emo 10 km poniżej 45

Witam jestem nowy więc może parę słów o sobie na początek.  Lat 42 186 wzrost waga 86 biegam od lipca tego roku w październiku pierwsza 10( właściwie 10.400) wynik 49.45 teraz przygotowuje się do marcowego półmaratonu żywieckiego planem J.skarzynskiego na czas poniżej 1.50 . Trochę mam rozterek bo potem planuję kilka 10 chciałbym je pobiec poniżej 45 może bliżej 40 nawet. Wolne wybierania do 75% hrmax biegam 15 km w tempie 5.10-5.40 i chyba niepotrzebnie zajrzałem do tabel danielsa bo u niego to poziom na 10km ok. 42 i teraz nie wiem czy mam możliwości tylko nie umiem na zawodach zmęczyć się na maksa czy tabele się mnie nie trzymają proszę o jakieś rady z góry dziękuję 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

10 km poniżej 45

Cześć. Jeżeli pobiegłeś  10 km w czasie ok 50 minut to biegając wolne wybiegania po 5:10 biegasz zdecydowanie za szybko. Jeżeli biegasz po 5:40 to już dużo lepiej.... Żeby pobiec dychę bliżej 40 minut trzeba pobiec kilometr po  np. 4:05  i do takiego tempa trzeba docelowo dojść.  I teraz jeżeli pobiegniesz dychę na powiedzmy 41 minut to na pólmaratonie mógłbyś spokojnie rozmienić 1:30 :)
Myślę że na poziomie na którym obecnie jesteś powinieneś biegać wybiegania wolniej czyli po te 5:40 ( niech to wybieganie będzie wybieganiem), robiąc np tempo pobiegaj sobie szybciej po np 4:40 czy nawet 4:50 ... Pozdrawiam  

10 km poniżej 45

Dzięki może faktycznie powinienem zwolnić trenuje dopiero od pół roku i niestety zawalilem odżywianie prawdopodobnie poleciała mi krew i elektrolity przez co czuję zmęczenie i biegam wolniej. Niby według tabel J.skarzynskiego powinienem biegać 2 zakres po 5.25-5.30 ale na pierwszym treningu tego typu pobiegłem spokojnie 4.45-4.50 . Teraz jak odczuwam zmęczenie to jestem w stanie robić 5.05-5.15 odcinek 8km . Muszę zabrać się za dietę i suplementacje i mam nadzieję że forma wroci. W marcu ważny półmaraton pozdrawiam 

Stronę wygenerowano w 0.282 sekundy.

Zapraszamy do dodawania Imprez do kalendarza. Pomóż nam zbudować kompletną bazę imprez biegowych w Polsce! Dodaj imprezę
do góry