Zwycięstwo zgodne z planem – Kacper Adam broni Mistrzostwo Polski

Zwycięstwo zgodne z planem – Kacper Adam broni Mistrzostwo Polski

Bezchmurne poranne niebo zapowiadało fantastyczne warunki sportowej rywalizacji, jednak triumfator - zawodnik grupy Enea Tri Team Kacper Adam (3:57:40) rozkręcał się powoli. Etap pływacki zakończył na siódmej pozycji. Znaczącą przewagę, przyniósł dopiero etap kolarski. Właśnie bardzo dobra jazda na rowerze pozwoliła, po zaciętej walce z Łukaszem Kalaszczyńskim (3:59:41), zdobyć tytuł Mistrza Polski.

- Trasa dzisiejszych zawodów była bardzo wymagająca, ale zarazem bardzo szybka. Wiedziałem, że właśnie tutaj jestem w stanie złamać magiczną granicę czterech godzin i udało się. Przy okazji zostałem chyba pierwszym Polakiem, który w Polsce osiągnął ten wynik – mówił Kacper Adam (Enea Tri Tour Team), zwycięzca JBL Triathlon Sieraków na dystansie 112,95km – Z roku na rok jestem mocniejszy i widzę, że coraz mniej mi brakuje do światowej czołówki. Moim marzeniem jest wygranie w kultowych zawodach na Hawajach i gotów jestem ciężko trenować, aby to osiągnąć. Najpierw jednak chcę wygrać tegoroczne zawody Enea Challenge Poznań – dodał Mistrz Polski.

Na szczególną uwagę zasługuje wynik Kalaszczyńskiego, ponieważ przed etapem biegowym tracił do zwycięzcy ponad 8 minut i nie był nawet blisko strefy medalowej. Podium uzupełnił Sylwester Kuster (4:00:57). Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Ewa Komander (4:33:36), która zdobyła Mistrzostwo Polski wygrywając z Daria Radczuk (4:47:34) oraz Daniela Kamińska (5:02:00).

- Dzisiejsze zawody potwierdzają, że w Sierakowie panuje niepowtarzalna rodzinna atmosfera, którą próżno szukać na innych imprezach – Dzisiaj Sieraków debiutował w organizacji Mistrzostw Polski. Jednakże wsłuchując się opinie zarówno zawodników, jak i kibiców uważam, że imprezy tego typu są tutaj potrzebne – mówił Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport i współorganizator Enea Tri Tour. – Za rok wracamy z kolejną imprezą w Sierakowie. Niebawem ogłosimy szczegóły imprezy w 2016 roku! – dodał.

Niemalże na całej trasie zawodów triathlonistom towarzyszył żywiołowy doping kibiców. O dopływ pozytywnej energii zadbał sponsor główny cyklu – Grupa Enea. Zarówno najmłodsi, jak i Ci starsi pasjonaci triathlonu aktywnie bawili się w Strefie ENERGIA+ Aktywne życie. Zajęcia dla kibiców prowadziła Natalia Rybarczyk (m.in. wicemistrzyni Wojskowych Igrzysk Olimpijskich). Na kolejnych imprezach cyklu również nie zabraknie licznych atrakcji dla kibiców.

Następne zawody – Marbruk Triathlon Charzykowych – już 13 czerwca z aż czterema dystansami w programie (supersprint, sprint, 56,5 km oraz 112,5 km). Więcej o kolejnej imprezie cyklu Enea Tri Tour można znaleźć na stronie triathloncharzykowy.pl

JBL Triathlon Sieraków 2015 - Galeria

Rajd 360 Stopni w Puszczy Knyszyńskiego - Relacja

Rajd 360 Stopni w Puszczy Knyszyńskiego - Relacja

W Rajdzie 360 Stopni w Puszczy Knyszyńskiego zwyciężył AR Team złożony z uczestników mistrzostw świata. Kapitan zespołu Maciej Dubaj oraz Justyna Frączek kilka lat temu zajęli piąte miejsce w Portugalii na światowym czempionacie.

