emo ZAKWASY>>Jakie śą najlepsze rady zwalczenia ich??

ZAKWASY>>Jakie śą najlepsze rady zwalczenia ich??

Heh...to nie zakwasy Ciebie was zawsze bolą.. jeżeli bolałoby was od kwasu mlekowego dłużej niż np godzine czy max dwie to pewnie już dawno byście nie żyli z powodu kwasicy metabolicznej. :)

Właśnie miałem napisać, że jak ogólnie wiadomo zakwasy nie istnieją :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

ooooo, do medyka? a oni to cokolwiek o czymś wiedzą??!!

A czy ktos słyszał o dziwnej chorobie, ktora nie jest bólem tylko dziwnym zmeczeniem, jakby omdleniem i słabością mięśni??!

to pojawia sie u mnie po najmniejszym nawet wysilku mięśni czworogłowych i jest nieznosne.

Dziwne jest też to że nie moge napiąć do końca czworogłowych przy wyprostowanych kolanach

Mimo to potrafie przebiec oolo 10 km , wejść na Rysy w czasie poniżej 3 godz , przejechać do 100 km na rowerze
jednak to okropne i dziwne uczucie jakos mnie nie opuszcza
próbowałam zmieniać intensywność treningu, robić przerwy, uwazać na uzupełnianie plynów, cukru, białek witamin itp
nic nie pomaga
jestem w rozpaczy
szukam wszędzie jakiejs informacji na ten temat
może tu znajdzie sie ktoś, kto mi cos poradzi??? błagam
help!!

ooooo, do medyka? a oni to cokolwiek o czymś wiedzą??!!

A czy ktos słyszał o dziwnej chorobie, ktora nie jest bólem tylko dziwnym zmeczeniem, jakby omdleniem i słabością mięśni??!

to pojawia sie u mnie po najmniejszym nawet wysilku mięśni czworogłowych i jest nieznosne.

Dziwne jest też to że nie moge napiąć do końca czworogłowych przy wyprostowanych kolanach

Mimo to potrafie przebiec oolo 10 km , wejść na Rysy w czasie poniżej 3 godz , przejechać do 100 km na rowerze
jednak to okropne i dziwne uczucie jakos mnie nie opuszcza
próbowałam zmieniać intensywność treningu, robić przerwy, uwazać na uzupełnianie plynów, cukru, białek witamin itp
nic nie pomaga
jestem w rozpaczy
szukam wszędzie jakiejs informacji na ten temat
może tu znajdzie sie ktoś, kto mi cos poradzi??? błagam
help!!

Suplementy jakieś jedz(tauryna, BCAA), na badania idź sud, potas, magnez, żelazo, morfologia, mocz, może brak ci żelaza itd. nie ma co szczelac z diagnozami trzeba zrobić badania i tyle...

pozdro
Nic nie umiem i nic nie wiem, jestem matoł bity w ciemię...
1020,29 km

tak juz myslalam, dojrzewam do tego, tyle, że nie znam sie JAKIE konkretnie badania najlepiej zrobic - przeciez nie zrobie wszystkich - moze oprócz elektrolitów jeszcze jakieś aminotransferazy? to zawsze jest wyznacznik przy uszkodzeniach mięśni - ale ostrych np zawał a tu? cholera wie
ale dobra ide do laboratoruim:-( :?

Mam podobne wrazenia , zwiazane ze zmianami por roku .
Odkad zaczalem lykac najrozmaitsze ziola i suplementy , sprawa wybitnie sie poprawila .

Powracajac do tematu .
Probowalem wszystkiego na zakwasy ( zgodzmy sie z nielogiczna nazwa obiegowa ) ale nic tak nie niweluje odczucia jak l-glutamina .
Nie wiem czemu i jaki mechanizm biochemiczny tam zachodzi ale dziala i juz .

Piwo tez bardzo dobre . Kiedys zalecano drozdze .

"zakwasy" jako takie to żaden problem - ból podobno spowodowany jest mikrouszkodzeniami włókien mięśniowych - mięśnie wskutek stałego treningu i tych mikrouszkodzeń rozwijaja się - na tym polega właśnie trening silowy. Najlepszy jest wtedy delikatny trening rozgrzewajacy i rozciagający bez ćwiczeń oporowych - to poprawia ukrwienie i bóle szybciej mijaja a trening mozna wznowić po jakichś 2 dniach
ale przy bieganiu zakwasy???!!!
dziwne?

natomiast przewlekłe zmęczenie mięśni to chyba co innego:-(

L-glutamina jest bardzo dobra, ciepła kąpiel, odpoczynek, masarze...

pozdro
Nic nie umiem i nic nie wiem, jestem matoł bity w ciemię...
1020,29 km

Słyszałam wiele sposobów. Najlepiej trochę się porozciągać, rozgrzać mięśnie. Ewentualnie rozmasować. Generalnie zakwasy można też przeczekać. To naturalne, że się pojawiają trzeba dać się organizmowi przyzwyczaić do wysiłku.

Na zakwasy najlepszy jest odpoczynek. Spróbować można również masażu, nawet taki zwykły domowy może pomóc :)
Nigdy nie trać cierpliwości. To jest ostatni klucz, który otwiera drzwi.

Najlepsze jest zapobieganie. Jesli zakwasy są lekkie to nic się nie stanie, jeśli jednak są tak duże, ze trudno jest nam chodzić (a co dopiero biegac) to znak, że przesadziliśmy i powinniśmy lepiej dozować trening:
mniej się forsować
biegać na krótsze dystansy
stosować rozgrzewkę przed bieganiem

Pomagają
kąpiel
zimny prysznic
i ciepłe kompresy
czytelnia.cefarm24.pl/zdrowie/jestem-kob...e-zatrzymac-zakwasom

Na mnie najlepiej działa regeneracja i suplementacja aminokwasów BCAA firma obojetnie jaka Wam pasuje ważne by stosować codziennie zalecaną porcję :) 
Interesuję się sportem i zdrowym odżywianiem. Trenuję siłowo oraz kickboxing, a ostatnimi czasy dodatkowo biegam. Wspólnie z żoną prowadzimy bloga o tematyce fit zrzucbrzuch.blogspot.com/

Stronę wygenerowano w 0.703 sekundy.

do góry