emo Buty trailowe

Buty trailowe

Świder wrote:
... Z tych trzech najbardziej poleciłbym Ci Inov-8.
Ja też.
Miodzio wrote:
Po raz czwarty postawiłem na nową markę za namową specjalistów biegów Ultra - Mizuno WAVE CABRAKAN 2. Do tej pory biegałem kolejno w Asics, NB, INOV-8...
I wróciłem do Mizuno, tym razem masakruję WAVE ASCENT 7. :ok:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Buty trailowe

Edytując posta przypadkowo wymazałem fragment ;)

Dzięki za sugestie, sprawdziłem wszystkie, które wymieniłeś - ale Inov-8 nie robi mojego rozmiaru, a reszta to buty dla stopy neutralnej/supinującej - raczej to się nie uda.

Stąd moje przekopywanie "na czuja" i wymienione kandydatury.
Przekopując internety, praktycznie od początku do końca trafiłem na modele:

- Asics Fuji Trabuco 2
- Salomon XA Pro 3D
- Salomon XT Hornet
- Adidas Snova Riot 5

Czy jest tu ktoś, kto używał/używa któregoś z wymienionych modeli i zechciałby podzielić się opinią? Nie ukrywam, że oczekuję od tych butów, że gdy nadejdzie chwila ( <16h) prawdy) pomogą mi dotrzeć jakoś do mety BRz bez późniejszej konieczności amputacji nóg

Od 2 lata męczę Kanadie TR3. Niedawno podarłem je. Mimo, że szewc je ładnie reanimował, to najchętniej dokupiłbym nową parę, ale nie mogę nigdzie znaleść swojego rozmiaru.
- Adidas Kanadia TR5

Buty trailowe

Funt wrote:
Edytując posta przypadkowo wymazałem fragment ;)

Dzięki za sugestie, sprawdziłem wszystkie, które wymieniłeś - ale Inov-8 nie robi mojego rozmiaru, a reszta to buty dla stopy neutralnej/supinującej - raczej to się nie uda.

Stąd moje przekopywanie "na czuja" i wymienione kandydatury.
Przekopując internety, praktycznie od początku do końca trafiłem na modele:

- Asics Fuji Trabuco 2
- Salomon XA Pro 3D
- Salomon XT Hornet
- Adidas Snova Riot 5

Czy jest tu ktoś, kto używał/używa któregoś z wymienionych modeli i zechciałby podzielić się opinią? Nie ukrywam, że oczekuję od tych butów, że gdy nadejdzie chwila ( <16h) prawdy) pomogą mi dotrzeć jakoś do mety BRz bez późniejszej konieczności amputacji nóg

Od 2 lata męczę Kanadie TR3. Niedawno podarłem je. Mimo, że szewc je ładnie reanimował, to najchętniej dokupiłbym nową parę, ale nie mogę nigdzie znaleść swojego rozmiaru.
- Adidas Kanadia TR5

Przez kilka lat używałem Salomon XA Pro 3D. Zajechałem 2 pary, kolejne dwa czekają na dorżnięcie. Były to butki, które nowe ubierałem na nogi i mogłem biec, choćby Rzeźnika. W tym sensie mogę polecić.

Z drugiej strony to buty mające jedną z najsztywniejszych podeszw. U mnie z każdym biegiem nasilał się ból stóp. W rezultacie zacząłem biegać naturalnie. W tej chwili używam:
NB Minimus MT10v2 i Minimus 1010 oraz doskonałych Cascadii Brooksa na trudniejsze biegi. Swoją drogą radziłbym pochylić się na Cascadiami, nie spotkałem chyba nikogo kto by donich nie wracał po pierwszym użyciu.
Za wiadomość dziękuje Funt

Nie każdą walkę można wygrać...

Buty trailowe

Ja jestem zadowolony z Asics Gel Fuji Attack, przeleciałem w nich Rzeźnika i mnóstwo kilometrów po Połoninkach, zresztą nadal w nich biegam. Śmigam jeszcze w Salomonach, ale to już nie jest dawny Salomon, raczej Salomonik.
Zadowolony byłem też z NB. Podsumowując, Asics jak dla mnie wygrywa.
Legio Patria Nostra
Pozdrawia was Ostatni Mohikanin z Ustrzyk Górnych.