Tym razem startowali z Maciejem Marcjankiem i Rafałem Bogackim. Wygrali pokonując przeszło 330-kilometrową trasę wyznaczoną w Puszczy Knyszyńskiej w niespełna 31 godzin i o godzinę czterdzieści wyprzedzili ekipę reprezentującą barwy organizatora Team 360 Stopni (Łukasz Warmuz, Agnieszka Korpal, Ireneusz Waluga i Marcin Zdziebło). Zawody te zaliczane były do klasyfikacji Pucharu Europy (Adventure Racing Euro Series).

Równolegle odbyły się zawody na krótszych trasach. Na 130-kilometrowym dystansie (krótkim) wygrali Maciej Więcek i Konrad Ciuraszkiewicz (Tetrahedron) z czasem 13 godzin i 48 minut.

- To był naprawdę fajny rajd, zarówno pod względem sportowym jak i turystycznym. Puszcza Knyszyńska to wspaniałe miejsce. Mnóstwo zwierzyny, z którą spotykali się zawodnicy gdzieś w ostępach leśnych, do tego budząca się do życia roślinność... Piękna sprawa – mówił dyrektor sportowy zawodów Igor Błachut.

Zapraszamy na stronę www.team360.pl. Tam znajdują się wszystkie informacje nt. rajdu w Supraślu i okolicach.

Rajd 360 Stopni nie odbyłby się gdyby nie wydajna pomoc władz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, Uzdrowiska Supraśl oraz Powiatu Białostockiego. Organizatorzy polskiej edycji Adventure Racing Euro Series dziękują za pomoc i niezwykłą współpracę Nadleśnictwu Krynki i POSiR Bukowisko. Szczególne podziękowania należą się sponsorom firmom Nutrend, Helion S.A., Salco Sport Therapy, Iveco, Pefrect Sport i Buff oraz partnerom Trackcourse.com, Orienteering.waw.pl i Vertical.

Puszcza 1

Team 360 Stopni w najbliższym czasie będzie organizował rajdy miejskie w Gliwicach (9-10 maja) i Warszawie (20-21 czerwca). Zapraszamy!

Zdjęcia: Piotr Siliniewicz

III Półmaraton Jeleniogórski - Relacja

III Półmaraton Jeleniogórski - Relacja

Od 1 do 3 maja w Jeleniej Górze odbywały się imprezy biegowe, rekonstrukcje historyczne i występy artystów. Wszystko to w ramach organizowanej przez miasto akcji biało-czerwony weekend.

Komandosi na starcie

Już po raz trzeci w historii Jeleniej Góry odbył się bieg uliczny na dystansie półmaratonu oraz dziesięciu kilometrów. W dniu Święta Konstytucji na starcie obu biegów zorganizowanym w centrum miasta na Placu Ratuszowym stanęło ponad 1150 uczestników z kraju i zagranicy. Punktualnie o godz. 10.00 prezydent miasta Marcin Zawiła uroczyście przywitał uczestników i dokonał oficjalnego otwarcia imprezy. Salwę sygnalizującą start biegu oddała sekcja komandosów brytyjskich - rekonstruktorów z czasów II Wojny Światowej (Rajd Arado 2015). Gdy zgromadzeni kibice wypuścili do nieba kilkaset biało - czerwonych baloników, peleton biegaczy ruszył na ulice Jeleniej Góry.

Od początku biegu wysforowała się czołówka biegaczy prowadzona przez dwóch Kenijczyków - Moses Masai Komon i Silas Kiprono Too, którym na pierwszych kilometrach towarzyszył reprezentant Szklarskiej Poręby Andrzej Witek. Wśród pań mocne tempo od startu narzuciły Stellah Jepngetich BARSOSIO oraz Agnes CHEBET - również reprezentantki Kenii. Trasa III Półmaratonu Jeleniogórskiego nie należy do płaskich, za to odwdzięcza się zawodnikom pięknymi widokami na pasmo Karkonoszy z dominującą w oddali Śnieżką. Na trasie biegu licznie zgromadzeni kibice dopingowali uczestników półmaratonu oraz tych, którzy tego dnia wybrali dystans 10 kilometrów. Meta obu dystansów zlokalizowana była na Stadionie Miejskim, a ostatnie metry zawodnicy pokonywali po tartanowej bieżni stadionu.

