No items found.

Diamentowa Liga - Paryż 2014

Diamentowa Liga - Paryż 2014

Siódmy w tym sezonie zawody Diamentowej Ligi odbędzie się na słynnym Stade de France w Paryżu. Meeting Areva będzie gościł najlepszych lekkoatletów z całego świata, a na trybunach na pewno zasiądzie kilkadziesiąt tysięcy kibiców! Stadion może pomieścić ponad 80 tysięcy fanów.

Najciekawiej zapowiada się rywalizacja sprinterów w biegu na 100 metrów. Zobaczymy w nim m. in. powracającego Asafę Powell'a, jednego z faworytów europejskiego czempionatu Christopha Lemaitre, Nestę Cartera, Kima Collinsa oraz Richarda Thompsona. Jeżeli warunki będą sprzyjać, a wiatr w dopuszczalnej prędkości powieje w plecy to możemy zobaczyć bieg na najlepszy rezultat w tym roku na świecie.

Ciekawie może być także na skoczni wzwyż! Pojedynek dwóch Polek oraz Rosjanki. Kamila Lićwinko oraz Justyna Kasprzycka, będą chciały pokonać prezentującą się w tym roku z najlepszym wynikiem na świecie (2,01 m) Annę Chicherovą. Druga w tabelach na tą chwilę jest Justyna, która w tym roku pokonała poprzeczkę na wysokości 1,99 metra.

Konkurencje Kobiet :
200 m, 400 m, 1500 m, 100 m ppł, 3000 m prz, skok wzwyż, skok w dal, rzut dyskiem

Konkurencje Mężczyzn :
100 m, 800 m, 5000 m, 400 m ppł, trójskok, skok o tyczce, pchnięcie kulą, rzut oszczepem

Adam Kowalski

Polecane

Najbliższe

Wyniki

Relacje

Galerie

do góry