I edycja Grand Prix Poznań zBiegiemNatury zakończona

I edycja Grand Prix Poznań zBiegiemNatury zakończona

Choć nie przechodzi to lekko przez gardło, sobotnie zawody były zakończeniem cyklu Grand Prix Poznań zBiegiemNatury. Niespodziankę zrobiła pogoda – było słonecznie, a termometry wskazywały siedem stopni powyżej zera!

Frekwencja na wszystkich pięciu biegach – łącznie z biegami dzieci nie spadała poniżej 600 osób. Dzięki biegaczom startującym w zawodach zBiegiemNatury Rusałka tętniła życiem przez całą zimę! Każdemu z biegów towarzyszyła – niezmiennie od czterech lat (Grand Prix Poznań zBiegiemNatury jest kontynuacją Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych) – niesamowita atmosfera.

Zwycięzcą sobotnich zawodów został Rafał Rajczak – jego wynik to 15:30, a wśród pań, z czasem 19:36 - Marzena Kłuczyńska. Szczegóły dotyczące wyników całego cyklu pojawią się wkrótce na stronie internetowej akcji.

Podczas zawodów odbyły się także:

- Mistrzostwa Poznania Harcerzy w biegach przełajowych;

- I Mistrzostwa Night Runners w biegach przełajowych na 5km;

- I Mistrzostwa KB Maniac Poznań w biegach przełajowych na 5km.

- Pomysł na Night Runners zrodził się z powodu braku czasu, by biegać w ciągu dnia. Standardem było dla mnie bieganie wieczorami, a nawet nocą o 2 – 3. Na początku biegałem tylko z kuzynem. Postanowiłem założyć grupę na Facebooku i w ten sposób dołączyły do nas kolejne osoby. To było dokładnie dwa lata temu – opowiada Tomasz Makowski, pomysłodawca Night Runners. – Dzisiejsze mistrzostwa były uczczeniem drugiej rocznicy powstania.

Ceremonia zakończenia cyklu Grand Prix Poznań zBiegiemNatury odbędzie się 28 marca w auli Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu o godzinie 18:00.

Niezależnie od zakończenia cyklu Grand Prix, będą odbywać się spotkania z trenerami – Moniką Kinowską i Piotrem Karolczakiem. Zapraszamy w każdą niedzielę o godzinie 11:00.

Szczegółowe informacje o akcji znajdują się na stronie stronie www.zbiegiemnatury.pl. Zapraszamy także do odwiedzania profilu akcji na Facebooku – www.facebook.com/zBiegiemNatury

do góry