Z Malty na Rzeźnika - cykl Salomona nabiera rozpędu

To już właściwie pełnia lata - w sobotę 4 czerwca w Poznaniu temperatura osiągnęła prawie 28 stopni, a słońce o godzinie 9.30, w chwili startu Malta Trail Running, grzało bez skrupułów.

Przed zawodami dużym zainteresowaniem rozgrzewających się biegaczy cieszył się zacieniony zagajnik poznańskiego parku, który dał schronienie także licznym rodzinom kibicującym swoim zawodnikom.

Bieg w tym miejscu odbył się już po raz szósty, prawie 8km trasa niektórym była już więc dobrze znana, ale rekord czasowy nie został pobity. Tym niemniej natura sprawiła kilka niespodzianek i w miejscach, gdzie dotąd były wygodne ścieżki, znalazły się na przykład niedawno zwalone drzewa. Niespodzianki terenowe urozmaiciły zawody, a tempo podkręcały miejscami chmary komarów.

Od początku na prowadzeniu biegł Marcin Fehlau, który niezagrożony z minutową przewagą nad Pawłem Karasiukiem przekroczył linię mety. Z drugim zawodnikiem przez całą trasę ścigał się Miłosz Szcześniewski, ale ostatecznie nie udało mu się dogonić kolegi. W rywalizacji pań prym wiodła Magda Bartoszewicz, która z 3-minutową przewagą zwyciężyła przed także dwiema Magdami - Karbownik i Chełmicką. Widać to był dzień „Magd” na Malcie.

Z parków miejskich cykl Salomon Trail Running 24 czerwca przenosi się w prawdziwe góry! O trzeciej nad ranem w Komańczy 400 osób wystartuje w kultowym już Biegu Rzeźnika, który po raz pierwszy gości w cyklu. Trasa prowadząca przez całe Bieszczady uznawana jest za jedną z najtrudniejszych w kraju, a przewyższenie ponad 3200 metrów sprawia, że tylko około połowy uczestników kończy zawody. Dzień później zapraszamy natomiast na Bieg Górski Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Tam z kolei trasa będzie krótka, ale tylko pod górę!

Więcej na www.salomonrunning.com/pl

Najlepsi Malta Trail Running

Kobiety

  1. Magda Bartoszewicz (Salomon Suunto) 33:10
  2. Magdalena Karbownik36:40
  3. Magda Chełmicka (RMD Montrail Team, Maratonypolskie.pl) 37:34

Mężczyźni

  1. Marcin Fehlau (Świat Biegacza Poznań) 26:47
  2. Paweł Karasiuk (31.Baza Lotnictwa Taktycznego) 27:32
  3. Miłosz Szcześniewski (Salomon Suunto) 27:52

Monika Strojny

Monika Strojny
Z zawodu dziennikarka, z zamiłowania fotograf sportowy. Jest freelancerem, współpracuje z zespołami Speleo Team, Salomon Suunto, pomaga w organizacji imprez sportowych (m. in. cykl Salomon Trail Running, Maraton Gór Stołowych 2011). Jak może to podróżuje.

Galerie z tej serii

do góry