Grand Prix Żoliborza 2011 (2) - Galeria

Wszelakie rocznice, pory roku i szereg innych cyklicznych wydarzeń niczym kilometrowe słupki przy drodze dają mi wyraźny punkt odniesienia do oceny tempa, w jakim przeżywam własną rzeczywistość.

Od pewnego czasu z niepokojem zauważam, że wehikuł, którym podążam dawno już przekroczył dozwolone i bezpieczne prędkości, a przyszłość zawęża się i skraca w galopującym tempie. Obawiam się, że po przekroczeniu pewnej granicznej wartości przyjdzie mi już tylko planować lub oczekiwać na minione już chwile. Dramatyczna wizja? A może w końcu upragniony spokój?

Przepraszam za tę dygresję, ale takie właśnie myśli zaprzątały mi głowę po kolejnym biegu z cyklu Grand Prix Żoliborza 2011. Zdawać by się mogło, że dopiero co kompletowaliśmy dokumentację na konkurs ogłoszony przez Urząd Miasta, a tu już pierwszy z biegów odchodzi w niepamięć, niedługo kolejny podzieli jego los, a przed nami krzątanina przed następną imprezą, która już tuż tuż, a może….. już po?

Póki jednak coś jeszcze w pamięci się tli w kilku zdaniach popartych foto relacją streszczę przebieg drugiego z cyklu biegu o Grand Prix Żoliborza 2011 rozegranego w minioną środę na 10 kilometrowej trasie w Parku Kępa Potocka. Ku zadowoleniu organizatorów i przedstawicieli Urzędu Dzielnicy Warszawa Żoliborz impreza z biegu na bieg przyciąga coraz więcej uczestników i to zarówno biegaczy startujących w biegu głównym jak i dzieci i młodzieży rywalizującej w biegach na krótszych dystansach. Dla porównania uczestników biegów szkolnych przybyło od kwietniowego biegu o bez mała 70%. To też wielki powód do radości.

gpzoliborza2_0258

Pewien dysonans wprowadziła jedynie obecność na starcie grupy licealistów płci męskiej, którym udział w biegu został niejako narzucony „z góry” w zamian za zaliczenie na świadectwie zajęć z wychowania fizycznego. Swoją niechęć do takiej formy przymusu zamanifestowali nonszalancją wobec pozostałych uczestników imprezy, łamiąc nie tylko jej regulamin, ale i podstawowe zasady sportowej rywalizacji. Szczytem arogancji i jednocześnie głupoty wykazał się pseudo zawodnik popalający ostentacyjnie podczas biegu papierosa. W związku z tym incydentem poddaję w wątpliwość skuteczność zaproponowanej przez nauczyciela ze szkoły przy ul. Włościańskej w Warszawie metody sportowej edukacji młodzieży i zachęcam, aby na kolejne edycje biegu skompletował zespół z tych jedynie uczniów, którzy w zawodach zechcą wziąć udział z własnej nieprzymuszonej woli.

Z kolei miłym akcentem, który doceniły w szczególności dzieci było ufundowanie przez właścicieli zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie miasteczka biegowego letniej kawiarenki „Cafe Jurta” smacznych lodów dla wszystkich zawodników startujących w biegach dla dzieci i młodzieży. Po ceremonii nagradzania najlepszych biegaczy w kawiarnianym ogródku i wewnątrz Jurty zrobiło się wyjątkowo tłoczno i gwarno, ale miła i sprawna obsługa szybko uporała się z nadprogramowym zestawem gości.

gpzoliborza2_0460

Bieg główny przyniósł małe przetasowania w czołówce zawodników. W klasyfikacji generalnej zwyciężył tym razem Mateusz Kazimierczak z UKS G8 Bielany przed dwójką biegaczy startujących w tym cyklu po raz pierwszy, Krzysztofem Dybowskim również z UKS G8 Bielany i Jérémy Beauvillain. Na pozycji lidera po dwóch biegach w dalszym ciągu sklasyfikowany jest Marcin Kufel z ENTRE.PL Teamu dzieląc jednak ten tytuł ze zwycięzcą drugiego biegu Mateuszem Kazimierczakiem.

Wśród pań pierwsza linię mety przekroczyła zawodniczka Akademii Triathlonu Olga Ziętek, a następne w kolejności do mety dobiegły Hanna Matysiak z UKS G8 Bielany i Dominika StelmachENTRE.PL Teamu. Kolejność pierwszej trójki po dwóch biegach identyczna z klasyfikacją najlepszych trzech pań biegu pierwszego.

Pełna lista wyników dostępna jest na stronie organizatora: www.team.entre.pl

Kolejna, trzecia już impreza z cyklu GP Żoliborza 2011 już za niecałe trzy tygodnie w środę 8 czerwca. Tym razem terenem zmagań będzie Cytadela Warszawska, a w zasadzie szlak biegnący wokół jej murów. Ta zmiana podyktowana jest faktem, że trzecia tura biegów GP Żoliborza 2011 odbędzie się w ramach VI Biegu ENTRE.PL Team organizowanego od paru lat w tym właśnie miejscu. Zapraszam w imieniu Organizatora KS ENTRE.PL Team, Sponsorów i Urzędu Dzielnicy Warszawa Żoliborz.

Tekst i zdjęcia Andrzej Chomczyk (Sztuka Kadru)

Andrzej Chomczyk

Andrzej Chomczyk

Choć sam biega niewiele, to jego związki ze sportem, w szczególności bieganiem są silne. Członek założyciel i wieloletni prezes Klubu Sportowego ENTRE.PL Team. Pasjonat fotografii. Twórca marki SZTUKA KADRU i autorskiej galerii SZTUKA BIEGANIA.

Galerie z tej serii

do góry