No items found.

Diamond League - średniodystansowcy i skoczkinie w Eugene

Diamond League - średniodystansowcy i skoczkinie w Eugene

Trzeci w tym sezonie mityng Diamentowej Ligi odbędzie się w USA, a mianowicie w Eugene, które będzie w tym roku gospodarzem Mistrzostw Świata Juniorów.

W Eugene zobaczymy między innymi występ rekordzisty świata i mistrza olimpijskiego, a mianowicie Dawida Rudishe, który wraca po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. W biegu na 800 metrów razem z nim wystąpią również Polacy - Marcin Lewandowski oraz Adam Kszczot.

Renaud Lavillenie, który także dopiero powoli wskakuje w sezon po kontuzji, której nabawił się w okresie przygotowawczym. Francuz zapewne po raz kolejny przyprawi nas o mocniejsze bicie serca, kiedy będzie próbował zaliczać wysokości powyżej 6 metrów. Jego największymi rywalami w Eugene będą – Malte Mohr, Raphael Holzdeppe oraz gospodarz Brad Walker.

Będziemy także emocjonować się startami Polaków po za 800-metrowcami w Eugene wystąpią także Żaneta Glanc (rzut dyskiem), Renata Pliś (bieg na 2 mile), Justyna Kasprzycka, Kamila Lićwinko (obie skok wzwyż) oraz Tomasz Majewski (pchnięcie kulą). Mamy nadzieję, że wszyscy startujący Polacy po występie w USA, będą legitymowali się z minimami kwalifikacyjnymi do Mistrzostw Europy w Zurychu.

Adam Kowalski

Polecane

Najbliższe

Wyniki

Relacje

Galerie

do góry