emo Buty trailowe

Buty trailowe

A co waszym zdaniem jest najważniejsze w takich butach? Ja oczywiście mam skrzywienie biegowe aby były lekkie co dla mnie oznacza szybkie. Z jednej strony przecież w trailach nie mamy zawrotnych szybkości z drugiej...te kilkadziesiąt gram różnicy na 100 czy więcej km ma znaczenie.

według mnie w takich butach ważne jest połączenie wygody, amortyzacji, tzw "pazura" -bieżnika, but na treningi nawet nie musi być lekki. Jeszcze ważna sprawa jest trwałość...lekkie NB startowe starczały mi na 2 biegi górskie...poźniej podeszwa pekała, była uszkodzona, buty sie rozklejały, jako student nie mam za dużo kasy wiec teraz nauczony doświadczeniem wole wydać wiecej i mieć but na dłużej. Moje pierwsze biegi górskie starowałem w butach z "ulicy"...lekkie- super sie spisywały na biegach alpejskich- ale suchych...gdy już był deszcz to wbiegniecie na górę bylo prawdziwą mordęgą i trzeba było postawić 2x więcej kroków...
anglosaskie biegi w deszczu w butach z "ulicy" to samobójstwo... raz się tak zabawiłem w kamikadze...Ustrzyki po deszczu -zbieg z Laworty...totalna masakra...nie ma dobrych butów na bloto, tym bardziej na mokre korzenie, nawet najlepszy but będzie sie "ślizgał" po korzeniach i błocie... uratowanie sie z upadku zależy od nas, sprawności, czy jestemy porozciągani itp. nie raz na moich butach jechałam kilka metrów po błocie z góry jak na nartach. ALE ja sie upada to wsztajemy szybko i trzeba dalej biegać... Ostatni karkonoski maraton biegłem w Asics speedstar...ojj bolało...warunki też były ekstremalne...następny razem na pewno wezmę buty z lepszą amortyzacja...

ostatnio biegam w butach crossmax...dla mnie fajne buty treningowe, wypróbowałem je w trudnych warunkach Gór Stołowych, także 3maja jak spadł śnieg sprawdziły się świetnie...dla nie których może zbyt ciężkie, cena też moze odstraszac, ale warte tej kasy...buty stworzone przez Jonatana Wyatta 6 razy MŚ w biegach górskich...

do startów polecam

a w ziemie

pozdrawiam marcin świerc

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Buty trailowe

moze osoby podajace swe opinie na temat butow trailowych w ktorych biegaja podadza swa biomechanike i wage ciala ( nie dotyczy pań)

Buty trailowe

moze osoby podajace swe opinie na temat butow trailowych w ktorych biegaja podadza swa biomechanike i wage ciala ( nie dotyczy pań)

:?: :?: :?:

Pozdrawiam 8)
A running machine, that glides over snow, mud, crud and goop.......

Buty trailowe

co dziwnego w mym stwierdzeniu ??

latwiej mi i innym ocenic opinie gdy wystawia ja osoba o podobnej wadze jak np moja i z podobna biomechanika stopy np 80 kg pronator

a Pan wiadomo a wage itp rzeczy sie ni epyta:))

Buty trailowe

moja waga ok 70 kg i jestem lekkim pronatorem

Buty trailowe

Mam nadzieję,że przy najbliższej okazji będę miał możliwość przymierzenia kilku z tutaj przedstawionych modeli. Wiadomo stopa mi odpowie ;)
Bieganie jest tym co kocham najbardziej, jest dla mnie powietrzem w moich płucach,krwią płynącą w żyłach,dawką endorfin,źródłem szczęścia i celem samym w sobie. W skrócie jestem uzależniony od biegania ;)

Buty trailowe

mam teraz aisics trabuco gel: na początku wydały mi się twarde, potem się przyzwyczaiłem - teraz są jak ... racice. dopasowane do stopy, przyczepne, stabilizujące przy odchyleniach na boki (antypivot czy jakoś tak się to nazywa). jestem zachwycony. i na tyle twarde, że chronią stopę.
cenę przemilczę ;-).
www.ttszczecin.pl

szybciej niż wczoraj wolniej niż jutro...

Buty trailowe

Polecam PUMA Nightfox
Udało mi się w nich zwyciężyć w Mistrzostwach Polski w Długodystansowym biegu górskim. Fajny i ładny but, dostępny w wersji męskiej i damskiej, cena 399 PLN.
Maraton Warszawski - 2:48:49 brutto
Półmaraton Warszawski- 1:19:15 brutto
Mistrzostwo Polski w Długodystansowym Biegu Górskim
blog treningowy

Buty trailowe

DOM wielkie gratulacje, czytałem relacje ! Ekstra walka ! Szczególnie koncówka zaskakująca.

Może niedługo będę miał okazję zerknąć na te Asiscy Attack i jeden z modeli Salomona. Potem muszę opracować jeden z plecaków, założenie ma się zmieścić 2 litrowy camelback, kilka batonów i lekka bluza. Więcej mi nie potrzeba bo resztę zaczerpnę z punktów odżywczych.
Bieganie jest tym co kocham najbardziej, jest dla mnie powietrzem w moich płucach,krwią płynącą w żyłach,dawką endorfin,źródłem szczęścia i celem samym w sobie. W skrócie jestem uzależniony od biegania ;)

Buty trailowe

DOM wielkie gratulacje, czytałem relacje ! Ekstra walka ! Szczególnie koncówka zaskakująca.

Może niedługo będę miał okazję zerknąć na te Asiscy Attack i jeden z modeli Salomona. Potem muszę opracować jeden z plecaków, założenie ma się zmieścić 2 litrowy camelback, kilka batonów i lekka bluza. Więcej mi nie potrzeba bo resztę zaczerpnę z punktów odżywczych.

a do czego się tak Arti przygotowujesz? Rzeźnik?

Buty trailowe

Polecam PUMA Nightfox
Udało mi się w nich zwyciężyć w Mistrzostwach Polski w Długodystansowym biegu górskim. Fajny i ładny but, dostępny w wersji męskiej i damskiej, cena 399 PLN.

o ile wiekszy miales rozmiar? obawiam sie 'rosniecia' stopy

Stronę wygenerowano w 0.249 sekundy.

do góry