Zwycięzcą III Półmaratonu Jeleniogórskiego został Silas Kiprono Too z czasem 1:12:17" wyprzedzając na mecie o trzy sekundy swojego kolegę Mosesa Masai Komon. Trzeci ze stratą blisko dwóch minut na mecie zameldował się Andrzej Witek. Wśród Pań z czasem 1:24:03" wygrała Stellah Jepngetich BARSOSIO wyprzedzając o 24 sekundy swoją krajankę Agnes Chebet. Trzecia tego dnia Anna Ficner straciła równo minutę do drugiej na mecie Kenijki.

Na dystansie 10 kilometrów wśród pań tryumfowały:
1. Aneta Khyrova z czasem 41:10" - Dwor, Czechy
2. Paulina Janik z czasem 42:26" - Jelenia Góra
3. Sabina Rzymek - 43:35" - Wierzchosławice

Pierwsza trójka wśród panów - dystans 10km:
1. Jakub Kulesza - 34:48" - Jelenia Góra
2. Piotr Skowron - 36:46" - Sobieszów
3. Artur Gułaj - 37:40" - Legnica

Do zobaczenia za rok

Już dzisiaj organizatorzy biegu oraz miasto Jelenia Góra zapraszają za rok, na kolejną majówkę i obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Wspaniała atmosfera, ciekawe wydarzenia towarzyszące i mnóstwo atrakcji, przyciągają rok rocznie rzesze odwiedzających Jelenią Górę sportowców i turystów.

Więcej informacji na stronie: www.superbieg.pl

III Półmaraton Jeleniogórski - Galeria zdjęć

7. Bieg Częstochowski - relacja

7. Bieg Częstochowski - relacja

Tegoroczny Bieg Częstochowski (11. 04. 2015 r.) wygrał Kenijczyk Abel Kibet Rop. Podczas biegu zainaugurowano nową akcję PRESS GLASS - „Biegamy i wspieramy".

10. Półmaraton Kościański - Relacja

10. Półmaraton Kościański - Relacja

Kolejny raz Mizuno z przyjemnością zaprosiło Was na Półmaraton Kościański. 10 edycja Półmaratonu okazała się rekordową, bieg ukończyło aż 1530 osób.

Maraton Gór Stołowych - „Super Maratonem”!

Maraton Gór Stołowych - „Super Maratonem”!

Piąty Maraton Gór Stołowych odbył się w minioną sobotę 5 lipca z nową trasą, nowymi zwycięzcami i nową nazwą - od przyszłego roku oficjalnie będziemy tą imprezę nazywać „Super Maratonem".

V edycja „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” już za nami!

V edycja „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” już za nami!

Blisko 800 osób powiedziało STOP przemocy i stanęło na mecie wyjątkowego biegu pod nazwą „AVON kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie". V edycja biegu odbyła się 15 czerwca, dzięki zaangażowaniu marki AVON, Stowarzyszenia Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Kraków biegową stolicą Polski!

Kraków biegową stolicą Polski!

W zawodach uczestniczyły całe rodziny, a wśród startujących można było zobaczyć przedstawicieli mediów i polityki. Kraków stał się w tym dniu prawdziwą biegową stolicą Polski.

