emo artykuły o vege

artykuły o vege

Brunoo wrote:
Artykuł o badaniach przeprowadzonych na wegańskich dzieciach. Zalety zdrowotne weganizmu powoli docierają do oficjalnej dietetyki.

vege.com.pl/zdrowie-2/maly-weganin-pod-lupa.html

do oficjalnej dietetyki może i tak, ale do świadomości nt. żywienia w społeczeństwie polskim (i nie tylko, ale mam większą świadomość nt. "własnego podwórka") to chyba nie. nie sądzę zresztą, żeby model żywienia u nas się zmienił w ciągu najbliższych dekad, choć pewnie zwiększy się świadomość i tolerancja w różnych obszarach, w tym żywieniowym. bez radykalnej zmiany schematu żywienia trudno jednak myśleć o zdecydowanej poprawie w innych kwestiach - zdrowotnych, etycznych czy ekologicznych. "sad but true".

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

artykuły o vege

trudno prorokować, ale ja jestem umiarkowanym optymistą. Ludzie bardzo wierzą autorytetom w dziedzinie zdrowia i dietetyki, a jest coraz więcej lekarzy, którzy (wreszcie) zaczynają zwracać należytą uwagę na sposób odżywiania i tryb życia pacjentów. Ponadto do tych ostatnich powoli dociera świadomość, że tzw. medycyna konwencjonalna w poważnych chorobach jest najczęściej zupełnie bezradna (choćby w leczeniu nowotworów). Ale smutne jest to, że do większości ludzi docierają jedynie brutalne argumenty dotyczące w tym przypadku ich własnego zdrowia. Kwestie etyczne nie mają takiej siły przebicia.

artykuły o vege

No, ale tak to już jest, że rewolucje etyczne dokonują się z przyczyn ekonomicznych - vide: rezygnacja z gospodarki opartej na niewolnictwie (czy to w Europie w starożytności, czy to w USA i na ziemiach polskich w XIX wieku). A artykuł faktycznie odkrywczy nie jest; taki rozwój sytuacji przewidywał już zmarły w tym miesiącu pisarz Harry Harrison w swojej mrocznej powieści SF "Przestrzeni! Przestrzeni!" (wydanej w 1966 r.), a u nas chociażby Kinga Roszkowska - Wśniewska czy Maria Grodecka w swoich promujących wegetarianizm książkach (lata 80. XX wieku).
A przy okazji znalazłem kolejny artykuł (nie jest najnowszy, więc nie mam pewności, czy ktoś go już nie wrzucił...):

www.wegetarianie.pl/PrintArticle80.html
"Biegnę, choć czasem brakuje mi sił..."

artykuły o vege

Szersze niż zagadnienie VEGE, ale mimo to polecam. Tytułem wstępu zacytuję zdanie z artykułu " ...słowa Pitagorasa, który 2500 lat temu głosił: "Dopóki ludzie będą masakrowali zwierzęta, będą też zabijać się nawzajem. Ten kto sieje ziarna śmierci i bólu, nie będzie zbierał plonów radości i miłości.""

http://www.rozbrat.org/publicystyka/aktywizm/3678-wyzwolenie-totalne-rewolucja-21-wieku

artykuły o vege

Dziś dorwałem w "Kwadracie Weganie" lipcowo-sierpniowy numer "Vege", w którym przeczytałem fajny tekst o bosobieganiu pt. "Bossa noga". Niestety, artykułu nie znalazłem w necie, więc nie mogę wkleić, tym niemniej polecam. :)
Za wiadomość dziękuje ivi7777

artykuły o vege

fajny tekst, nasz Ivi pisala go,
a w listopadowym Vege Scott Jurek i tez kilka pytan do mistza, ktore przemycilismy od nas . Polecamy
Za wiadomość dziękuje ivi7777

artykuły o vege

Pająk wrote:
fajny tekst, nasz Ivi pisala go, a w listopadowym Vege Scott Jurek

No przecież wiem, że nasza Ivi, bo się podpisała pod tekstem. :) A listopadowy numer przejrzałem wczoraj, kiedy wpadłem do "Wegana" na andrzejkowego pączka. Wywiad ze Scottem poszedł na pierwszy ogień. Fajny, choć parę drobnych błędów wyłowiłem. :whistle: Niestety, numeru nie doczytałem, bo dorwał mnie niewidziany od lat znajomy, a miła pani zza baru nie chciała mi czasopisma sprzedać... :(

artykuły o vege

W świątecznej "Polityce" (19.12-01.01) jest 3-stronicowy tekst o witarianizmie.
Załączniki:
Za wiadomość dziękuje Pająk
My coach says I gotta get faster
My coach says I gotta gain speed
My coach says: Listen to my voice
My coach says: I know what you need:
...Be faster...

Moderatorzy: Pająk  

Stronę wygenerowano w 2.376 sekundy.

Zapraszamy do dodawania Imprez do kalendarza. Pomóż nam zbudować kompletną bazę imprez biegowych w Polsce! Dodaj imprezę
do góry