emo Co jeść? - efekt osłabienia na diecie wegańskiej

Co jeść? - efekt osłabienia na diecie wegańskiej

Zjadłem pół razowego chleba z pasztetem sojowym. Napój witaminowy i w końcu kupiłem suplement diety z B12. Mam nadzieję że mi to szybko przejdzie. Zastanawiam się czy nie kupować jakichś preparatów witaminowych albo białkowych. Słyszy się że dużo osób je podobne wynalazki. Jeśli znacie coś godnego polecenia, dajcie namiary.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Claude, jadałeś nabiał, czasami mięso, Twój organizm może jeszcze się oczyszcza. Daj mu trochę czasu.

Koniecznie jadaj kasze i brązowy ryż, również pełnoziarniste pieczywo.

Jadasz zielone warzywa liściaste - jarmuż, szpinak, kapustę pastewną, liście buraka, kalarepy? Jeżeli jeszcze nie, bardzo polecam. Mogą być gotowane, ale najlepiej świeże, w postaci zielonego koktajlu - zmiksuj jeden rodzaj liści z owocem, najlepiej bananem i jakimś kwaśnym owocem.

Skąd bierzesz omega 3? Widzę u Ciebie same orzechy z omega 6 i może stąd do osłabienie. Zwiększ ilość omega 3, zmniejsz omega 6, przy zachwianych proporcjach na korzyść omega 6 organizm robi się ociężały. Włącz kilka orzechów włoskich dziennie, a do zielonych koktajli możesz dodać moczone siemę lniane. Możesz też potraktować suche siemię młynkiem do kawy i posypać nim np. sałatkę. Ważne jest, aby siemię było świeżo mielone i nie podgrzewane, wysoka temperatura niszczy omega 3.

A co powiecie na dietę słynnego George'a Hackenschmidt'a? Zobaczcie jego biografię www.sandowplus.co.uk/Competition/Hackenschmidt/hack-biog.htm , zwłaszcza fragment pod koniec o jego diecie: "George paid great attention to his diet, as becomes an athlete and king of combat, consuming great quantities of fruit, nuts and raw vegetables in preference to the meat he once ate in abundance.
Later in life, he preferred to obtain muscle building proteins from the eleven pints of milk he drank daily."

Same warzywa, owoce i orzechy. - czy to jest możliwe? Ktoś z was tak próbował?

Najwyraźniej możliwe, skoro istnieją witarianie i frutarianie.
"Biegnę, choć...

ks66 - Warzywa, owoce i orzechy jak najbardziej, byle nie za dużo orzechów. Jak najbardziej jest to możliwe, a nawet bardzo korzystne dla zdrowia. Przeczytaj The 80/10/10 Diet Douglasa Grahama.

ja polecam weganskie hot-dogi !

tutaj jest chyba najlepszy przpis jaki znam :ok:

-oczywiscie jedyne sluszne parowki uzyte w filmiku (polsoja)

MASAKRA :)

robimy hot dogi , zapieksy, mini pizze i inne hamburgery ... 100% wege :) ale takiej beki nie miałem od dawna :)

Dieta wegańska oraz wegetariańska to dieta która zawiera w sobie wiele wykluczen. Dieta taka potrafi być zdrowa ale pod warunkiem, ze jest bardzo dobrze skomponowana. Wymaga to jednak czasu i olbrzymiej wiedzy na temat składników odżywczych oraz kwestii ich wchłaniania.
Największy problem bywa z witaminą B12 oraz jej zawartością w organizmie. Witamina ta powinna być w takim przypadkku suplementowana z uwagi na to, ze jej niedobór moze bardzo negatywnie oddziaływać na organizm. Witamina wpływa na wiele procesów organizmu.
ktomalek.pl/blog/witamina-b12-do-czego-jest-nam-potrzebna/w-152  

Moderatorzy: Pająk  

Stronę wygenerowano w 0.232 sekundy.

do góry