emo Buty trailowe

Buty trailowe

Żartowałem Arti - mam niadzieję, że Cię nie uraziłem ?
Z tym trzymaniem stopy też chyba dałem zły przykład bo Basia ladnie wytłumaczyła o co chodzi.
Lepiej juz nic (przynajmniej dziś)nie pisze :wink:
Rok 2011
maraton - 03:00:03
półmaraton - 01:24:19
15 km - 00:57:40
10 km - 00:37:36

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Buty trailowe

Damek pisz, luzik ;)
Bieganie jest tym co kocham najbardziej, jest dla mnie powietrzem w moich płucach,krwią płynącą w żyłach,dawką endorfin,źródłem szczęścia i celem samym w sobie. W skrócie jestem uzależniony od biegania ;)

Buty trailowe

New Balance MT100BK

Uwielbiam je !! Biegam w nich w terenie na krótkich dystansach i na orienterskie setki, Ultralekkie !! - 219 g !! , cudownie wygodne, a bieżnik sprawia że jak niema błota po kolana to spokojnie po górkach i lesie śmigają.

Buty trailowe

jeśli chodzi o lekkość to sandały - indiance tachaumara biegają kilkaset km w sandałach biegają po górach , bo w graórach mieszkają , te ich sandały wyglądają jak japonki :)

Trasę morderczego, stukilometrowego wyścigu pokonują w codziennych ubraniach. Mężczyźni biegną w przepaskach i sandałach z gumowych pasków, a kobiety w kwiecistych sukniach, opaskach na włosach i plastikowych pantoflach................

Trasa biegu liczy 160 km. Start - na poziomie 3330 metrów nad poziomem morza, meta na poziomie 3853 metrów. W 1993 roku trzej Indianie stanęli do tego biegu w podarowanych butach, w połowie dystansu zamienili je na gumowe sandały i zajęli miejsca: pierwsze, drugie i piąte. Zwyciężył Victorian Churro - przebiegł 160 km w ciągu 20 godzin. Ale jeszcze większe wrażenie niż wynik wywarł wiek Churro - 53 lata, a może nawet więcej, bo Indianin dokładnie nie wiedział, kiedy się urodził.

podobno na jakims biegu wywalili podarowane im buty i zrobili swoje z opon samochodowych :)
pozdrawiam ,Sternik
100km - 12:27:11,- 2009
triathlon 13;42 ,- 2010
Rzeźnik 14;29;05 - 2011

Buty trailowe

najważniejsze to jak wspomniane: twarda podeszwa chroniąca przed kamieniami, lekkość, dopasowanie (który to but to przychodzi niestety często wbrew rekomendacjom i po wielu km i przetestowanych modelach), nienazbyt agresywna podeszwa, bo przeszkadza na przelotach asfaltowych, a zbiegania można się nauczyć (tzw kontrolowane ślizgi), mała amortyzacja co samo w sobie sprzyja stabilizacji i czuciu terenu

z pewnością nie oczekuje od buta trailowego, że będzie za mnie biegał (jakieś tam cuda dynamizujące i podobne bajery) mają nie przeszkadzać w bieganiu.

wolę też jak się same oczyszcząją, tj bez membrany
cats do not go for a walk to get somewhere, but to explore

Buty trailowe

Lekkie tak, ale jednocześnie twarda podeszwa i głeboki bieżnik. Te wszystkie inne opisy typu "dobre trzymanie stopy" to subiektywne odczucia, albo pisane dla reklamy.
Tak, naprawdę to, Arti zastanawiam się czy Ty też nas jakoś nie "podchodzisz od tyłu" by zareklamować jakięś butki ? :D

albo może chce nam zasponsorować np na Rzeźika jakieś butki :) :D
pozdrawiam ,Sternik
100km - 12:27:11,- 2009
triathlon 13;42 ,- 2010
Rzeźnik 14;29;05 - 2011

Buty trailowe

jeśli chodzi o lekkość to sandały - indiance tachaumara biegają kilkaset km w sandałach biegają po górach , bo w graórach mieszkają , te ich sandały wyglądają jak

Chyba wszyscy tutaj czytali tą książkę, a jak nie to polecam :-)

Buty trailowe

Stanowczo odradzam goretex na lato, noga się będzie i tak mokra i tak a wilgoć nie ma jak odparować, moje NB schna po 5 minutach od wyjścia z rzeki :-)

Buty trailowe

Uzbieraliśmy już niezły przegląd butów. Z tego też wynika,że trzeba zwrócić uwagę na porę roku i wilgotność.
Bieganie jest tym co kocham najbardziej, jest dla mnie powietrzem w moich płucach,krwią płynącą w żyłach,dawką endorfin,źródłem szczęścia i celem samym w sobie. W skrócie jestem uzależniony od biegania ;)

Buty trailowe

To i ja się pochwalę swoim ostatnim nabytkiem: Adidas Supernova Riot 2.

W Łodzi leżą w cenie 309 zł, mnie udało się skorzystać z promocji tnącej cenę na pół.

Gdy zaczynałem biegać nie lubiłem adidasa. Kiedyś ze względu na cenę kupiłem jedną parę, a w tej chwili jest to dla mnie zdecydowanie marka numer jeden.

Buty trailowe

NB MT 840 GR
Po raz pierwszy mam buty do biegania w terenie które kupiłem z pełną świadomością.
Biega mi się w nich świetnie a w wymagającym trudnym terenie sprawują się rewelacyjnie :D
Cena 269 zł.
www.newbalance.pl/katalog-produktow/obuw...a-meska/mt840gr.html
Bieganie - Powietrze, Pokarm, Pasja, Przyjażń.

Buty trailowe

dołącza do wątku swoje pytanie.
Jak dotąd biegałem b.uliczne i trochę przełaje.
Pod przełaje kupiłem New Balance MT 909OR - w sumie b.fajne buty - niestety jak tylko pojawi się trochę deszczu to na kamieniach czuję się w nich jak na łyżwach = tragedia.
W tym roku przymierzam się do biegów górskich - na razie w stylu alpejskim.
NO i jak pomyślę np. o Ślęży w deszczu w moich NB909 to już się boję.

No i pytanie.
Szukam butów do 250zł, które poradzą sobie dobrze na mokrych kamieniach:
- NB MT 572 ?
- NB MT 840 ?
- ASICS Enduro ?
Jak ma się trwałość i jakość takich butów do Speedcrossów czy Masochistów - warto odłożyć zakup i dozbierać kasę?
A może szukać w outletach Adidasów KAnadia, bo wiem że czasami można je znaleźć w niskiej cenie.

pozdrawiam
" ... im szybciej kończę, tym lepiej ..."

Buty trailowe

Warunki bardzo dobre- sucho, ciepło, zawody - Adidas Adizero XT
[/URL]
Warunki trudne, długie wybiegi - Adidas Response Trail 17
[/img]

Warunki bardzo trudne- błoto, roztopy, mokry śnieg, silny mróz, głęboki śnieg-
Adidas SNnova Riot 2 GTX (+ stuptuty)
[/URL]

Pozdrawiam 8)
A running machine, that glides over snow, mud, crud and goop.......

Stronę wygenerowano w 0.242 sekundy.

do góry