Ponad 1500 biegaczy na starcie Cieszyńskiego FORTUNA Biegu!

Ponad 1500 biegaczy na starcie Cieszyńskiego FORTUNA Biegu!

W niedzielę 21 kwietnia ulicami Polskiego i Czeskiego Cieszyna przebiegli uczestnicy 5. edycji „Cieszyńskiego FORTUNA Biegu". Na starcie pojawiła się rekordowa liczba 1500 biegaczy, a najszybszy z nich – Bogdan Semenowicz reprezentujący KKB FINISZ KALISZ – dotarł na metę w 30 minut i 30 sekund.

Patronat nad wydarzeniem objęli Burmistrz Cieszyna oraz Starosta Czeskiego Cieszyna. Głównym sponsorem biegu od 5 lat jest Fortuna online zakłady bukmacherskie.

Zawodnicy głównego biegu, dopingowani przez licznych kibiców, dwukrotnie pokonali pięciokilometrową trasę prowadzącą przez dwa mosty – niegdyś dzielące, a obecnie łączące dwa miasta i państwa. Zwycięzcą biegu głównego został Bogdan Semenowicz reprezentujący KKB FINISZ KALISZ, który na linii mety zameldował się już po 30 minutach i 30 sekundach. W kategorii kobiet triumfowała Tetiana Holovczenko z klubu LKB RUDNIK z czasem 35 minut i 59 sekund. Po zmaganiach główny sponsor imprezy – Fortuna online zakłady bukmacherskie – zaprosił uczestników na jubileuszowy tort.

„Cieszyński FORTUNA Bieg to wyjątkowa impreza sportowa, której celem jest nie tylko zachęcenie mieszkańców miast do aktywnego spędzania czasu, ale również integracja międzynarodowej społeczności w polsko-czeskim Cieszynie. Impreza z roku na rok gromadzi coraz więcej biegaczy. W tym roku na starcie stanęła rekordowa ilość blisko 1500 zawodników, z czego prawie 600 na starcie biegu głównego. Chciałbym serdecznie pogratulować uczestnikom, a przede wszystkim Panu Bogdanowi Semenowiczowi – który w tej edycji imprezy okazał się najszybszy" – mówi Jan Štefanek, dyrektor generalny Fortuna online zakłady bukmacherskie, sponsor 5. edycji Cieszyńskiego FORTUNA Biegu.

W przygotowanie 5. Cieszyńskiego FORTUNA Biegu były zaangażowane polskie i czeskie instytucje i organizacje sportowe: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Cieszynie, Miasto Czeski Cieszyn oraz Agencja Sportu i Reklamy Andrzeja Filipiaka z Bielska-Białej.

Chciałbym podkreślić, że po wrocławskim Biegu Solidarności – w którym startuje ponad 1000 młodych biegaczy – bieg młodzieżowy w Cieszynie zajmuje drugie miejsce pod względem frekfencji uczestników. Bardzo się cieszymy, że pomimo młodej historii, nasz bieg gromadzi tak liczne grono miłośników sportu. W tym roku wystartowało blisko 850 biegaczy, a tytuł „Najbardziej rozbieganej szkoły" i Puchar Burmistrza Miasta Cieszyna uzyskała Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi z Cieszyna. Reprezentacja szkoły liczyła aż 145 uczniów" – dodaje Jan Štefanek.

Szczegółowe zestawienia wyników dostępne są na stronie: www.fortuna.bieguliczny.pl

do góry