Pierwsi uczestnicy zaczęli gromadzić się na długo przed startem do biegu głównego, aby zająć jak najlepsze miejsca i wymienić ostatnie komentarze przed zawodami. Jako pierwsi w szranki stanęli uczniowie szkół podstawowych, którzy rywalizowali na dystansie 1,1 km. W tej odsłonie biegu wystartowało blisko 1000 reprezentantów szkół, nie tylko z Krakowa. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a szkoły, które zgłosiły najwięcej zawodników, otrzymały bony na zakup sprzętu sportowego w sklepach INTERSPORT. W tym roku liderem w rankingu szkół o liczebności do 250 uczniów okazała się szkoła Szkoła Podstawowa numer 48 im. Szarych Szeregów, natomiast w rankingu powyżej 250 uczniów Szkoła Podstawowa numer 95 im. Władysława Broniewskiego.

Tuż po młodzieży szkolnej, do zawodów stanęli najmłodsi – 500 przedszkolaków biegło na dystansie 100 metrów. Może się wydawać, że dystans niewielki, ale dla nich była to prawdziwa przygoda, a przede wszystkim dobry wstęp do późniejszego biegania. Kto wie, być może wśród nich startował przyszły mistrz maratonu?

Najważniejszym punktem imprezy był bieg główny, który rozpoczął się dokładnie w samo południe. Do zawodników przed startem kilka słów powiedziała Pani Magdalena Sroka, zastępca Prezydent Miasta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta– Widząc ilu zawodników zebrało się na starcie, mogę śmiało powiedzieć że bieganie wpisało się już na stałe w listę ulubionych form spędzania wolnego czasu wśród krakowian. Chętnie wspieramy aktywność fizyczną naszych mieszkańców, a firma INTERSPORT pomaga nam w tej misji już od 7 lat. Nasze Wspólne hasło „Rozbiegajmy Kraków" staje się rzeczywistością.

Całe rodziny, początkujący jak i doświadczeni biegacze, wystartowali na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Na starcie stanęło około 3000 zawodników (sklasyfikowanych zostało 2329) obu płci i we wszystkich przedziałach wiekowych. Rywalizujący na obydwu dystansach rozpoczęli bieg wspólnie, by następnie rozdzielić się pod Wawelem. Wybierający krótszą trasę obiegali Wawel i następnie Plantami docierali do ul. Floriańskiej – ostatniej prostej przed metą na Rynku Głównym. Wybierający trasę 10-kilometrową, która, tak jak w ubiegłym roku była akredytowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, kontynuowali swój bieg Bulwarami Wiślanymi w stronę Kazimierza. Zawracali na wysokości mostu Powstańców Śląskich i ponownie Bulwarami docierali pod Wawel, by stamtąd Plantami kierować się już w stronę mety. Tam, na wszystkich uczestników czekały medale oraz krakowskie precle.

Szczęśliwi biegacze, już po przekroczeniu linii mety, tak komentowali tegoroczny bieg:
- Jestem zmęczony, ale zadowolony z siebie. Udało mi się po raz kolejny poprawić czas na 10 km, bo to już 3 mój występ w INTERRUNie i na pewno nie ostatni – powiedział Marek, pracownik jednego z krakowskich centrów outsourcingowych.

Tak jak co roku, wśród biegaczy można było zauważyć twarze znane z mediów. W biegu wzięła udział między innymi Jagna Marczułajtis-Walczak czy Jerzy Fedorowicz, a wśród kibiców można było dostrzec Ireneusza Rasia. Do zawodów stanął również Jerzy Skarżyński, były reprezentant Polski w maratonie, aktualny rekordzista Polski w biegu na 30 km, trener biegania i autor wielu poradników dla biegaczy, który tak komentował udział w INTERRUNie. – Podoba mi się, że dziś cały Rynek żyje bieganiem, zarówno dzieciaki, młodzież jak i dorośli są tutaj razem i wspólnie czują ten niepowtarzalny klimat zawodów. Dzięki takim biegom jak ten budujemy powszechną świadomość, iż aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Takie biegi ważne są również dla profesjonalistów, którzy po zimowo-wiosennym okresie budowania wytrzymałości na biegach takich jak INTERRUN mogą popracować nad szybkością.

