emo Skrecenie kosci stawu skokowego

W poniedziałek uległem wypadkowi na wf - skreciłem kostkę a konkretnie staw skokowy, mam I stopień skrecenia:Niewielkie naciągnięcie lub naderwanie więzadeł, brak objawów niestabilności lub nieznacznie wyczuwalne, niewielki ból, obrzęk i ograniczenie ruchomości stawu. Noi kuruje się chodze o kulach aby nie nadwyrężyc tej nogi, tylko zastanawia mnie co teraz.. wczesniej biegałem niegi długie po asfaltach 15km, maraton itp, ten uraz w przyszlości moze odbić się na koncu mojej przygody z bieganiem długich dystansów i wgl. sportem? może ktoś z was ma doswiadczenie co robić aby wrocić do formy bez późniejszych uszczerbków na zdrowiu
„My sławimy natchnienie, muskuły i przestrzeń, serce, co maratoński wytrzymuje bieg”

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Skrecenie kosci stawu skokowego

Przy takim skręceniu to się martwić raczej nie musisz :) Kilka wizyt u fizjoterapeuty. Niech Ci pomoże stanąć na nogi i pokaże co robić. Ja wiele lat temu zafundowałem sobie skręcenie nie pamiętam już którego stopnia ale bardzo poważne było. Staw jest niestabilny od tego czasu a wiązadło skokowo strzłkowe w rozsypce. Przez co dość łatwo przeciążam achillesa, który przejmuje funkcje stabilizacyjne. Więc głowa do góry i nie myśl o tym tyle :)

A wiesz bo bardzo się przejąłem tym, ponieważ miałem biec w krakowie maraton a tu nagle kontuzja i cale 5 miesiecy przygotowan do złamania 4h prysnęlo a miało być tak pięknie;)

Ale dziękuje za słowa otuchy. ;)
„My sławimy natchnienie, muskuły i przestrzeń, serce, co maratoński wytrzymuje bieg”

Miałem skręcenie dwa lata temu, lekarz mówił, że to nic poważnego (nic nie pozrywane ani złamane) ale powrót do pełni zdrowia trwał długo. Po miesiacu rozpoczałem treningi na rowerze, biegać (a raczej kuśtykać) mogłem dopiero po dwóch miesiącach (ale z powodu urazu barku zacząłem dopiero po trzech), po 5 miesiącach udało się przebiec półmaraton, wszelkie dolegliwości stawu znikły dopiero po 15 miesiącach. Do dziś jednak stopa w czasie biegu ma tendencję do uciekania na bok (na zewnątrz) przez co mam nawracające stany zapalne ścięgna achillesa - muszę uważać, żeby go nie przeciążać. Przyłóż się do rehabilitacji (co ja zaniedbałem) a będzie dobrze.

Ja na wszystkie skręcenia kostek polecam jazdę na łyżwach... Oczywiście na na figurowych lub przynajmniej nie stabilizujących kostki aby wzmocnić staw.
Mi pomogło...
Oczywiście jazda na łyżwach nie pomaga w leczeniu ale może zapobiec ponownemu skręceniu.
Niestety zima się skończyła :P

W zasadzie nic nowego już nie napiszę, bo to, co napisali Ci Al-Zayad i Eddie. Dwa lata temu miałam skręcenie stawu skokowego, podobno II stopnia. Do biegania wróciłam w 3 miesiącu, choć nie wyleczyłam kontuzji do samego końca. Po prostu już nie mogłam wytrzymać... Może dlatego też rzeczywiście często dokucza mi ścięgno achillesa, a i zakres ruchu w stopie już nigdy nie wrócił do poprzedniego stanu. Co jakiś czas coś mnie tam pobolewa i strzela, ale zapewniam Cię, że przebiegniesz jeszcze niejeden maraton. Ważna jest rehabilitacja, rozciąganie. Najlepiej udać się do dobrego rehablilitanta, który pokaże Ci ćwiczenia, które potem wykonywać możesz w domu, zanim zaczniesz znowu biegać.

Ja na wszystkie skręcenia kostek polecam jazdę na łyżwach...
:P
Ja natomiast- oczywiście po okresie rehabilitacji- trail running - czym teren technicznie trudniejszy - tym bardziej wzmacniają się stawy skokowe i nie tylko :lol:

Pozdrawiam 8)
A running machine, that glides over snow, mud, crud and goop.......

