emo zgubić brzuch

zgubić brzuch

Jeżeli wchodzisz w zbyt wysoki zakres tętna, to po energię organizm sięgnie wprost do mięśni, omijając tłuszczyk szerokim łukiem.

Jak już napisali koledzy - aby spalać tłuszczu muisz biegać w pierwszym zakresie i to długo - spalanie zaczyna się od 30-40 minuty.
Aha - możesz też próbować biegać przed śniadaniem.

Z całym szacunkiem, ale to mity.

Organizm z praktycznego punku widzenia nie czerpie energii z białek, zwłaszcza w treningu wytrzymałościowym. Licząc całodobowe zapotrzebowanie, zaawansowany biegacz potrzebuje 1-3% białka więcej w swojej diecie.

Im większe tętno, tym zużywamy więcej węglowodanów.
Tłuszcze spalamy do intensywności 3.0mmoli/l kwasu mlekowego bez zahamowania.
Od 7mmoli/l następuje zatrzymanie lipolizy
Przy czym (pomijając różnice indywidualne, poziom wytrenowania) 3.0 będzie to intensywność powiedzmy półmaratońska. Zaś 7 – około biegu na 3-5km u amatorów.

Aby spalić tłuszcz… to nie trzeba wcale biegać. Nie ma dolnej granicy, od której zaczyna się spalanie. Dzieje się to nawet podczas snu.
Owe magiczne 30` berze się stąd, że po około 30 minutach lipoliza (rozpad tłuszczu) aktywowana jest pełną mocą – dzieje się tak, bo to układ hormonalny tym steruje.
Zaś to, że wolne bieganie spala więcej tłuszczu - to dlatego, że tłuszcz potrzebuje ogromnej ilości tlenu.

Jakie to wszystko ma znaczenie dla odchudzania? Absolutnie żadnego.
Im więcej spalimy kalorii na treningu, tym lepiej – i nie ważne czy z tłuszczu, czy z węglowodanów. Liczą się tylko kalorie.
Mało tego – nie biegamy po to, by palić tłuszcz. Biegamy po to, by właśnie być na minusie kalorycznym.
Vege runners.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

zgubić brzuch

Mam podobny problem, biegam i...brzuszek jak byl tak jest. Ale poznalem przyczyne - to moja wieczorna milosc do lodowki i slabosc do slodyczy.
www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=2&action=39&code=2743

ROK 2011: 1403 km(105 j.tr) + 11 innych treningow
w tym biezacy miesiac - czerwiec 2011 : 127 km(9 j.tr) i 0 innych treningow.

zgubić brzuch

Nie licząc patologii fizjologicznych - otyłość jest problemem braku ruchu i łakomstwa (lub niewiedzy dietetycznej)
Vege runners.

zgubić brzuch

Nie licząc patologii fizjologicznych - otyłość jest problemem braku ruchu i łakomstwa (lub niewiedzy dietetycznej)

e tam, otyłość jest spowodowana tym, że wszystko co dobre ma tyle kalorii ;) np. pączek powinien mieć -200 (słownie: minus dwieście)

Pozdrawiam
maraton 3:50:16

zgubić brzuch

A potem "wytapianie tłuszczyku" - jakieś zauważalne zmiany (że ubywa) pojawiają się po 1,5-2 tys. km, zrobionych intensywnie, pół roku a nie pięciolatka, i pod warunkiem, że dieta wzięta za dziób. I okładzina brzuszna poddaje się ostatnia, wcześniej zaczynasz mieć wrażenie, żę chyba już pod światło to trochę prześwitujesz, robisz się sucharek, jak mówi moja mądra siostra.
Ale uczucie, że się jest leciutkim jak wydmuszka ma swój smak, dla niego warto.

