Jarek Gniewek najszybszym Polakiem w XVI Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego

Jarek Gniewek najszybszym Polakiem w XVI Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego

1 godzina 14 minut i 39 sekund to czas z jakim przybiegł na metę Jarek Gniewek, najlepszy Polak w XVI Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego. Jarek zajął 5 miejsce w klasyfikacji Open, za dwoma Kenijczykami i dwoma Ukraińcami.

Bielszczanin reprezentujący na zawodach Formed, jest członkiem Ultra Beskid Sport.

Jarek biegnąc w półmaratonie zaangażował się w pomoc Fundacji Iskierka. Zmotywował biegaczy do akcji wspieranej przez Formed i część biegaczy na zawodach pobiegło w specjalnych koszulkach z napisem „Biegiem pomagamy Nikoli". W zawodach w Żywcu wystartowało ponad 1800 osób. Trasa półmaratonu jest oceniana jako bardzo trudna, ale za to jest uważana za jedną z najciekawszych i najpiękniejszych w Polsce.

W zawodach świetnie spisały się również inne osoby zrzeszone w Ultra Beskid Sport.

Jakub Chojnacki przybiegł na metę z czasem 1:20:29 i był 22, Józef Sztefko z czasem 1:29:17 był 122, Jan Wróblewski 1:29:39 (pacemaker), Mirosław Kalamus 1:38:29, Orłowski Grzegorz 1:43:22, Kos Tomasz 1:44:00. W tym roku dołączył do stowarzyszenia Jan Wróblewski, który podjął się trudnego zadania bycia Pacemakerem na czas 1:30:00. To trudne zadanie, ale Janek wykonał je profesjonalnie, a trasę półmaratonu biegł po raz pierwszy i „na luzie" przebiegł trasę w zakładanym wyśrubowanym czasie. Część z naszych biegaczy również brała udział w charytatywnej akcji „Biegiem pomagamy Nikoli'".

Świetne czasy rokują bardzo dobre rezultaty w Pucharze Beskidów (Półmaraton w Żywcu, Bieg Fortuny w Cieszynie, Bieg Fiata w Bielsku-Białej). Widać, że ludzie z Ultra Beskid Sport - Jarek Gniewek, Jakub Chojnacki, czy Józef Sztefko powalczą o wysokie lokaty w tym cyklu.

W tym roku na starcie półmaratonu, stowarzyszenie Ultra Beskid Sport nie było licznie reprezentowane, gdyż w dniu zawodów w Żywcu kończyły się zawody 2. Górska Pętla UBS 12:12 w Brennej, gdzie ponad 20 osób z UBS było zaangażowane w organizację. A jednak ekipa „szybkich" biegaczy z Ultra Beskid Sport pokazała jaką mamy moc.

Zdjęcie: UBS

do góry