emo naderwane przyczepy (dolne) mięśnia prostego brzucha

Lekarz stwierdził u mnie naderwane lub naciągnięte przyczepy (dolne) mięśnia prostego brzucha. Męczę się z tym od ponad miesiąca i nie wiem jak to reanimować a biegać za bardzo się nie da. Można się snuć po drodze i tyle.
Lekarz zbyt dużo rad nie dał tylko usłyszałem o wyluzowaniu itp.
Może ktoś z was miał coś podobnego to bym prosił o radę, co z tym robić, może coś specjalnego nosić.
Jeżeli jest już taki wątek to sorry.
Z góry dziękuję za pomoc.

MARCIN ZIELIŃSKI * (32:10:27/2014) * (8:58:20/2013) * (2:52:40/2014) * (1:22:06/2012) * (0:58:55/2009) * (0:36:51/2014)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

naderwane przyczepy (dolne) mięśnia prostego brzucha

Kiedy za bardzo przesadzam z podciaganiem kolan w gore , na drazku , mam dlugotrwale problemy. Musze luzowac kilka dobrych tygodni.

Czy to na pewno m. prosty brzucha? Czasami podobnie manifestuje sie uszkodzenie przywodzicieli. czy robiłeś dużo ćwiczeń na m. brzucha.
Co do tego jak przyspieszać regeneracje- niestety rest na wszystko co wywołuje ból :( .po 4 tyg można spróbować delikatnego rozciągania mięśni brzucha w po 6 delikatnego wzmacniania.

Czy to na pewno m. prosty brzucha? Czasami podobnie manifestuje sie uszkodzenie przywodzicieli. czy robiłeś dużo ćwiczeń na m. brzucha.
Co do tego jak przyspieszać regeneracje- niestety rest na wszystko co wywołuje ból :( .po 4 tyg można spróbować delikatnego rozciągania mięśni brzucha w po 6 delikatnego wzmacniania.

U mnie ta kontuzja nie ma związku z treningiem czy też ćwiczeniami, tylko z budową domu. Przerzucałem trochę ciężarów i jazda taczkami i poczułem jakby mi sie trochę naderwało poniżej pasa. Co do tych tygodni to się przeraziłem, bo wkrótce rzeźnik.... oj oj.
Może ktoś wymyślił już jakieś ściągacze do tych spraw. Niech to kosztuje ile chce byle by można trochę potruchtać.
Co do przywodzicieli to jako laikonik przeczytałem, że to chodzi bardziej o uda a nie boli w dołach pachwinowych czy jak to zwą tj cały obszar poniżej pępka, z naciskiem na dolną część tego obszaru.

MARCIN ZIELIŃSKI * (32:10:27/2014) * (8:58:20/2013) * (2:52:40/2014) * (1:22:06/2012) * (0:58:55/2009) * (0:36:51/2014)

właśnie to boli w tych samych miejscach- przy spojeniu łonowym, okolice pachwin.
Pas- nie bardzo jest jak- w tych okolicach jest tylko na przepuklinę.
Jak będzie ból, nie próbuj Rzeźnika, bo możesz nie skończyć- niestety :(

Chyba też to naciągnąłem. Nie przechodzi od 2 tyg. Biegać mogę ale brzuszków już nie robię. Już lekki ból przy napinaniu.

Przesadziłem z ciężarami na maszynach na brzuch ;)
Bieganie jest tym co kocham najbardziej, jest dla mnie powietrzem w moich płucach,krwią płynącą w żyłach,dawką endorfin,źródłem szczęścia i celem samym w sobie. W skrócie jestem uzależniony od biegania ;)

Lekarz stwierdził u mnie naderwane lub naciągnięte przyczepy (dolne) mięśnia prostego brzucha. Męczę się z tym od ponad miesiąca i nie wiem jak to reanimować a biegać za bardzo się nie da. Można się snuć po drodze i tyle.
Lekarz zbyt dużo rad nie dał tylko usłyszałem o wyluzowaniu itp.
Może ktoś z was miał coś podobnego to bym prosił o radę, co z tym robić, może coś specjalnego nosić.
Jeżeli jest już taki wątek to sorry.
Z góry dziękuję za pomoc.

mj kolega biegasz miał swego czasu poodbny problem ( tak wynika z twego opisu ) jesli nie mas zprzeciwskazań medycnzych spróbuj przetrzymac ten okres jazda na rowerze ale kolega jezdził na duzej kadencji i nie wchodził na pedały.