zgubić brzuch

hmm to ile trzeba spalić kalorii żeby stracić 1 kg tłuszczu ?
tzn tak teoretycznie, ile spalić kalorii żeby waga wskazywała o 1kg mniej niż przed bieganiem (teoretycznie bo jest też utrata wody itd a tego nie bierzemy pod uwagę, po prostu gdybyśmy ważyli się na wyimaginowanej wadze pokazującej ciężar tłuszczu który mamy)

zgubić brzuch

... nie biegamy po to, by palić tłuszcz. Biegamy po to, by właśnie być na minusie kalorycznym.

niektórzy jeszcze biegają bo lubią, tak na marginesie...
cats do not go for a walk to get somewhere, but to explore

zgubić brzuch

Jeżeli wchodzisz w zbyt wysoki zakres tętna, to po energię organizm sięgnie wprost do mięśni, omijając tłuszczyk szerokim łukiem.

Jak już napisali koledzy - aby spalać tłuszczu muisz biegać w pierwszym zakresie i to długo - spalanie zaczyna się od 30-40 minuty.
Aha - możesz też próbować biegać przed śniadaniem.

Z całym szacunkiem, ale to mity.

Dziękuję za miłą formę niezgodzenia się, ale ja chyba nie mogę się zgodzić. (z niezgodą, bo z większością argumentów tak).

O ile mi wiadomo (moja wiedza nie jest dogłębna, ale oparta na dobrych źródłach ;)) w treningu tlenowym jest tak, jak mówisz.

Ale założyłem - być może błędnie - że jeżeli kolega biega 4:45 i wraca zdyszany, to wchodzi już w zakres spalania beztlenowego.
W tej sytuacji następuje rozpad białek, a organizm - gdy skończą mu się podstawowe zapasy energii - z niego korzysta. Z tłuszczu nie może bo - jak sam piszesz - do spalania tłuszczu potrzeba dużo tlenu.
Czy nie jest tak?
Aby spalić tłuszcz… to nie trzeba wcale biegać. Nie ma dolnej granicy, od której zaczyna się spalanie. Dzieje się to nawet podczas snu.
Owe magiczne 30` berze się stąd, że po około 30 minutach lipoliza (rozpad tłuszczu) aktywowana jest pełną mocą – dzieje się tak, bo to układ hormonalny tym steruje.

No i o to chodzi :)
Im więcej spalimy kalorii na treningu, tym lepiej – i nie ważne czy z tłuszczu, czy z węglowodanów. Liczą się tylko kalorie.
Mało tego – nie biegamy po to, by palić tłuszcz. Biegamy po to, by właśnie być na minusie kalorycznym.

A to dlaczego?
Czy nie jest tak, że skoro organizm nie będzie czerpał z tłuszczu, to się tego tłuszczu nie pozbędziemy?
Cały cymes odchudzania przez bieganie polega chyba własnie na tym, żeby zachęcić organizm do czerpania energiii przede wszystkim z tłuszczu, który nie jest łatwo dostępnym źródłem energii.

Stąd właśnie długie bieganie w zakresie zdecydowanie tlenowym, które - jak sam napisałeś - ułatwia czerpanie energii z tłuszczu.

zgubić brzuch

Czy nie jest tak, że skoro organizm nie będzie czerpał z tłuszczu, to się tego tłuszczu nie pozbędziemy?
Cały cymes odchudzania przez bieganie polega chyba własnie na tym, żeby zachęcić organizm do czerpania energiii przede wszystkim z tłuszczu, który nie jest łatwo dostępnym źródłem energii.

nieważne skąd będzie czerpał organizm - ważne, żeby musiał czerpać... jak dostarczysz organizmowi 1000 kalorii a spalisz 2000 to musisz schuść ;)
maraton 3:50:16

zgubić brzuch

nieważne skąd będzie czerpał organizm - ważne, żeby musiał czerpać... jak dostarczysz organizmowi 1000 kalorii a spalisz 2000 to musisz schuść ;)

