emo Stawianie krzywo stopy podczas biegania

Witam.

Biegam od kilku lat, z tym, że mam jakieś 500 km przebiegane - sporo przerw robiłem, bieganie traktowałem jako przerwa od roweru* w okresie jesienno - zimowym.

* jeżdżę szosą i mam w niej pedały zatrzaskowe spd

Dopiero w tym roku zacząłem na poważnie (systematycznie i z programem do półmaratonu) biegać. 

I tak jak w temacie - prawa stopa mi odskakuję kilka cm w prawą stronę (gdzieś na godz. pierwszą). Dzieję się tylko to podczas biegania, chodzę IMO normalnie. Wina butów? Wcześniej używałem starych butów które zużyłem do chodzenia i także był taki sam efekt. Na początku nic mnie nie bolało. Teraz po większych i szybszych dystansach czuje ból. Biegam głownie po asfalcie. Dlaczego się tak dzieje? Gdzie się wybrać? Może jakieś wkładki zakładać? 

Z góry dzięki za odp.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Stawianie krzywo stopy podczas biegania

Nie wiem czy kolega problem rozwiązał czy nie, ale być może komuś innemu się przyda rozwiązanie, które zresztą zalecił mi mój lekarz sportowy czyli zakup odpowiedniego obuwia (bardziej ciasnego niestety dość słabe na początku) oraz wkładki do butów korygujące coś takiego . U mnie poprawa jest już widoczna, chociaż początkowo było ciężko się przyzwyczaić.

Stawianie krzywo stopy podczas biegania

Całkowicie się zgadzam z moim poprzednikiem... Nic dodać, nic ująć z jego wypowiedzi :)
Jeżeli będę zajmował się tym, co myślą głupcy, nie będę miał czasu na to, o czym myślą ludzie inteligentni.

Stronę wygenerowano w 0.157 sekundy.

do góry