Tompoz

Biegać mogę ale przy niektórych napięciach podczas sięgania czegoś czy skłonu to trochę boli ale podczas biegu nie więc jedynie brzuszki obecnie odpadają ;)
Bieganie jest tym co kocham najbardziej, jest dla mnie powietrzem w moich płucach,krwią płynącą w żyłach,dawką endorfin,źródłem szczęścia i celem samym w sobie. W skrócie jestem uzależniony od biegania ;)

specem nie jestem.. ale kiedys na silowni zalatwilem sobie brzuch do tego stopnia, ze przez ok miesiac nie bylem wstanie wstac z lozka normalnie.. musialem sie przetoczyc na bok zeby miesni prostych nie urzywac.. :) z kontucja walczylem tak:

-masc przeciwbolowa/przeciwzapalna przed snem ( ja urzywalem altacet-u, ale i fastum pewnei sie zda :) ). ale nie wystarczy posmarowac sobie i isc spac.. Masuj bolace miejsca ( ale i jego okolice.. ) przez 5 - 10 minut... dzieki temu "wetrzesz" masc w skore przezco masc bedzie lepiej sie wchlaniac - bedzie lepiej dzialac.

-proba lekkiego roztrenowania... ale bardzo lekkiego... 10 - 20 lekkich spiec brzucha przed snem z ugietymi nogami... narazie staraj sie nie angazowac za mocno dolnych czesci brzucha - w moim przypadku jak angazowalem dol brzucha naprawde mocno bolalo.. nim w lepszej formie bedziesz tym bardziej zwiekszaj obciazenia.. ale rob to bardzo ostroznie. ulubione powiedzenie sportowcow - sluchaj organizmu, on Ci prawde powie :P

-poza "lekkimi" roztrenowaniami" staraj sie oszczedzac brzuch. jak mi ktos kiedys powiedzial... jak mozesz usiac to siadaj, jak mozesz sie polozyc to sie kladz... :)

w moim przypadku silne i uciazliwe bole minely po ok miesiacu ( mam tutaj na mysli, ze wstawalem z lozka juz narmalnie.. i nawet jak sie smialem to nie bolalo tak bardzo :P ). po ok poltora miesiaca zapomialem o kontuzji, a po dwoch miesiacach robilem normalne treningi brzucha.

jednak jak mowilem specem nie jestem.. moze Ci to pomoze, moze zaszkodzi. cokolwiek robisz, - robisz na wlasna odpowiedzialnosc :) ale mam nadzieje ze chociaz troche pomoglem :)

aaa.. i lekarza to bym chyba jednak zmienil... rady w stylu "niech sie pan oszczedza" to zbyt cenne nie sa :) tyle to juz na forum ode mnie uslyszales :D moze jakas rehabilitacja u fachowca pomoze?? podobno krioterapia ( kompleksowa lub miejscowa ) jest bardzo skuteczna na powazne kontuzje miesniowe.

pozdrawiam :)

Wielkie dzięki za pomoc i otuchę :D :D .
Nie mam tak bardzo prze…. jak Ty XchmieluX, bo ostatnio po kilku dniach zluzowania pobiegłem, w miarę luzacko maraton w Pradze i jakoś było, ale już po kilku dniach musiałem zejść na 13km rozbiegania :cry: , bo była dupa i od tego momentu już nie biegam.
Kontuzja mnie smuci, ale i trochę się ucieszyłem :? , że to nie przepuklina, bo już takie miałem myśli. Na razie wmasowuje maści i nic nie robie fizycznie (trochę mi ten deszcz pomaga, bo budowa zalana i nie ma jak działać :wink: )
Lekarz, u którego byłem miał tylko mnie utwierdzić, z tą przepukliną … lepsi lekarze maja terminy za miesiąc (nie ważne ile bym zapłacił).
Pożyjemy zobaczymy, w każdym razie dzięki wszystkim za pomoc.

Zastanawiam sie czy TENS moze byc pomocny ?

... a co to?

TEN może byc pomocny- nie przyspieszy regeneracji, ale rozluźni i zmniejszy ból
TENS- prądy, możesz sobie kupić domowy aparat.
Niestetny uszkodzenie mięsnia musi sie wygoić i to trwa- niezależnie czy jest się sportowcem, czy zwykłym śmiertelniekiem

TEN może byc pomocny- nie przyspieszy regeneracji, ale rozluźni i zmniejszy ból
TENS- prądy, możesz sobie kupić domowy aparat.
Niestetny uszkodzenie mięsnia musi sie wygoić i to trwa- niezależnie czy jest się sportowcem, czy zwykłym śmiertelniekiem

Zapytam w sklepie rehabilitacyjnym jak będzie to może bym sobie kupił.
Ten lekarz u którego byłem powiedział mi mniej więcej takie słowa: po czasie zrobią się zrosty potem znowu cos popuści i znowu się zrośnie i po jakimś czasie już będzie OK

Stronę wygenerowano w 0.218 sekundy.

do góry