emo złamanie spiralne V kości śródstopia

złamanie spiralne V kości śródstopia

Co do ćwiczeń to mi trudno coś podpowiedzieć ,gdyż jakikolwiek ruch jest korzystny w ok.złamania.Napewno nie można stawiać stopy z pełnym obciążeniem.(ZAWSZE I PO KAŻDYM ZŁAMANIU-nawet z przebudową kostną.Więc albo kula albo wkładka na płaskostopie podłuże (nawet jeśli się nie ma płaskostopia).Bez kuli nie powino się chodzić. Początkowe obciążenie ok.10 kg (Nacisk sprawdż na wadze łazienkowej).Jeśli nie ma obrzęku ,bólu itp to za 7 dni następne tj,+ 5-10 kg, jak są objawy,to zmniejszamy o 5 kg.Mam nadzieję,że do ortopedy chodzisz nie do chirurga,bo to nie zupełnie to samo.A tak na marginesie to czynniki wzrostu stosujemy jak mamy zaburzenia lub brak zrostu kości.O zaburzeniu mówimy jeśli brak cech przebudowy kostnej po 3 m-cach, o braku zrostu jeszcze póżniej. Nigdy nie miałem cywilnej odwagi oceniać nikogo poza ortopedami (negatywnie)a ci którzy mają taką odwagę generalnie należy się obawiać,gdyż oni prawdopodobnie znają się na wszystkim .Ja znam się b.dobrze na kościach i dość dobrze na terapii manualnej narządu ruchu ,więc nie wypowiadam się na temat tańca czy aerobiku,pomimo tego ,że sporo wiem. Każdy sam niech ocenia swoje odczucia biorąc pod uwagę złotą myśl jednego z mędrców tego świata.
" Upomnisz mądrego będzie Ci wdzięczny ,upomnisz głupiego to cię znienawidzi." .PS.: pozdr
Zdrowy organizm jest Twoim sługą, chory -Twoim panem.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

To była opinia specjalisty ortopedii. który wielokrotnie wykonywał takie zabiegi.
Nie mam zamiaru z Panem polemizować, bo absolutnie brak mi na to i czasu i ochoty. ja tylko powtarzam już po wielokroć, że jak czegos nie wiemy to właśnie o tym nie piszmy. Ja pomagam pacjentom i różnież Juli pomagałam, bo skonsultowałam ją z Doktorem, który zaproponował jej leczeni.
Nie życzę sobie więc takich komentarzy a nauka jest dobra zawsze

Jula absolutnie nie zakładaj wkałdek szczególnie na płaskostopie podłuzne, bo one właśnie wypchną łuk i spowodują większe obciążenie V kości śródstopia.
Najlepiej będzie jak będziesz nosiła buty z bardzo twardą podeszwą
Ruchy czynne możesz robić wszystkie, tylko mają być niebolesne, czyli ruchu góra dół są jak najbardziej ok.

Rav_tk, oczywiście, że nie patrzy sie jak się krzywo zrasta...., ale naprawdę lekarz wie co robi i nawet podczas operacji podejmuje słuszne decyzje.
Pan Artur wkroczył na to forum w bardzo dziwny sposób reklamując sie swoim numerm telefonu i pisząc dziwne posty Poradnia ortopedyczna, które nie sa zupełnie na temat i nie odpowiadaja na konkretne pytania osób. To nie śa fizjoterapeuci, którym wyklada się ortopedią, tylko ludzie, którzy szukają konretnej odpowiedzi Pisanie, że nie ma czegoś takiego jak czyszczenie i podawanie w to miejsce czynników wzrostu, niestety ale jest niedorzecznością. Holendrzy bardzo dużo o tym robili prac np van Dijk. Wystarczy tylko poszukać :)

Nie podważam niczyich słów, też się tutaj uczę.
W ogóle uważam, że porady na odległość na dodatek ortopedyczne to porażka. Wg mnie powinniśmy brać tych co tutaj szukają pomocy i mobilizować ich do szukania jej u specjalistów a nie na forum.

