Toruń 2015 - Halowe Mistrzostwa Polski JiJM

Toruń 2015 - Halowe Mistrzostwa Polski JiJM

Tegoroczne Mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych odbędą się na nowej hali w Toruniu, obiekcie który zorganizuje także mistrzostwa seniorów, a także mistrzostwa Europy Weteranów.

Na toruńskiej hali na początku lutego odbył się bardzo popularny mityng Copernicus Cup, podczas którego można było oglądać prawie pełne trybuny zawodników. Tym razem na tym obiekcie pojawią się juniorzy i juniorzy młodsi, których także mogliśmy oglądać na Copernicusie.

Wśród najlepszych pojawią się m. in. Ewa Swoboda na 60 metrów i Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą, którzy mają już minima Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na Halowe Mistrzostwa Europy seniorów w Pradze.

Wśród blisko 1000 zgłoszonych zawodników, na pewno odkryte zostaną nowe nadzieje polskiej lekkoatletyki, a najlepsi z nich pobiją rekordy kraju. Oprócz Swobody i Bukowieckiego, rekordowe bieganie może także mieć miejsce w biegu na 800 metrów juniorów, a wielu emocji dostarczy bieg z Mateuszem Borkowskim i Radosławem Russem. Obaj zawodnicy podczas Coeprnicus Cup pobili rekordy Polski juniorów Adama Kszczota, jednak szybszy o 0.02s był Russ.

Na starcie pojawi się także Kamila Przybyła. Zawodniczka pobiła przed kilkoma dniami absolutny rekord Polski w skoku o tyczce juniorek. Wynikiem 4.22m pobiła o centymetr wynik Moniki Pyrek.

Zawody na hali w Toruniu odbędą się pomiędzy 13, a 15 lutego.

do góry