emo artykuły o vege

nie zauważyłem żadnego tematu o artykułach pojawiających się w sieci lub innych mediach, więc może tutaj będziemy wrzucać jak coś się pojawi. na początek za onetem z guardiana:
zdrowie.onet.pl/1626924,2040,0,1,,mieso_...nete,styl_zycia.html
taki artykuł "w pigułce", dla większości vege rzeczy oczywiste, dla innych do poczytania i przemyślenia :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

artykuły o vege

Rzeczywiście herbata to prawie jak krowa. Przekonałeś mnie:) chyba zacznę pic krowę:)
Za wiadomość dziękuje panijanowska
Kto, jesli nie MY
Kiedy, jesli nie TERAZ
Gdzie, jesli nie TU

artykuły o vege

no właśnie nie wiem czemu jeszcze go tak nie ochrzciliśmy:):)
Kto, jesli nie MY
Kiedy, jesli nie TERAZ
Gdzie, jesli nie TU

artykuły o vege

ten artykuł jest tak świetny, że muszę go tutaj przekleić :) (na wszelki wypadek gdyby kiedyś zniknął z sieci)

Narciarstwo. Kłopot sponsorów z norweskim mistrzem olimpijskim

Norweski narciarz Oeystein Pettersen, nazywany potocznie "Parówką", po zdobyciu złotego medalu olimpijskiego otrzymał kilkanaście propozycji sponsorskich od producentów wędlin. Odmówił, ponieważ jest wegetarianinem i zdecydował się na reklamę bananów.

- W norweskich mediach nazywany jestem od zawsze "Parówką" i tak też dopingują mnie kibice, którzy podczas spotkań od razu częstują mnie hot dogami. Problem tkwi w tym, że mam alergię na parówki, kiełbasy, serdelki i w ogóle na mięso. Przezwisko natomiast posiadam od dziecka z racji specyficznego kształtu moich nóg - powiedział Pettersen, złoty medalista z Vancouver w sprincie drużynowym.

- Po złotym medalu w Vancouver skontaktowali się ze mną praktycznie wszyscy skandynawscy producenci parówek z propozycjami reklamowymi. Nie mogę jednak kłamać i uśmiechać się reklamując produkt, którego nie jestem w stanie spożyć. Podpisałem wiec kontrakt z największym skandynawskim importerem owoców oraz warzyw i reklamuję teraz głównie banany. Ich kształt jest w końcu podobny do parówek - podkreślił Norweg.

W Norwegii nie produkuje się tradycyjnej kiełbasy i w handlu dostępne są tylko parówki i serdelki. Hot dog w bułce lub placku ziemniaczanym jest daniem narodowym i tradycyjną przekąską. Według informacji prasy ekonomicznej Norwegowie zjadają rocznie ok. 50 tys. ton parówek o wartości 2,5 miliarda koron (1,25 mld. złotych).

Źródło: Sport.pl

artykuły o vege

To Twój tekst? Moim zdaniem troszeczkę odkrywasz rzeczy dawno odkryte, bo mit "wegetarianina - cherlaka" nie obowiązywał już ćwierć wieku temu, kiedy zostałem wege. Już wtedy wiedziałem też, że wegetarianami jest wielu sportowców.
A skoro o mitach mowa, wklejam bardzo obiektywny i niezwykle profesjonalny reportaż TV Goleniów:

www.tvgoleniow.pl/materialy,aktualnosci,...rdzie,15,1,1172.html
"Biegnę, choć czasem brakuje mi sił..."

artykuły o vege

Powiem Ci, że jak przechodziłam na wege (a to ćwierć wieku temu nie było, a 5 lat temu), nie biegałam, a jeździłam jedynie na rowerze i wcale nie tak intensywnie. Po prostu przemieszczałam się po mieście+weekendowe wycieczki rowerowe. Znajomi mi obwieścili, że fizycznie nie dam rady być aktywną dłużej niż 3 miesiące. To jest wiadome dla niektórych. Wierz mi, że wciąż ten mit pokutuje.
Poza tym to nie jest artykuł prawiący o wartościach wegetarianizmu, ani przekonywanie kogokolwiek, by zmienił nagle swoje życie. To artykuł reklamowy, promujący klub Vege Runners.