właśnie ta Pani została przez mnie skonsultowana z realnym lekarzem. Temat ten uważam więc za zamkniety. Jak inni będą szukali pomocy z pewnością znajdą je tam gdzie będą chcieli :)
wszyscy się uczymy i o to chodzi w medycynie
pozdrawiam Ruda

Pani Ruda, nie zarzucam pani niewiedzy, bo widać ,że jej Pani nie brak .Niestety Mogę to zarzucić niektórym kolegom po fachu.Natomiast martwi fakt,że albo wie pani wszystko albo wszyscy poza miejscem Pani pracy są nieukami . Dość odważnie poczyna sobie Pani, co w przypadku służby zdrowia ozn, że nigdy się pani nie sparzyła (to zn.nie zrobiła żle).Ten żle nie robi co nic nie robi. Ja jeśli wcześniej pisałem,że w 90% zgadzam sie z Pani opiniami ,uważam ,że w tych 10% (będąc po innych Kursach niż Pani ,-poza Mulliganem)myślę nieco inaczej nie uważając ,że Kalternborn jest gorszy niż Rakowski lub Cyriax.Pani sie tak zachowuje jakby tak pani uważała. Wstrzemiężliwość jest cechą ludzi doświadczonych (również żle),a u Pani jej brak .Kto nie ma pokory dla nauki uważa ,że wszystkie rozumy pozjadał.Życzę dobrego dalszego samopoczucia a równocześnie proszę wierzyć ,że poza Warszawą są nieżli fachowcy ,in naczej tacy ludzie jak Paweł Ochal nie leczyłby się w Bydgoszczy tylko jeżdził do W-wy. pozdr

A Pan myślę, ze nie czyta uważnie. Nie uważam, że wiem wszystko. Odpisuje tylko na to czego jestem pewna. wielu tematów wogóle nie ruszam na forum. Jak już 100x tłumaczyłam ta Pani konsultowała się z lekarzem :!:
To o czym Pan pisze raczej dotyczy Pana. to Pan zanegował moją opinię, twierdząc , ze nie ma czegos takiego.....
Nie uważam, że tylko tu są specjaliści. absolutnie tak się nie wypowiadam....
Jeżeli jednak ktoś ma nowinki, może warto byłoby je sprawdzić, a nie mówić, że tak nie jest.... :wink: :wink:

pogawędziliśmy sobie, więc ŻYCZĘ Pani Rudej i wszystkim uczestnikom tej pogawędki Spokojnych Świąt Wielkanocnych ,no i cierpliwości w wyszukiwaniu dobrych lekarzy i terapeutów ,aby biegało Wam się długo i szeroko niezależnie od Nas.
pozdr

pogawędziliśmy sobie, więc ŻYCZĘ Pani Rudej i wszystkim uczestnikom tej pogawędki Spokojnych Świąt Wielkanocnych ,no i cierpliwości w wyszukiwaniu dobrych lekarzy i terapeutów ,aby biegało Wam się długo i szeroko niezależnie od Nas.
pozdr

Co to ma z tym wspólnego?
"To finish, you have to start."

Witam
Mąż przed świętami Bożego Narodzenia 2016 R miał złamaną 5 kość srodstopia i jeszcze chyba 3 kość. Mimo ze minęło już tyle czasu T nadal odczuwa ból podczas chodzenia noga puchnie po całym dniu lekarz na ostatniej wizycie kontrolnej która była w maju powiedział ze to normalne Ale ja nie jestem do końca przekonana. Nogę miał podczas leczenia tylko w ortezie i po wyjęciu jej mimo ze nie było wszystko dobrze zrosniete kazał lekarz chodzić. 
Wczoraj zagrał chwilę z synem  w piłkę i znowu straszny ból i spuchniecie.
Czy to po takim urazie jest normą
Z góry dziekuje za jakąś odpowiedź 
Pozdrawiam 

Stronę wygenerowano w 0.212 sekundy.

do góry