Rozpiętość wiekowa we wszystkich biegach była ogromna. Najstarszy uczestnik biegu, Pan Jan 85 lat, przebiegł dystans 10 km. Najmłodszy zawodnik, który na własnych nogach pokonał dystans 100 m w biegu Watterrun to Staś liczący niecałe 2 lata.

Zadowolenie dało się też zauważyć na twarzach organizatorów biegu, którzy zgodnie twierdzą, że udało się osiągnąć wszystkie założone cele. – Z roku na rok przybywa uczestników naszej imprezy co daje nam wielką satysfakcję z dobrze wykonywanej pracy – powiedział tuż po biegu, w którym sam brał udział, Prezes INTERSPORT Polska Artur Mikołajko – bieganie staje się ulubioną formą aktywności fizycznej w Polsce, a starty w imprezach takich jak INTERRUN pozwalają uczestnikom sprawdzić swoje postępy w bieganiu.

Wyniki VII biegu ProTouch Cracovia INTERRUN:

Wśród mężczyzn – kategoria open 5 km
1. Adam Czerwiński (16:01)
2. Grzegorz Opiał (16:51)
3. Witali Marynych (16:57)

Wśród mężczyzn – kategoria open 10 km:
1. Pavlo Vertskyi (32:10)
2. Tomasz Brachman (32:18)
3. Łukasz Grajcar (32:38)

Wśród kobiet – kategoria open 5 km
1. Wioletta Frankiewicz (17:23)
2. Agnieszka Cader (18:56)
3. Kaja Kwiatkowaska (23:03)

Wśród kobiet – kategoria open 10 km:
1. Natalia Batrak (37:21)
2. Paulina Golec (38:01)
3. Kamila Perucka (40:41)

Zdjęcia: INTERSPORT Polska S.A.

2014 Interrun bieg 1

2014 Interrun bieg 2

2014 Interrun bieg 3

2014 Interrun bieg 4

2014 Interrun bieg 5

2014 Interrun bieg 6

Dzień Dziecka na Sportowo - Relacja

Dzień Dziecka na Sportowo - Relacja

Jest to już drugi bieg, który ma na celu promocję zdrowego tryb życia dla rodzin poprzez jedną z dyscyplin sportowych, jaką jest właśnie bieganie oraz wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, w gronie znajomych, bądź rodziny - takimi słowami przywitał wszystkich organizator imprezy Trener BBL Team w Policach - Zbigniew Pokrzywiński.

Od godz 9.30 mogliśmy przyglądać się zmaganiom najmłodszych w biegu KRANSALI (przedszkolaki). Miały one do pokonania odcinek 100m. Szkoły podstawowe zmagały się już z dłuższą trasą - 700m, zaś gimnazjaliści i licealiści mieli do pokonania odległość 1500m. Zaraz po biegach zostali udekorowani najlepsi zawodnicy, następnie zaś losowano nagrody wśród osób biorących udział w biegach młodzieżowych - i jak zauważyła trenerka akcji BBL w Policach Elwira Cymbor - to właśnie tutaj można było zauważyć największe skupienie i zainteresowanie wszystkich dzieci. Nic w tym dziwnego, przecież w losowaniu mógł wygrać każdy, nawet ten, który dobiegł do mety jako ostatni.

Po godzinnej przerwie na stadionie pojawił się gość Honorowy - Złoty Medalista Igrzysk Olimpijskich z Pekinu 2008r - Konrad Wasielewski. Fotoreporterzy przez dłuższą chwilę nie opuszczali go na krok, a dzieci zbierały autografy, nawet na własne koszulki, w których przyszły. Jestem ciekawy, co powiedzą na to ich rodzice... - śmiał się obok trener Wojciech Dybiżbański, który był odpowiedzialny za wszystkie biegi młodzieżowe.

