emo Laski Kabackie

Laski Kabackie

Czy Śpiący Muszkieter, zdobywca śnieżnych przestrzeni, pamięta, kto pierwszy ucieka z tonącego okrętu?

Czy ktoś mnie może wołał ? :?

Jakaś drużyna się montuje ?
"...everything is...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Laski Kabackie

Ależ Śpiący Muszkieter jest "ruchliwy jak kulka z waty"*, taki raniuszek, szczygiełek, z zacięciem mykologicznym.

Ekipa powoli się zbiera. Dopiszę Cię do listy, konkurujemy z "Biegiem Piastów", możemy mieć wakat.

*) Sokołowski Jan, "Ptaki Polski", Warszawa 1979 r.
sport ssie

Laski...

Laski Kabackie

Nie wiem dlaczego z palety około 400 stwierdzonych w Polsce gatunków ptaków kojarzę się z czerwonogębym szczygłem lub wyłupiastookim raniuszkiem. I tak miłe, że nie zostałem nazwany preferującym dość specyficzne menu trznadlem.
"Przy swobodnym...

Laski Kabackie

Filu, dzwoniłem do Bochni. Jeżeli się zgodzicie mogę być psychologiem rozwiązującym problemy emocjonalne w okresie przygotowawczym do sztafety w waszej/naszej drużynie . Niestety nie mogę być zawodnikiem bo sztafeta jest w pierwszy weekend marca.
"Przy swobodnym...

Laski Kabackie

Ekipa powoli się zbiera. Dopiszę Cię do listy, konkurujemy z "Biegiem Piastów", możemy mieć wakat.

Fil, żeby była jasność, ja się nie pcham, jeśli macie komplet, to OK. Macie we mnie wsparcie i kibica :D
"...everything is...

Laski Kabackie

To miłe, że silny północny wiatr przywiewa do Warszawy gwiazdy biegowe z północy. AMD zamiast biegać z kabaczkem załóż kaftan z barchanu zwany kabatem. Bemol wie lepiej ale myślę, że nazwa Kabaty nie pochodzi od warzywa. Czy Ty jesteś chłopem słusznego wzrostu ? Czy jesteś sympatyczny ? Czy masz jakieś hobby ? Czy wolisz brunetki czy blondynki ?

Według Bańkowskiego.

Kabaczek z osmańskiego kabak (dynia).

Kabaty – nazwa osobowa Kabat, nazwa miejscowości Kabaty. Zachodnio-słowiańskie, ale też węgierskie (kabat), zapożyczone z nieznanego źródła orientalnego, może z czasów wypraw krzyżowych, stąd też staro-germańsko-niemieckie kawati, rodzaj pancerza i nowogrodzkie kavadi, rodzaj wiejskiego płaszcza zimowego.
W staropolskim obcisły kaftan wojenny ze skóry, kaftan z tkaniny, noszony pospolicie przez mieszczan (stąd częste wtedy nazwisko mieszczańskie), od XVI w. już tylko przez najuboższych (kabat z barchanu natkany zgrzebiami u Reja).
Także rodzaj kłody do unieruchamiania więźnia, stąd też przen. do kabata – do więzienia.

Laski Kabackie

To miłe, że silny północny wiatr przywiewa do Warszawy gwiazdy biegowe z północy. AMD zamiast biegać z kabaczkem załóż kaftan z barchanu zwany kabatem. Bemol wie lepiej ale myślę, że nazwa Kabaty nie pochodzi od warzywa. Czy Ty jesteś chłopem słusznego wzrostu ? Czy jesteś sympatyczny ? Czy masz jakieś hobby ? Czy wolisz brunetki czy blondynki ?

Według Bańkowskiego.

Kabaczek z osmańskiego kabak (dynia).

Kabaty – nazwa osobowa Kabat, nazwa miejscowości Kabaty. Zachodnio-słowiańskie, ale też węgierskie (kabat), zapożyczone z nieznanego źródła orientalnego, może z czasów wypraw krzyżowych, stąd też staro-germańsko-niemieckie kawati, rodzaj pancerza i nowogrodzkie kavadi, rodzaj wiejskiego płaszcza zimowego.
W staropolskim obcisły kaftan wojenny ze skóry, kaftan z tkaniny, noszony pospolicie przez mieszczan (stąd częste wtedy nazwisko mieszczańskie), od XVI w. już tylko przez najuboższych (kabat z barchanu natkany zgrzebiami u Reja).
Także rodzaj kłody do unieruchamiania więźnia, stąd też przen. do kabata – do więzienia.

Bemolu, przeczytałem to ze trzy razy i nadal nie rozmiem czy aby spełnić surowe wymogi kandydata na członka sztafety Kabackiej muszę:
a) biegać w dybach
b) biegać w zbroi
c) biegać w płaszczu
d) nauczyć się na pamięć twórczości Reja
e) nauczyć się węgierskiego
f) wszystkie odpowiedzi są poprawne :roll:

Tak czy naczej Bochnia jest na tyle pożądanym przeze mnie miejscem że jestem gotów na najgorsze wyrzeczenia.

pzdr
amd
PS: Rozumiem że mogę już wyrzucić tego kabaczka ? :oops:
Zły żelazny wilk

Laski Kabackie

Jó Napot Laski

W Liceum Kossutha byłem kiedyś na kilku lekcjach ;-)
A dziś w nocy (w śnie) nie wiedzieć czemu byłem na jakimś targu i znalazłem oraz zakupiłem książkę do nauki węgierskiego - za całą złotówkę ;-)

Laski Kabackie

Krokomierz> tessék. A magyar nyelv könnyu".
Hogyan jutok el a Bochnia hez?

Mel nagyon szép.
Mel> Hölgyem, felkérhetem egy táncra?

pzdr
amd
Zły żelazny wilk

Laski Kabackie

Bemolu, przeczytałem to ze trzy razy i nadal nie rozmiem czy aby spełnić surowe wymogi kandydata na członka sztafety Kabackiej muszę:
a) biegać w dybach
b) biegać w zbroi
c) biegać w płaszczu
d) nauczyć się na pamięć twórczości Reja
e) nauczyć się węgierskiego
f) wszystkie odpowiedzi są poprawne :roll:

Tak czy naczej Bochnia jest na tyle pożądanym przeze mnie miejscem że jestem gotów na najgorsze wyrzeczenia.

pzdr
amd
PS: Rozumiem że mogę już wyrzucić tego kabaczka ? :oops:

Wystarczy, że się przekabacisz.

Laski Kabackie

Chłopaki, bardzo proszę nie zmuszać amd do pisania postów po węgiersku na lasowym wątku. I prosimy o złagodzenie wymagań, tak byśmy mogły spotkac się z amd w Bochni, bo farba do włsow już zakupiona 8)

Laski Kabackie

Do tej pory w tym wątku faceci napisali 33 posty, laski 11
Jak widać czujemy się najlepiej w gniazdkach uwitych przez kobiety.

Stronę wygenerowano w 1.645 sekundy.

do góry