Buty trailowe

Witam

Chciałbym kupić swoje pierwsze buty pod biegi ultra, typowo pod góry(tatry, karkonosze). Póki co mierzyłem:
  1. Salomon Speedcross 3 - fajny bierznik i dobra cena
  2. Salomon XT Wings 3 - system wspierający kostkę i wersja dla pronatorów
  3. adidas kanadia - wersja dla pronatorów
Moje wymagania:
  1. Bez membrany!
  2. Nie mają to być "startówki"

Wszystkie dobrze mi leżą na nodze. Jednak jestem lekkim pronatorem(do tego niskie podbicie oraz spore wydłużenie stopy przy nacisku), a z tych trzech modeli tylko XT wings 3 oraz kanadia są w wersji dla pronatorów i nie wiem czy mogę wziąć np Speedcrossy 3. Nie chcę się nabawić jakiejś kontuzji. Który model według was nadaje się lepiej do tego typu biegów i który z nich jest lepszy dla początkującego górala.

Kolejnym moim pytaniem jest czy warto się pałować nad jakimiś systemami w butach pod biegi górskie?

Buty trailowe

W terenie stopa ląduje dość losowo, więc nie ma sensu. Raczej trzeba postawić na wzmacnianie stopy i pracę nad stabilizacją.

Ja od 3 lat biegam tylko w Inov-8, obecnie mam Trailroc 255 i 245. Gorąco polecam.

Buty trailowe

Mam doświadczenie tylko z Kanadiami 4 (to moje pierwsze buty typowo terenowe).
Ogólnie jestem z nich bardzo zadowolony, ale moim zdaniem nie są to buty do biegów typowo górskich. Bardzo dobrze układają się na stopie i na naszych szczecińskich pagórkach dają świetną przyczepność. Na rzeźnickim błocie spisały się doskonale, ale zrobiłem w nich też ok. 60 km pętelkę w Beskidzie Śląskim i tam już podeszwa okazała się trochę za miękka i odczułem odcinki "kamieniste", choć nie było ich zbyt wiele. Na naprawdę kamienistym, długim biegu to może być problem.
Z tego względu następnym razem prawdopodobnie postawię na trochę twardszą podeszwę, ale jak dla mnie Kanadie to terenowy but na piątkę z plusem.
RUN4FUN

Buty trailowe

Hej. Ostatecznie co do speedcrossów całkowicie się zgadzam. Buty są super na błoto, piach, śnieg. Natomiast na szutrze, kamieniach itp, powyżej 25km odpadają mi stopy. Bardzo możliwe, że to dlatego, że mam delikatne stopy, bądź nie jestem bardzo doświadczonym górskim biegaczem ale niewątpliwie są miękkie i czuć pod stopą wiele. Pozdrawiam

Buty trailowe

Hej :)
Czekałem na odpowiedź aż buty przejdą ostateczny sprawdzian. Przebigłem w Gel-fuji Traubuco 2 Rzeźnika i zdecydowanie polecam. Głowny atut to but ma bardzo fajną amortyzację i bo biegu po kamieniach nie bolą stopy. Jak dla mnie zdecydowanie dobry, wygodny but, ale dla średnio-zaawansowanych biegaczy górskich. Dla zaawansowanych myślę, że są za ciężkie i zbyt mało dynamiczne. Pozdr
Za wiadomość dziękuje Gannicus

Buty trailowe

Zdecydowanie polecam Inov-8 X-Talon 212. I chyba żadne inne:) Idealnie trzymają na błotnistych, stromych zboczach górskich. Są leciutkie i współpracują ze stopami. Fakt, że lubię mieć "mało butów" i unikam wszelkich zbytecznych wsparć, pianek i innych cudów. X-talony takie właśnie są ale maja wszystko co potrzebne w górach. Dla mnie ideał:)
"Żyje się tylko raz, ale jeśli się człowiek postara to ten raz wystarczy."
www.szczyptaszalenstwa.pl

Buty trailowe

Witajcie,
dołączam do pytania. Potrzebuję buty do wszelkiego katowania w lesie, głównie sezon jesień-wiosna. Chodzi mi bardziej o chodzenie, trasy po 25-40km, ale nie ukrywam, że dobrze jakby dało się czasem podbiec (więc nie chciałbym typowych butów nad kostkę). Dotychczas używałem Salomonów XA Pro 3D MID z GTX i rozmiarówka mi pasuje, ale chciałbym coś lżejszego. Nie bardzo mam jak pomierzyć inne firmy, stąd nadal szukam Salomona (rozmiarówkę znam). Pytanie jest o Salomon Wings Pro 2. Czy ktoś z użytkowników wersji bez GTX używał w zimie? Da radę pochodzić/pobiegać przez 20-30km w śniegu po kostki (ze stuptutami) tak, żeby nie było w środku jeziora? Wiem, że na zimę jest GTX, ale wówczas przy +10 buty pójdą do szafy, a wersja bez GTXa mogła by się przydać w góry/las w lecie. Wiem, że nie ma butów do wszystkiego, ale szukam właśnie czegoś dla mnie najsensowniejszego. 

Pozdrawiam i z góry dzięki za rady,
Michał

Stronę wygenerowano w 0.218 sekundy.

do góry