artykuły o vege

Ivi,
Tekst jest bardzo, bardzo fajny:)

Ludzie wokol nas samych nie maja juz watpliwosci, ze jednak mozna bez miesa przebiec maraton, ale uwazam, ze mit vege-slabeusza wciaz pokutuje w spoleczenstwie, moze coraz mniej, ale jednak caly czas.

artykuły o vege

Ivi, nie traktuj, proszę, mojej uwagi osobiście. Tekst jest fajny, napisany ładną polszczyzną, a uczepiłem się jedynie tej jednej kwestii - aktualności dawnego mitu. Bo naprawdę ostatni tekst tego typu usłyszałem bodaj jeszcze pod koniec lat 80. ubiegłego stulecia. Kolega trenujący kulturystykę wyraził przekonanie, że kulturysta by na wegetariańskiej diecie nie wytrzymał (rzecz jasna, nie miał racji). Dzisiejsze mity dotyczą moim zdaniem raczej nawyków żywieniowych. Niejednokrotnie nowopoznana osoba pytała mnie: "Wegetarianin? To co ty właściwie jesz?!". Swoją drogą, bardzo podobnie reagują moi starzy znajomi, którzy przez długie lata bardzo ładnie oswoili się z moim wegetarianizmem (wiedzieli, że od dawna jestem aktywnym rowerzystą, więc nie mogli mieć wątpliwości, czy dieta ta zapewnia mi dość energii), ale wciąż jeszcze szokuje ich weganizm, na który przeszedłem rok temu. I w tym przypadku nieustannie pytają, co ja właściwie jem. :D
Jeżeli chodzi o Twoje doświadczenie sportowe, to po pierwsze nigdzie przecież nie napisałem, że każdy wegetarianin musi być sportowcem, a po drugie ktoś, kto codziennie jeździ rowerem komunikacyjnie, a w weekendy dodatkowo robi wypady turystyczne, prowadzi naprawdę aktywny tryb życia!
P.S. Przy okazji poczytałem Twoją relację z maratonu w Pradze. Fajna. Dużo było przewyższeń na trasie?
P.S.2 A jak z tymi koszulkami VR? Jest szansa, że pojawią się nowe w najbliższej przyszłości?

artykuły o vege

mit "wegetarianina - cherlaka" nie obowiązywał już ćwierć wieku temu l

Bardzo chciałbym, żeby Twoje stanowcze stwierdzenie odesłało ten „mit” w niebyt, jednak ja do tej pory spotykam się z takimi opiniami na temat wegetarian.
Ivi, nie traktuj, proszę, mojej uwagi osobiście. Tekst jest fajny, napisany ładną polszczyzną, a uczepiłem się jedynie tej jednej kwestii - aktualności dawnego mitu.

No tak, ale to jest jedyna kwestia, jaką poruszyłeś we wcześniejszej wypowiedzi.

artykuły o vege

ja do tej pory spotykam się z takimi opiniami na temat wegetarian.

Czyli widzę, że od ponad 20 lat nie mam specjalnych powodów narzekać na swoich znajomych, znajomych znajomych oraz ludzi przypadkowo poznanych...
to jest jedyna kwestia, jaką poruszyłeś we wcześniejszej wypowiedzi.

No tak, skoro wszystkie inne kwestie były OK.

Moderatorzy: Pająk  

Stronę wygenerowano w 2.497 sekundy.

Zapraszamy do dodawania Imprez do kalendarza. Pomóż nam zbudować kompletną bazę imprez biegowych w Polsce! Dodaj imprezę
do góry