Tak, teoretycznie brzmi to bardzo rozsądnie.
Rzeczywiście, aby się odchudzić nie ma sensu biegać. Wystarczy mniej jeść :P

zgubić brzuch

Do konca sie nie moge zgodzic, gdyz odchudzanie odchudzaniu nie rowne.
Podczas wysilku fizycznego po wykorzystaniu weglowodanow, organizm siegnie po glikogen zgromadzony w miesniach i watrobie. Tych zrodel starcza na ok30/40min. Gdy zostana one wyczerpane zaczyna sie "dobieranie do zapasow". Jesli biegniemy spokojnie bez wielkiej zadyszki( kwestia tętna jest indywidualna- dla jednego 120 dla innego140 a nawet 150) to organizm bedzie czerpal energie z tkanki tluszczowej, jesli nasze tetno jest za wysokie to niestety ale zacznie sie dobieranie do miesni.

Katabolizm miesniowy prowadzi do bardzo duzego zakwaszenia organizmu. Mniejsza masa miesniowa spowalnia takze przemiane materii, tkanka miesniowa jest najbardziej "nawodniona" w naszym organizmie ( tluszczowa najmniej) wiec lepiej nie pozbywac sie miesni np przed matratonem, i jest jeszcze wiele innych niekorzystnych efektow.

Zgadzam sie, ze przy bieganiu ubytek masy nastapi zawsze, ale powinno sie dbac o to, aby ubytek komponentow ciala byl prawidlowy. Wybor nalezy do kazdego z osobna :D
5- 20:33 Sztafeta 5*5, 2010
10- 43:03 Kabaty, 2009
21- 1:37:12 Polmaraton Hajnowski, 2010
42- 3:31:17 Cracovia Maraton, 2010

Obóz biegowy z Jackiem Gardenerem - lato 2011

zgubić brzuch

Ja walczę z brzuchem, biegam od wiosny schudłem kilkanaście kilo. Ogólnie poprawiła mi sie sylwetka i kondycja.
Żeby schudnąć muszę biec spokojnie minimum 1 godzinę lub bardzo dobre efekty przynosi spokojny bieg przeplatany szybkimi podbiegnięciami.

zgubić brzuch

Według mnie tu decydują geny. Nadmiar tłuszczu najpierw odkłada ci się w brzuchu. Są tacy piwosze, gdy jak spojrzysz na nich z tyłu wyglądają szczupło, ale z profilu wystaje im wielki bebzol. Masz pewnie takie same tendencje co oni. Z tym nie wygrasz, wiem bo mam to samo ;)
Biegać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

zgubić brzuch

Odpowiednia dieta+aeroby w odpowiednim przedziale tetna+cwiczenie miesni brzucha poradza sobie nawet z genami :wink:

Organizm z czasem potrafi dostosowac sie do trybu zycia: jesli duzo biegamy to poczatkowo bedziemy gubic wiecej kilogramow, po pewnym czasie ten proces sie spowoln i wtedy trzeba zadzialac innymi bodzcami np. cwiczeniami silowymi, dieta lub urozmaiceniem treningow biegowych

Oczywiscie uwarunkowania genetyczne maja duzy wplyw na procesy chudniecia jednak z doswiadczenia wiem, ze problemem jest zawsze zla dieta, zbyt wysokie tetno podczas cwiczen, brak wytrwalosci i u kobiet rozchwiany poziom hormonow.

Mozecie biegac godzine dziennie, ale jesli wieczorem beda czesto kanapki z bielego chleba, piwko, kielbaska to schudnac sie nie uda ( znam tylko kilka wyjatkow :wink: )
5- 20:33 Sztafeta 5*5, 2010
10- 43:03 Kabaty, 2009
21- 1:37:12 Polmaraton Hajnowski, 2010
42- 3:31:17 Cracovia Maraton, 2010

Obóz biegowy z Jackiem Gardenerem - lato 2011

Stronę wygenerowano w 2.252 sekundy.

Zapraszamy do dodawania Imprez do kalendarza. Pomóż nam zbudować kompletną bazę imprez biegowych w Polsce! Dodaj imprezę
do góry