emo narty biegowe

Wypadło jednak na mnie otwarcie tego wątku. Za dużo już piszemy w różnych postach o przygotowaniach do BP.
Panowie kto, gdzie trenuje?
Jak wygląda sprawa z noclegami?
Czy możemy utworzyć jedną grupę wyjazdową?
Z tego co czytam na forum jest nas 4:
- Krzara
- Mad Minstrel
- Kossak
- tomek111s
....Dla osób, które jeszcze nie były w Biskupicach przygotowałem mapkę z trasą 10km.
Aktualizacja 2010-12-19

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

narty biegowe

Wrzucam tutaj:

Kossak napisał:

Witam

Mi cały weekend 12-14.02 nie pasuje, więc na pewno odpadam z otwarcia sezonu.
W ten weekend jadę przecierać szlaki w Jakuszycach dla naszych "Piastów". Powodzenia dla zimnarowców i miłych treningów weekendowych.
Pozdrawiam

narty biegowe

tomek111s
Czasami pogadam

Wysłany: Nie Sty 31, 2010 11:12 Temat postu:

Wczoraj nogi obtarłem na biegówkach więc zrezygnowałem z river-runu Wswej złości wymieniłem już buty na nowe Sprzedawca uznał moją reklamację.

Przerzucam to tutaj. NIE KUPUJCIE BUTÓW ALPINA ST30. Obcierają. Nie tylko mnie. Mają jakiś feler.
Polecam buty Fischera XC Sport i XC Comfort. Przetestowane. Przeze mnie i kolegę.

narty biegowe

Ponieważ Krzara milczy jak zaklęty: Dziś polecę wam przygotowany ślad w Biskupicach koło Stajni Borek. Fantastyczne tereny i ślad poprowadzony w lesie. Są zjazdy, podbiegi i leśne dukty. Przyjeżdżają starzy wyjadacze i zupełni nowicjusze. Dobrze jest umówic się z kimś kto zna już trasę, żeby pokazał jak można jeździc. Jest mała pętla (ok. 5km) i duża pętla (ok. 8km) oraz rózne warianty tras zwiększające kilometraż.
Nie ma się czego wstydzic, po prostu trzeba przyjechac i spróbowac. Brakuje tylko jeszcze wypożyczalni sprzętu biegowego. Ale na allegro można tanio kupic sprzęt używany. Polecam ten rodzaj aktywności jako uzupełnienie treningu biegowego.

narty biegowe

Tak sobie myślałem, że chętnie bym spróbował kiedyś biegówek. Mógłbym poprosić o parę porad dla nowicjusza. Jakieś ciekawe strony, porady co do sprzętu itp. Jak znam życie pewnie będę miał kłopoty ze skompletowaniem sprzętu przez rozm. buta... A moze ktoś ma do sprzedaznia używany sprzęt? Ile trzeba by liczyć na amatorski sprzęt a może można gdzieś w okolicach coś wypożyczyć aby zobaczyć czy to jest to co lubię?

Moje "wymiary"
Wzrost: 194
But: 46-47 w zaleznoci od numeracji
Waga: 95kg

narty biegowe

Inf dla Tomka i nie tylko

1) Trzeci sezon biegam w butach Rossignol X-3 ULTRA. Cena ok 300zł. Są bardzo wygodne, mocne i mają zasłonięte sznurówki. Nigdy mnie nie obtarły.
Do tego skarpety firmy >X<SOCKS, modelCross Country Skiing lub Winter Run ok 100zł w Olimpusie.

2) Są miejsca w naszym autokarze, którym jedziemy 4marca na Bieg Piastów.
3) Prawdopodobnie byłoby można na miejscu załatwić z nami kwaterę.
4) Sikor, ja wszystko do biegówek kupowałem u Przemka Kotasa w sklepie przy przejeździe na ul. Kiedrzyńskiej.
Warto pogadać z nim i dojść do jakiejś niezobowiązującej oferty. Przemek świetnie biega na nartach klasykiem i łyżwą a w dodatku serwisuje narty. Szpec od smarowania.
Doradzi Ci czy masz wejść w łuski czy ślizgi (podstawowy problem początkujących).
Nauczy podstaw smarowania.
I.... przyszłym sezonie jedziesz z nami do Jakuszyc.

Krzara

narty biegowe

No wreszcie Krzara się odezwałeś :lol: Najbardziej doświadczony biegacz biegówkowy :wink:
Piszę się na autokar i noclegi na BP jeśli to jeszcze możliwe.
Padło pytanie o sprzęt dla początkującego. Sam kupiłem narty z łuską i na kilka razy wystarczyło... Dopóki nie zobaczyłem jak obok mnie w 2 śladzie jechał ktoś bez łuski... Bez łuski lepiej się ślizgają, no a z górki nie miałem żadbych szans. A na podbiegach i tak trzeba jodełką. Decyzja mogła byc tylko jedna. Zamówiłem już narty bez łuski, czeskiego Sportena, który zbiera bardzo dobre opinie i jest cenowo nie do pobicia. Pozostaje zapoznac się z klistrami...
W niedzielę jadę do Wilkowic k. Bielska za namową kolegów ścigac się w zawodach :lol: Mam nadzieję, że pójdzie mi dużo lepiej niż pod Laskiem Aniołowskim 8)
Do wyjazdu do Biskupic namawiam gorąco. Tak blisko Cz-wy mamy znakomite warunki. Biegacze wiedzą doskonale jak fantastyczne i relaksujące jest bieganie po lesie.

narty biegowe

Tomek, widzę że wreszcie wychodzisz na prostą. Nie żałuj kupna nart z łuską. Posłużą Ci jako treningówki na gorsze, jurajskie warunki terenowe gdy jest mało śniegu i o zarysowanie nie trudno. Są też bardziej podręczne bo nie wymagają smarowania i w każdej chwili można wyskoczyć pobiegać. A z flagowych Sportenów będziesz zadowolony.
Zadzwoń do mnie 660521309 to pogadamy o wyjeździe na Bieg Piastów.

Krzara

narty biegowe

Poniżej wiadomość otrzymana na maila klubu:

W niedzielę 28 lutego odbędzie się V Bieg o Puchar Sokolich Gór
Organizatorzy: Klub Narciarski Ratrak, Stajnia Biały Borek,
patronat: Wójt gminy Olsztyn

szczegóły wkrótce
zapraszamy do jurajskich Biskupic
zdjęcia z ubiegłego roku i wyniki
www.stajnia.civ.pl/html/cnb.html

kontakt do organizatorów:
Grzegorz Kotas - tel. 661 493 109

www.stajnia.civ.pl

narty biegowe

Poniżej wiadomość otrzymana na maila klubu:

W niedzielę 28 lutego odbędzie się V Bieg o Puchar Sokolich Gór
Organizatorzy: Klub Narciarski Ratrak, Stajnia Biały Borek,
patronat: Wójt gminy Olsztyn

szczegóły wkrótce
zapraszamy do jurajskich Biskupic
zdjęcia z ubiegłego roku i wyniki
www.stajnia.civ.pl/html/cnb.html

kontakt do organizatorów:
Grzegorz Kotas - tel. 661 493 109

www.stajnia.civ.pl

Oczywiście jestem już zapisany i reprezentuję klub Zabiegani Częstochowa.
Za wiadomość dziękuje verdi

Moderatorzy: verdi  Kossak  

Stronę wygenerowano w 2.300 sekundy.

Zapraszamy do dodawania Imprez do kalendarza. Pomóż nam zbudować kompletną bazę imprez biegowych w Polsce! Dodaj imprezę
do góry