emo Ból lewego biodra!

Mam 14 lat, trenuje biegi narciarskie, natomiast w lato trenuje na nogach. Treningi są ciężkie i regularne przed i po każdym się rozciągam. Osatnio po bieganiu boli mnie lewe biodro. Najbardziej odczuwalne podczas chodzenia.
Jakie są tego przyczyny? I jak moge się tego pozbyć?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Ból lewego biodra!

być może chodzić o zwykłe przeciążenie biodra, ale na Twoim miejscu wybrałabym się do lekarza sportowego na konsultacje.Od kiedy boli? jak byś określiła ten ból?

Ból lewego biodra!

Rozumiem,że trenujesz w klubie lub pod okiem jakiegoś trenera. To oni powinni zająć się taką sprawą. Bezwzględnie potrzebna jest konsultacja ortopedy - zwłaszcza gdy się ma 14 lat :ok:
A running machine, that glides over snow, mud, crud and goop.......

Ból lewego biodra!

Problem z biodrem może świadczyć o wielu problemach narządu ruchu. W tak młodym wieku bardzo ważne jest to, aby trening był odpowiedni. Mówisz o rozciąganiu przed i po treningu istotne jest to jaki to jest stretching? Przed treningiem powinny to być jedynie dynamiczne formy, a po może być to stretching statyczny. Skąd jesteś? Proponuje wybrać się do dobrego fizjoterapeuty, który oceni Twoją funkcje podczas biegu i ogólnie oceni Twój organizm - może np wykonać test FMS - któy w bardzo prosty sposób ocenia funckje ruchowe i słabe ogniwa.

Ból lewego biodra!

Ja nie mam 14 lat, biegam od 6 lat, rozgrzewam sie przed biegiem, rozciagam po. No i od tygodnia mam problem. Boli mnie lewe udo i posladek. Probuje smarowac ale niewiele to daje. Moze zla masc? A moze cos jeszcze moge zrobic aby sobie ulzyc?

Ból lewego biodra!

Dobre są też okłady z lodu, oraz oczywiście odpoczynek. Po biegu dobrze jest zrobić tzw. schłodzenie czyli trucht np. 1km, potem dopiero rozciąganie. Proponuje też (jeśli tego nie robisz) dodać sobie kilka razy w tyg. gimanstykę, ja robie brzuszki, grzbiety, pomki oraz biegajznami.pl/Zdrowie/Kledzikowa-gimnas...-zbawienna-dla-kolan - gimnastyka poprawia znacznie postawę w trakcie biegu oraz wzmacnia mięśnie co IMO zapobiega wielu kontuzjom.
Za wiadomość dziękuje jacdzi
Żyj długo i pomyślnie. Pokój i długie życie.
Live Long and Prosper. Peace and Long Life
Lebe lang und erfolgreich. Frieden und langes Leben

Ból lewego biodra!

Ja tak samo miałam z mięśniami przy prawym biodrze - ból był tak trudny do zlokalizowania, że naprawdę wydawało mi się już, że naruszyłam miednicę, staw biodrowy albo jeszcze coś innego, ale to, że mogłam chodzić, choć z ogromnym bólem, wykluczało te paranoiczne myśli. Jakbym faktycznie coś naruszyła z kośćmi, nie mogłabym zrobić nawet jednego kroku. W pierwszych dniach ból był nie do zniesienia, widocznie kuśtykałam, musiałam brać silne leki, takie jak ten Ketonal, żeby jakoś funkcjonować w ciągu dnia. Najgorzej było nocami, bo pewnie po zaśnięciu nieświadomie kładłam się na tym boku, co rano skutkowało jeszcze gorszym bólem. Nie wiem w sumie, czemu zwlekałam z pójściem do ortopedy, może bym dzisiaj mogła spokojnie ćwiczyć, a nie czekać na całkowitą regenerację. Jako, że ból i uczucie naciągnięcia mięśni nie mijało, pomimo leków przeciwbólowych i maści, poszłam w końcu do ortopedy. Na szczęście tylko naciągnęłam mięśnie, a nie zerwałam, więc chociaż tyle dobrego. Zwykle przy takich dolegliwościach może wystąpić obrzęk, dlatego każdy ruch wywołuje ból, stąd musiałam stosować kompres żelowy, który wkładałam do lodówki dla efektu chłodzenia. Polecam to każdemu, kto narzeka na ból przy chodzeniu. Dostałam też skierowanie na rehabilitację, ale jeszcze nie skorzystałam, na razie kompres i nowa maść sobie ładnie poradziły, mogę już chodzić i biegać przez chwilę. Teraz mam nadzieję, że wreszcie pójdę na terapię.

Stronę wygenerowano w 0.186 sekundy.

do góry