Równo o godzinie 12.00 Konrad Wasielewski wcielił się w rolę startera i na jego wystrzał do zmagań ruszyło 130 osób, które do pokonania miały trasę o długości 5km. Jako pierwszy linię mety przekroczył mistrz Polski w wioślarstwie oraz ultramaratończyk Kamil Tarnowski, a tuż za nim na podium uplasowali się Krzysztof Pokrzywiński na drugim miejscu oraz Tomasz Łużyński na miejscu trzecim. Zwyciężczynią II Biegu po Zdrowie wśród kobiet została Aleksandra Łada, drugą lokatę zajęła Wioletta Murawska, trzecie zaś miejsce Magdalena Jarząbek. Razem z biegaczami wystartowali również entuzjaści Nordic Walking, gdzie zwycięzcami zostali: Maja Więcek oraz Marek Stefanicki. Na wszystkich uczestników, którzy dotarli do mety czekały pamiątkowe medale oraz redbulle – „dodające im skrzydeł", gdyż po kilku minutach mieli okazję zmierzyć się z biegiem innym niż wszystkie...

W bieganiu liczy się nie tylko zwycięstwo, dobry wynik, czy też pokonanie rywali na trasie. A w tym szczególnym dla nas dniu promujemy przede wszystkim wspólną zabawę, oraz to, aby każdy dobiegł do mety i był szczęśliwy, jak tylko „małe dziecko" potrafi być. Tak możemy zaszczepiać w innych „bakcyla biegacza" - relacjonuje organizator Zbigniew Pokrzywiński. Dlatego po biegu w kategorii Open każdy mógł wziąć udział w biegu 100mFOR FUN z fits24.pl. Jedynymi warunkami, jakie musieli spełnić zawodnicy, było zaskakujące przebranie, bądź przebiegnięcie całego dystansu w klapkach. W biegu uczestniczyły 44 osoby, w tym wielokrotny mistrz polski w wioślarstwie Michał Szlachta oraz nasza Gwiazda Sportu - Konrad Wasielewski, który stwierdził, że za rok również zabierze klapki i z chęcią sprawdzi swoje siły na tym dystansie. Po biegu nastąpiły dekoracje najlepszych zawodników oraz losowanie nagród. Były również trofea Gwiazdorskie - wręczone za najbardziej oryginalne przebrania, gdzie niekwestionowanymi mistrzami w tej konkurencji została rodzina Krasnodębskich. Dodatkowe losowanie głównej nagrody w postaci butów sportowych odbyło się wśród osób, które brały udział właśnie w biegu 100mFOR FUN –zwycięzcy zarzekali się, że w butach tych będą biegać cały rok i szlifować formę, aby w kolejnej edycji tej imprezy również pokonać 100m w klapkach, ale tym razem już w przebraniu.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a uśmiechnięte twarze uczestników na koniec dnia, rekompensują nam trud i stres przygotowań do tej wspaniałej imprezy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, pogoda i tacy wspaniali biegacze, również dopiszą.

LOTTO Poland Bike Marathon: 900 rowerów na poligonie w Rembertowie!

LOTTO Poland Bike Marathon: 900 rowerów na poligonie w Rembertowie!

Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, zawitał do stołecznej dzielnicy Rembertów pierwszy raz w historii. Start i meta wyścigów znalazły się na terenie Akademii Obrony Narodowej w Parku Militarnym Rembertów. Miłośnicy „dwóch kółek" wśród czołgów, samolotów i armat jeszcze na Poland Bike Marathon nie startowali. Aż do teraz.

Hasłem przewodnim były „poligonowe klimaty". Wyścigi zostały rozegrane na duktach leśnych wokół byłego poligonu wojskowego między Rembertowem i Sulejówkiem oraz w okolicach Kępy Olbrychowskiej i Ossowa, a także na dość pofałdowanym terenie w pobliżu Okuniewa.

Na najdłuższej trasie MAX (56 km) zwyciężył Paweł Baranek (Airbike.pl Rocky Mountain), przed Arkadiuszem Jusińskim (Renault Eco2 Team). Na trzecim miejscu finiszował Artur Mioduszewski (BDC Retro MTB Team), minimalnie przed Grzegorzem Maleszką (Dachland Olsztyn). Wśród kobiet drugi raz z rzędu, podobnie jak w Otwocku, wygrała Krystyna Żyżyńska (Mybike.pl), która tym razem wyprzedziła Katarzynę Różycką (Rozycky Team) i Katarzynę Pakulską (SK Bank Team).

