No items found.

Diamentowa Liga - Lozanna 2014

Diamentowa Liga - Lozanna 2014

Siódmy w tym sezonie mityng IAAF Diamond League odbędzie się w szwajcarskiej Lozannie. Rozgrywki tej imprezy są w tym sezonie bardzo emocjonujące. Walka o główne nagrody będzie trwała do końca.

W Szwajcarii dojdzie do ciekawego pojedynku między Renaudem Lavielenie, a Piotrem Liskiem. Lavillenie w tym momencie prezentuje się z najlepszym wynikiem na świecie 5.92 metra, ale na drugim miejscu w tabelach jest Piotr Lisek. Podopieczny trenera Kaliniczenki w tym roku w czeskiej Pradze, uzyskał wynik na poziomie 5.82 metra.

Kolejny bardzo emocjonujący pojdynek, odbędzie się na skoczni wzwyż, gdzie po raz kolejny, między sobą staną dwie wybitne postacie - Bohdan Bondarenko i Mutaz Essa Barshim. Obaj w tym roku przeskoczyli poprzeczkę zawieszoną na wysokości 242 centymetrów. Obaj próbowali także poprawić rekord świata, skacząc 2,46 metra (były to próby nieudane). Zawodnicy stoczyli ten pojedynek podczas mityngu Diamentowej Ligi w Nowym Jorku.

Ciekawie zapowiada się także rywalizacja mężczyzn w biegu na 200 metrów. Pojedynek dwóch Jamajczyków oraz Francuza. Yohan Blake, Nikiel Ashmeade kontra Christophe Lemaitre.

Poza konkurencją DL odbędzie się także bieg na 100 metrów, w którym wystąpią: Ryan Bailey, Kemar Bailey-Cole, Kim Collins, Justin Gatlin, Tayson Gay, Pascal Mancini, Michael Rodgers, Jimmy Vicaut. Będzie to najmocniejsza seria biegu na 100 metrów w tym roku.

Konkurencje mężczyzn DL:
200 m, 400 m, 1500 m, 110 m ppł, 400 m ppł, 3000 m prz, skok w dal, skok o tyczce, skok wzwyż, rzut dyskiem

Konkurencje kobiet DL:
100 m, 800 m, 3000 m, trójskok, rzut oszczepem, pchnięcie kulą

Adam Kowalski

Polecane

Najbliższe

Wyniki

Relacje

Galerie

do góry