Toruń 2015 - Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów (1)

Toruń 2015 - Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów (1)

59. Halowe Mistrzostwa Polski seniorów w Toruniu będą najważniejszą i ostateczną imprezą przed Halowymi Mistrzostwami Europy. Polscy lekkoatleci będą walczyć o minima zawodów, które odbędą się w Pradze.

Pierwszego dnia zawodów wiele emocji przyniosą biegi na dystansie 400 metrów. Wśród kobiet o tytuł powalczą głównie Justyna Święty i Małgorzata Hołub. Święty mając już minimum na zawody w Pradze na pewno nie będzie oszczędzała się na toruńskiej bieżni, dzięki czemu rywalizująca z nią zawodniczka z Koszalina będzie miała okazje wypełnić minimum PZLA.

W biegach eliminacyjnych mężczyzn o medale i minima powalczą przede wszystkim Patryk Dobek, Jakub Krzewina, Rafał Omelko i Karol Zalewski. Cała czwórka powinna spotkać się w jutrzejszym finale, jednak warunkiem jest wygranie serii lub uzyskanie jednego z dwóch czasów promujących do niedzielnego finału.

W skoku wzwyż o złoto i być może o poprawienie rekordu Polski postara się Kamila Lićwinko. Po ostatnich nieudanych próbach w Łodzi na 2.02m, zawodniczka Podlasia jest na pewno mocno zmotywowana przed dzisiejszym finałem.

Interesująco zapowiadają się także eliminacje na dystansie 800 metrów. W gronie zawodników pojawią się m. in. Adam Kszczot, Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski.

Ciekawą konkurencją będzie również skok o tyczce mężczyzn. W gronie faworytów do złota Robert Sobera i Piotr Lisek. Obaj zawodnicy mają już minimum na zawody w Pradze, jednak dzisiejszy konkurs to walka o tytuł mistrzowski i być może Halowy Rekord Polski.

O miejsca w drużynie do Czech na 1500 metrów powalczy 5 zawodników. Po ostatnim mityngu kontrolnym, gdzie aż czterech zawodników dołączyło do Marcina Lewandowskiego, bieg będzie rozgrywany w mocnym tempie od początku do końca.

Zakończenie dnia to finały na 60 metrów i 60 metrów przez płotki. W obu na pewno wystąpi Anna Kiełbasińska. Jedna z najlepszych sprinterek w Europie powalczy na pewno o dwa medale mistrzostw. W walce o złota na drodze staną jej Ewa Swoboda i Karolina Kołeczek. Obie mają już minima na 33. Halowe Mistrzostwa Europy.

Adam Kszczot Anna Kiełbasińska Ewa Swoboda Halowe Mistrzostwa Polski Marcin Lewandowski

Powiązane artykuły

do góry