Dystans MINI (27 km) najszybciej pokonał Piotr Krakowiak (Akademia Rowerowa C.Zamany), wygrywając jednocześnie klasyfikację żołnierzy. Drugie miejsce zajął Paweł Pięta (Orbea Racing Team), a trzecie Andrzej Miszczuk (MayDay Team Lublin). W gronie kobiet triumfowała Magdalena Dąbrowska (New Age Fitness SklepRowerowy.pl), przed Izabelą Macutkiewicz (SK Bank Team) i Katarzyną Skurą (Kolarski.eu Team).

Na trasie FAN (7 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach warszawskiej dzielnicy Rembertów w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Jakubiuk z Międzyrzeca Podlaskiego, przed Kacprem Szabłowskim (KK24h/BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) i Sebastianem Żurkiem (MayDay Team Lublin). Rywalizację dziewcząt wygrała Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin), przed Oliwią Ołdak (RKS Family Active) i Weroniką Janicką (SK Bank Team). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie w Parku Militarnym Rembertów jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w warszawskim Rembertowie triumfował TRW Cloudware Team, przed BDC Retro MTB Team i SK Bank Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Pomorscy, przed Wachnikami i rodziną Lachów. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzenie wśród mężczyzn zachował Kamil Kuszmider (AGR Płońsk), a w gronie kobiet nową liderką została Magdalena Chmielewska (Warszawski Klub Kolarski).

IV etap LOTTO Poland Bike Marathon 2014 został zorganizowany we współpracy z Urzędem Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy oraz Akademią Obrony Narodowej - Parkiem Militarnym Rembertów, a uczestników zawodów dopingowali i nagradzali podczas dekoracji zastępca burmistrza Rembertowa Józef Melak i przedstawiciel AON - ppłk. Adam Matyja.

Kolejne kolarskie emocje już w Dzień Dziecka. W niedzielę, 1 czerwca w Płocku odbędzie się V etap LOTTO Poland Bike Marathon 2014. Start i meta wyścigów na zabytkowym Rynku Starego Miasta w Płocku. Wcześniej, bo już w niedzielę 18 maja ekipa Poland Bike wspólnie z Fundacją Sport zapraszają do udziału w II Warszawskim Maratonie Rolkarskim Roller Cup 2014. Impreza dla miłośników jazdy na rolkach, jednocześnie zaliczana do Długodystansowego Pucharu Polski, odbędzie się na niezwykle widowiskowej trasie w centrum Warszawy. Wyścigi ze startem i metą na Placu na Rozdrożu będą przebiegały Alejami Ujazdowskimi, wzdłuż Łazienek i przez Plac Trzech Krzyży.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Herbalife Susz Triathlon za nami

Herbalife Susz Triathlon za nami
W dniach 11-12 czerwca 2011 odbył się Herbalife Susz Triathlon – największa impreza triathlonowa w Europie środkowo-wschodniej. W tegorocznej, dwudziestej edycji zawodów, udział wzięła rekordowa liczba 600 uczestników. Byli wśród nich także ambasadorzy imprezy – Piotr Adamczyk, Łukasz Grass, Tomasz Karolak i Bartłomiej Topa.

Grand Prix Łodzi – ostatnia odsłona

Grand Prix Łodzi – ostatnia odsłona

W minioną niedzielę po raz ostatni Park 3 Maja stał się areną zmagań zawodników startujących w Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych 2011 oraz Pucharu Łodzi w Nordic Walking 2011. W całym cyklu, który rozpoczął się w listopadzie, aż do minionej niedzieli wystartowało łącznie około 1500 zawodników i zawodniczek z całej Polski, którzy rywalizowali na dystansie 5km.

do góry