Powiem tak. Minęło już prawie 3 tygodnie, pierwsze 1,5 tygodnia o kulach, opuchlizna już prawie zeszła termin do ortopedy mam na 10 maja (Polska Służba Zdrowia) zobacze co mi powie... ;) A do rehabilitanta udam się po wizycie u ortopedy... Przyznam się że nosi mną strasznie żeby zacząć biegać... Ale się powstrzymuję... :)

Podepnę się pod temat.

Czym najlepiej zabezpieczyć staw skokowy podczas treningu. Mam nawykowe skręcenie, więc często (w najmniej oczekiwanym momencie) kontuzja się odnawia. Próbowałem różnych opasek dostępnych w aptekach, ale to wszystko o kant d... potłuc. :) Co polecacie?

Witam i pozdrawiam, ja w zeszłym tygodniu po treningu interwałowym, zbiegając parkiem skręciłem kostkę, prawdopodobnie na korzeniu. Kostka opuchnięta i krwiak pod kostką, na pogotowiu oczywiście chcieli mi gips założyć ale się nie zgodziłem. Na drugi dzień po skręceniu za namową mojego lekarza rodzinnego udałem się na rehabilitacje, miałem robione pole magnetyczne ,krio i laser i po 4 zabiegu na weekend założoną miałem taśme do tepingu , opuchlizna zeszła całkowicie został tylko krwiak pod kostką i pomału już mogę o kulach się o nią opierać i mam nadzieje że za 4 tygodnie będę mógł wrócić do treningu aby w październiku przebiec swój pierwszy maraton.

Skręcenie nie oznacza braku treningu. Można łapki robić, brzuch itp.
Co do samej kostki to nie jest tak, że kilka tygodni przerwy i trening bo potem często się to babrze a nie daj Bóg powstanie tendencja do skręcania.
Jak ktoś już wspomniał jak najszybciej zasuwać na rehabilitację ( zależy to od funduszy bo na naszą służbę zdrowia nie ma co liczyć ). Na początku celem zabiegów typu lasery itp. jest zmniejszenie opuchlizny.
Potem pod okiem rehabilitanta można rozpocząć ćwiczenia.
Pamiętam, że ja robiłem najpierw leżąc (tzn. gościu stawiał opór stopie a ja pchałem do przodu i do tyłu ), potem ćwiczenia na basenie a ma końcu lekkie truchtanie. Wszystko to robiłem mimo skręcenia dość łagodnego.
Accelerati Incredibilus

Witam. Okolo 3 tygodni temu moj staw skokowy bynajmniej wedlug lekaza ktory zobaczyl tylko na zdjecia RTG uległ:"skrecenie i naderwanie stawu skokowego". zalozyli mi szyne gipsowa po kolano. tydzien po tym bylem na kontroli i lekaz stwierdzil ze jeszcze dwa tygodnie i bedzie ok. Od wizyt kontrolnej walcze z opuchlizna okladajac ja lisciami kapusty ze smalcem i smarujac żelem żywokostowym. Aktualnie dalej mam spuchnietą kostkę. Dzis mam miec kontrole o 11 i maja mi sciagnac szyne. mam pytanie czy ta opchlizna jest normalna?? i czy zna moze ktos jakiegos dobrego znachora ktory nastawia staw skokowy?
Pytam poniewaz ostatnio lekaze mi nie nastawili zwichnietego kolana i sytuacja wygladala podobnie tyle ze wtedy poszlem po tygodniu do znachorki ktora naprawde ma dar do nastawiania stawow i po 2 tygodniach lekaz na kontroli stwierdzil ze to cud. niestety ta pani juz jest bardzo stara i slyszalem ze aktualnie juz sobie z tym nie radzi.

Heja wszystkim forumowiczom tego forum:)
Czy znacie może jakieś naprawdędobre oraz sprawdzone sposoby na wyleczenie skręcenia domowymi
sposobami? Ja się właśnie naprawdę bardzo poważnie nad tym
zastanawiam. Nie jest to nic poważnego, więc nie ma za bardzo po co
jechać do lekarza, ale może dalibyście radę coś od siebie
polecić? Zastanawiam się właśnie w chwili obecnej czy na przykład
te porady byłyby warte uwagi
https://www.trener.pl/trening/jak-wyleczyc-skrecenie-domowymi-sposobami/ Co o tym myślicie? Z góry wielkie dzięki za wszelkiego rodzaju
porady i sugestie :)
Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Stronę wygenerowano w 0.252 sekundy.

do góry