Toruń 2015 - Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów (2)

Toruń 2015 - Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów (2)

Po wczorajszych minimach na Halowe Mistrzostwa Europy w Pradze, a także po dwóch rekordach Polski Swobody i Lićwinko, drugi dzień zapowiada się równie emocjonująco.

W biegach eliminacyjnych i finałowych na 200 metrów wystąpi z pewnością Anna Kiełbasińska, która po dwóch brązowych medalach z biegów na 60 metrów, powalczy o złoto na 200 metrów, a także o medal w sztafecie 4x200m. W biegach na 200 metrów pojawią się także Karol Zalewski i Kamil Kryński. To pomiędzy tymi dwoma zawodnikami powinna toczyć się walka o złoty medal.

W biegach finałowych na 400 metrów głównymi kandydatkami do złota będą Justyna Święty i Małgorzata Hołub. Wśród mężczyzn o złoty medal powalczy 2-3 zawodników. Wśród kandydatów do złota są Karol Zalewski, który będzie po biegach eliminacyjnych na 200 metrów, Jakub Krzewina i Łukasz Krawczuk.

Biegi na 800 metrów powinny być sceną Joanny Jóźwik, która postara się pokonać Angelikę Cichocką, a także Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego.

Na zakończenie II dnia mistrzostw ciekawie zapowiada się starcie na płotkach - Bochenek, Czykier, Noga. Górą w tym sezonie jest Dominik Bochenek, która za plecami ma Damiana Czykier. Trzecim zawodnikiem sezonu jest Artur Noga.

Mistrzostwa zakończą niezwykle ciekawe biegi 4x200 metrów.

Adam Kszczot Halowe Mistrzostwa Polski Marcin Lewandowski

Powiązane artykuły

do góry