Puszczy Knyszyńskiego zwyciężył AR Team złożony z uczestników mistrzostw świata. Kapitan zespołu Maciej Dubaj oraz Justyna Frączek kilka lat temu zajęli piąte miejsce w Portugalii na światowym czempionacie.

Tym razem startowali z Maciejem Marcjankiem i Rafałem Bogackim. Wygrali pokonując przeszło 330-kilometrową trasę wyznaczoną w Puszczy Knyszyńskiej w niespełna 31 godzin i o godzinę czterdzieści wyprzedzili ekipę reprezentującą barwy organizatora Team 360 Stopni (Łukasz Warmuz, Agnieszka Korpal, Ireneusz Waluga i Marcin Zdziebło). Zawody te zaliczane były do klasyfikacji Pucharu Europy (Adventure Racing Euro Series).

Równolegle odbyły się zawody na krótszych trasach. Na 130-kilometrowym dystansie (krótkim) wygrali Maciej Więcek i Konrad Ciuraszkiewicz (Tetrahedron) z czasem 13 godzin i 48 minut.

- To był naprawdę fajny rajd, zarówno pod względem sportowym jak i turystycznym. Puszcza Knyszyńska to wspaniałe miejsce. Mnóstwo zwierzyny, z którą spotykali się zawodnicy gdzieś w ostępach leśnych, do tego budząca się do życia roślinność... Piękna sprawa – mówił dyrektor sportowy zawodów Igor Błachut.

Zapraszamy na stronę www.team360.pl. Tam znajdują się wszystkie informacje nt. rajdu w Supraślu i okolicach.

Rajd 360 Stopni nie odbyłby się gdyby nie wydajna pomoc władz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, Uzdrowiska Supraśl oraz Powiatu Białostockiego. Organizatorzy polskiej edycji Adventure Racing Euro Series dziękują za pomoc i niezwykłą współpracę Nadleśnictwu Krynki i POSiR Bukowisko. Szczególne podziękowania należą się sponsorom firmom Nutrend, Helion S.A., Salco Sport Therapy, Iveco, Pefrect Sport i Buff oraz partnerom Trackcourse.com, Orienteering.waw.pl i Vertical.

Puszcza 1

Team 360 Stopni w najbliższym czasie będzie organizował rajdy miejskie w Gliwicach (9-10 maja) i Warszawie (20-21 czerwca). Zapraszamy!

Zdjęcia: Piotr Siliniewicz

do góry