emo ZAKWASY>>Jakie śą najlepsze rady zwalczenia ich??

Witam wszystkich:) Powiedzcie mi jakie stosujecie metody na zakwasy i jak "dochodzicie"(regenujecie swój organizm po "mocnych" zawodach) do siebie??? Proszę o kilka dobrych wskazówek:) Pozdrawiam ciepło:)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

ZAKWASY>>Jakie śą najlepsze rady zwalczenia ich??

ja nic nie robie :D leżę plackiem na łóżku, ale też w miarę możliwości staram się chodzić ;) i przechodzi samo 8)
do you think, do you think,
turn your left on your right,
turn your right on your left!

W moim przypadku najlepiej dziala rozciaganie sie i chlodzenie lodem.

Kiedys gdzies przeczytalem czy moze uslyszalem ze piwo.. Caly czas prowadze badania w tym kierunku, wyniki opublikuje w prasie branzowej ;)
dobrem należy się dzielić z radością i przyjaciółmi, najfajniej w jakimś parku - gavagai

Kiedys gdzies przeczytalem czy moze uslyszalem ze piwo.. Caly czas prowadze badania w tym kierunku, wyniki opublikuje w prasie branzowej ;)

Czasem nie trzeba czytać, żeby skutecznie stosować :D
"O złocisty napoju

Co w głowę mą uderzasz

Ty niczym nektar lub ambrozja jesteś

Smak Twój w ustach mych wiruje (...)"
I zakwasy same przechodzą :D

Truchcik tuż po wysiłku.
Bardzo dobre, ale też:
- jeśli masują po biegu to warto skorzystać
- rozmasować nogi kilka razy samemu; ja tam jestem leniwy, to
robię to raz wieczorem, a jak nie pomogło, to jeszcze raz w następnym
dniu
- basen na drugi dzień albo rower na małym przełożeniu też jest niezły

Z innych sposobów, których nie próbowałem, a chciałbym zastosować, to
solanka - niestety mam kabinę prysznicową, a przydałaby się wanna.

Dzień po biegu, półgodzinne rozbieganie, roztruchtanie lub rozkuśtykanie :lol: w zalezności od stanu w jakim się znajduję.
Sposoby "jaekmm" też godne naśladowania.

Dobry jest tez naprzemienny prysznic (raz zimna a raz ciepla woda) a truchcik po zawodach jest wskazany aby zapobiec zakwasom.
Nie zrobię tego nigdy więcej! (Po wygraniu maratonu nowojorskiego - później wygrała go jeszcze osiem razy!)
Grete Waitz

www.tbw.republika.pl <--- nowa stronka o naszym sporcie. :) ZaPrAsZaM

Truchcik tuż po wysiłku.

Zgadzam się w 100 %

A jak sie nie chce to sie cierpi po fakcie ;P Choć ja jestem z tych co lubia zakwasy ;) Mam inne problemy.
Bieganie jest super ;)

Dzieki wszystkim za wskazowki:) Na 100% użyje kilka sposobow podanych tutaj. Wg mnie najlepszy jest basen tzn kapiel w lodowatej wodzie lub kapiel naprzemienna( raz goraca, raz zimna woda) Pozdrawiam goraco:)

a masz zakwasy czy obolale miesnie przez kilka dni po treningu, mylone z zakwasami?

priomo - nie wolno zatrzymywac sie po mocnym biegu, tylko trzeba to rzotruchtac

secundo - jezeli bola cie miesnie to odpusc mocne akcenty dopoki nie przejdzie i... biegaj dalej - za jakis czas organizm sie przyzwyczai do danego poziomu wysilku
nimal [at] o2.pl

Heh...to nie zakwasy Ciebie was zawsze bolą.. jeżeli bolałoby was od kwasu mlekowego dłużej niż np godzine czy max dwie to pewnie już dawno byście nie żyli z powodu kwasicy metabolicznej. :)

Napiszę podział bólów związanych z wysiłkiem..

Bóle okołowysiłkowe - pochodzenie dokładne nie jest znane, ale można spodziewać się, że czynniki które je powodują to np akumulacja mleczanów (utrzymujące się do kilkudziesięciu minut), zwiększenie stężenia AMP, IMP (są to metabolity cyklu purynowego, czyli cegiełki niezbędne do odtwarzania ATP - uniwersalnego nośnika enregii), czy amoniaku.

DOMS - opóźniona bolesność mięśni. Związana z uszkodzeniem mięśni, procesami zapalnymi i innymi czynnikami,ale na pewno nie mleczanem ponieważ jego stężenie po 24-48h jest już bliskie spoczynkowemu.
Uszkodzenia mięśni najlepiej mierzyć markerami - np badając specyficzne izoformy kinazy kreatynowej której stężenia w ciągu 24-48h po wysiłku rosną nawet 10x. Ponoć w próbkach które pobierano do badań, nawet 50% mięśni było uszkodzonych (najczęściej na poziomie lini Z).
Najprostszą metodą i najbardziej skuteczną są ćwiczenia ekscentryczne wykonywane po wysiłku. Wysiłek który wywołał jakiś mega duży DOMS powoduje obniżenie siły i mocy mięśni nawet do 2tyg.

Stronę wygenerowano w 0.231 sekundy.

do góry