No items found.

90. Mistrzostwa Polski Seniorów

90. Mistrzostwa Polski Seniorów

29 lipca startują jubileuszowe - 90. Mistrzostwa Polski Seniorów. Zawody w Szczecinie będą ostatnim miejscem osiągania wskaźników na Mistrzostwa Europy w Zurychu. Impreza będzie lekkoatletycznym świętem dla fanów tego sportu.

Zawody odbędą się na stadionie im. Wiesława Maniaka - medalisty Igrzysk Olimpijskich w sztafecie, a także czwartego zawodnika indywidualnie na 100 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 1964. Jego rekord Polski na 100m z roku 1965, wynoszący 10.1 s., przetrwał 19 lat do 1984. Podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio uzyskał wynik 10.15s, jednak ze zbyt silnym wiatrem +3.5m/s.

Oprócz osiągania samych wskaźników, istotne znaczenie przed startem w Szwajcarii będzie miała także forma zawodników

- Wysoką formą będzie trzeba wykazać się także w Szczecinie. Co nam z tego, że w maju ktoś był w formie i dwa razy osiągnął wynik lepszy od wskaźnika? – powiedział Polskiej Agencji Prasowej Kierownik Szkolenia PZLA Henryk Olszewski.

Na stadionie w Szczecinie wystąpią m. in. rekordzistka Polski w skoku wzwyż Kamila Lićwinko, Anita Włodarczyk, która zapowiada złoto podczas ME, dwukrotny mistrz Igrzysk Olimpijskich Tomasz Majewski, rekordzista kraju w rzucie dyskiem Piotr Małachowski, czołówka 800 metrowców - Adam Kszczot i Marcin Lewandowski, jak również Paweł Fajdek.

Powiązane artykuły

Polecane

Najbliższe

Wyniki

Relacje

Galerie

do góry