Under Armour na starcie II Mrągowskiego Biegowego Pikniku Wojskowego

Under Armour na starcie II Mrągowskiego Biegowego Pikniku Wojskowego

Biegać każdy może...a nawet powinien! Szczególnie podczas długiego weekendu. Naczelnym przykładem tej tezy jest II Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy, który zgromadził kilkaset miłośników tej właśnie dyscypliny sportu.

Jednak rywalizacja na wysokim poziomie i zmęczenie biegaczy nie przeszkodziły w dobrej zabawie, która udzieliła się każdemu uczestnikowi imprezy. A wszystkiemu partnerowała marka Under Armour.

Druga już edycja mrągowskiego biegania odbyła się 15 sierpnia w sercu Warmii i Mazur, gdzie wspaniały krajobraz z pewnością pozwolił zrelaksować się zawodnikom i ich rodzinom, które tłumnie przybyły nad jezioro Czos. Głównym organizatorem imprezy był Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny w Mrągowie, dlatego też odbyła się ona w dniu narodowego święta Wojska Polskiego. Do przedsięwzięcia włączyli się także Klub Biegacza Mrągowo, Urząd Miejski w Mrągowie oraz Centrum Kultury i Turystyki.

Wystartować mogli wszyscy chętni, zaczynając od najmłodszych, którzy ścigali się na sprinterskim odcinku 100 metrów, a kończąc na seniorach 50+, których również nie zabrakło na trasie. Mimo rozegranych wielu konkurencji, to najważniejszym punktem pikniku były biegi na 4 i 10 km, gdzie łącznie udział wzięło prawie 300 osób. W pierwszym biegu zdecydowane zwycięstwo odniósł Kamil Nartowski, który triumfował na mecie o kilka sekund szybciej niż następni zawodnicy. Z kolei na morderczym dystansie 10 km jako pierwszy, z przewagą aż 24 sekund przekroczył linię mety Paweł Pszczółkowski z Olsztyna, który już po raz drugi z rzędu może pochwalić się tytułem mistrza. Wśród pań, z wygranej na 4km może się cieszyć Beata Pokrzywińska. Natomiast na czele stawki na 10 km uplasowała się Elżbieta Jarosz.

Na starcie swoją obecność odhaczyli również znani wszystkim fani sportu - aktorka Joanna Jabłczyńska, która w świetnym stylu ukończyła bieg na 10 km. Na krótszej trasie zameldowała się reprezentująca Fundację Celebrity Nation - Maria Wiktoria Wałęsa, a także polscy projektanci mody i performerzy, Ewa i Piotr Krajewscy. Gwiazdy pikniku zaprezentowały się w ubraniach i obuwiu marki Under Armour, która była partnerem pikniku. Marka ta dzięki zaawansowanym technologiom i oryginalnym rozwiązaniom już od ponad 10 lat produkuje odzież i akcesoria by pomagać sportowcom podczas treningu i rywalizacji sportowej osiągać jak najlepsze wyniki. Dlatego też pojawiła się w Mrągowie, by wspomóc zawodników fizycznie i duchowo podczas wysiłku. Under Armour ma wielu fanów na całym świecie, nic więc dziwnego że również na tej imprezie wzbudziła ogromne zainteresowanie gości. Uczestnicy z chęcią sięgali, a nawet wystąpili w ubraniach marki, w których nie tylko świetnie się czuli, ale także świetnie wyglądali! Tak więc śmiało można powiedzieć, że rewolucja odzieży nowej generacji, którą rozpoczęła Under Armour, dotarła nawet do Mrągowa i z pewnością zostanie tam na dłużej.

Sportowych emocji co niemiara, wspaniała atmosfera, towarzystwo gwiazd i marka Under Armour to jak widać mieszanka niemalże wybuchowa. Liczymy, że kolejna edycja Mrągowskiego Biegowego Pikniku Wojskowego przyniesie nam jeszcze więcej wrażeń i zgromadzi następnych miłośników biegania. Wspólnie postarajmy się rozbiegać całą Polskę! Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia:  PRomotion Instytut

Relacja z II Mrągowskiego Biegowego Pikniku Wojskowego:

do góry