emo 10 km poniżej 45

Witam jestem nowy więc może parę słów o sobie na początek.  Lat 42 186 wzrost waga 86 biegam od lipca tego roku w październiku pierwsza 10( właściwie 10.400) wynik 49.45 teraz przygotowuje się do marcowego półmaratonu żywieckiego planem J.skarzynskiego na czas poniżej 1.50 . Trochę mam rozterek bo potem planuję kilka 10 chciałbym je pobiec poniżej 45 może bliżej 40 nawet. Wolne wybierania do 75% hrmax biegam 15 km w tempie 5.10-5.40 i chyba niepotrzebnie zajrzałem do tabel danielsa bo u niego to poziom na 10km ok. 42 i teraz nie wiem czy mam możliwości tylko nie umiem na zawodach zmęczyć się na maksa czy tabele się mnie nie trzymają proszę o jakieś rady z góry dziękuję 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

10 km poniżej 45

Cześć. Jeżeli pobiegłeś  10 km w czasie ok 50 minut to biegając wolne wybiegania po 5:10 biegasz zdecydowanie za szybko. Jeżeli biegasz po 5:40 to już dużo lepiej.... Żeby pobiec dychę bliżej 40 minut trzeba pobiec kilometr po  np. 4:05  i do takiego tempa trzeba docelowo dojść.  I teraz jeżeli pobiegniesz dychę na powiedzmy 41 minut to na pólmaratonie mógłbyś spokojnie rozmienić 1:30 :)
Myślę że na poziomie na którym obecnie jesteś powinieneś biegać wybiegania wolniej czyli po te 5:40 ( niech to wybieganie będzie wybieganiem), robiąc np tempo pobiegaj sobie szybciej po np 4:40 czy nawet 4:50 ... Pozdrawiam  

10 km poniżej 45

Dzięki może faktycznie powinienem zwolnić trenuje dopiero od pół roku i niestety zawalilem odżywianie prawdopodobnie poleciała mi krew i elektrolity przez co czuję zmęczenie i biegam wolniej. Niby według tabel J.skarzynskiego powinienem biegać 2 zakres po 5.25-5.30 ale na pierwszym treningu tego typu pobiegłem spokojnie 4.45-4.50 . Teraz jak odczuwam zmęczenie to jestem w stanie robić 5.05-5.15 odcinek 8km . Muszę zabrać się za dietę i suplementacje i mam nadzieję że forma wroci. W marcu ważny półmaraton pozdrawiam 

10 km poniżej 45

Najlepiej podzielić taki dystans. Oczywiście na każdy odcinek ustalić odpowiedni czas. 
Jeśli twoje marzenia zaczynają się nagle spełniać, strzeż się. Bo wkrótce czeka się bolesne rozczarowanie.

Stronę wygenerowano w 0.160 sekundy.

do góry