emo czy biegacze czytają książki?

w ostatnich badaniach opublikowanych w przedwczorajszych wiadomościach stwierdzono, że Polacy mało czytają i jeszcze mniej z tego rozumieją...

... chodzi o to, że jak już czytamy to z musu..
na szczęście na forum Nam to nie grozi, bo czytamy dużo i z wielką chęcia... w większości :wink:

moje pytanie jest następujące:
Jaką ciekawą książkę ostatnio przeczytałeś(aś)?

pytanie tak mnie jakoś ostatnio męczy, bo wieczory coraz dłuższe i jest czas na jakąś intelektualną rozrywkę

.... ja ostatnio zacząłem czytać Travelera Johna Twelve Hawks (fantastyka +akcja) oraz Bieg Maratoński Jerzego Skarżyńskiego, a Wy?
aleTEMPO

"Sport jest sublimacją popędu do przyglądania się i tendencji: sadystycznych, ekshibicjonistycznych, homoerotycznych i erotyki ruchowej." - Zygmunt Freud

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

czy biegacze czytają książki?

Ja teraz np. czytam "Ojca Chrzestnego" autorstwa Maria Puzo.
po 3-miesięcznej nieobecności na forum

ostatnio "Katar" i "Głos Pana" S. Lema. a dziś kupiłem "Tajemniczy płomień królowej Loany" U. Eco. lubię czytać i czytam ciut więcej niż średnia krajowa. staram się też zrozumieć co przeczytałem. najchętniej czytam autorów o trzyliterowych nazwiskach. :wink:
www.bieganie.torun.pl
10 km - Lubawska Dycha 28.VIII.2011 - 38:20
21,1 km - 31 Półmaraton Wiązowna 27.II.2011 - 1:24:35
42,2 km - 33. Maraton Warszawski 26.IX.2010 - 2:58:52

- ''Ukończyć Maraton '' część 3 Darka Sidora
- '' Śniadanie u Tiffaniego''- Truman Capote
- '' Gnój'' Wojciecha Kuczoka
-'' i o to chodzi..'' Robert Korzeniowski
a w chwili obecnej czytam Ptasznika

Andrzej Nowak: Polska i trzy Rosje.
Dennis E. Showalter Tannenberg 1914. Zderzenie imperiow.
Szekspir Kupiec Wenecki (Baranczaka)
Robin Lane Fox Alexander the Great (i uwazam ze biografia Green'a jest lepiej napisana, byc moze takze lepsza historycznie ?)
Eoin Colfer The Supernaturalist (The Opal deception NIE polecam, straszny chlam).
P. Rochala Las Teutoburski 9 rok n.e. (Z Historycznych Bitew Bellony Rochale mozna w ciemno, bardzo wysoki poziom. Co do jego powiesci - nie wiem, nie czytalem).
To te naprawde ciekawe i warte przeczytania z ostatnich 6 tygodni.
pzdr
amd
Zły żelazny wilk

- ''Ukończyć Maraton '' część 3 Darka Sidora
- '' Śniadanie u Tiffaniego''- Truman Capote
- '' Gnój'' Wojciecha Kuczoka
-'' i o to chodzi..'' Robert Korzeniowski
a w chwili obecnej czytam Ptasznika

a ta książa Korzeniowskiego jaka jest? dobra?
Bieganie jest tym co kocham najbardziej, jest dla mnie powietrzem w moich płucach,krwią płynącą w żyłach,dawką endorfin,źródłem szczęścia i celem samym w sobie. W skrócie jestem uzależniony od biegania ;)

ostatnio to ja nawet nie mam czasu przeczytać żadną inną książke jak szkolnną!dom praca, szkoła kobieta i lulu :D
"Ten kto nie doznał goryczy porażki,
nigdy nie pozna smaku prawdziwego zwycięstwa"

mi ksiazka Korzenia przypadla do gustu

a ostatnio to tylko lektury bo ich duzo, a krotkim czasie trzeba przeczytac (nad niemnem, potop, zbrodnia i kara). zapomnialbym jeszcze o podreczniku do technologi gastr. w koncu egzaminy zawodowe za 1.5 roku ..
Nowy rok, zima jest, kamień leży aż go kiedyś będę siłę wtoczyć mial.Może wtedy uda się, a teraz tchu mi brak ...

Nie mam czasu, prawie w ogóle, a pomyśleć, że kiedyś czytałem 100-110 książek w roku (robiłem takie statystyki ;)).
Teraz czytam lekkie rzeczy pod warunkiem, że można książkę przeczytać w jeden wieczór. I tak ostatnio, a więc parę tygodni temu przeczytałem "Mort" Pratchetta. A nieco wcześniej ze wstydem przyznaję, że po raz pierwszy "Maratończyka". Na co dzień zerkam do różnych książek, powiedzmy - fachowych, np. z historii sportu.
A najczęściej czytam różne książki historyczne, zwykle kilka np. pięć na raz, więc trudno to nazwać czytaniem. Wczoraj stanąłem przed księgarnią i długo wpatrywałem się w tytuł "Huryci". Na razie nie uległem. :)
PRZYJACIEL ESTONII

GG 3311041

www.supermaraton.kalisz.pl

Wczoraj stanąłem przed księgarnią i długo wpatrywałem się w tytuł "Huryci". Na razie nie uległem. :)

M. Popko ? PiWowskie Rodowody Cywilizacji ?
Powinno byc w bibliotece, to jest kolejne wydanie.
Zreszta ta cala seria to ksiazki dobre, ale jednak juz troszke "pokryte kurzem". Czy tez - jak Huizinga - wrecz mchem :-)
pzdr
amd
PS: Tak a propos ilosci, sie mi przypomnialo. Na pl.rec.ksiazki swego czasu kolezanki i koledzy (co niektorzy, to pare osob bylo) przyznali sie do statystyk w granicach 300 ksiazek rocznie. No ja wymieklem ...
Zły żelazny wilk

Ostatnio odswiezam sobie "Czarodziejska gore" T. Manna.
Mniam, mniam.
Ale tak naprawde to wstyd sie przyznac :oops: ale chyba zanizam statystyki :oops: . I to pomimo tego, ze ciagle nie mam w domu TV-pudla :roll:
PRAWIE tylko zawodowe czytam( i inne potrzebne do pracy), a kiedys, ech, ze 100 rocznie.

Mam manię i muszę czytać. W sytuacjach, kiedy nie mam własnego materiału do czytania, czytam instrukcje użycia gaśnic, opisy na proszkach do prania, regulaminy przewozu, zaglądam współpasażerom do gazet i ich lektur :lol:

Książki na ogół czytam symultanicznie. Teraz - "Drogę do Babadag" Stasiuka, nadal "Tajemniczy płomień królowej Loany" Eco, (im dalej tym bardziej przewidywalnie i nieciekawie), "The Murder on the Links" A. Christie (szkoleniowo) i "Kalamburkę" Musierowicz. Skończyłam dopiero co "Lekarza dnia sądu" J. White'a (seria o szpitalu kosmicznym) i "Żabę" Musierowicz (przed snem). Leży i czeka na mnie pierwszy tom serii Honor Harrington Davida Webera "Placówka Basilisk". Mniam, mniam 8)

Czaję się obecnie na "Bezsenność w Tokio" a nowe przygody Mikołajka mam obiecane na Gwiazdkę.

Mam nowo zakupioną książkę Tigera "Silniejszy niż strach"
Problem w tym ,że pracując przy komputerze i spędzając około 10-12 godzin pred monitorem jest tak,że po kilku stronach mam juz bardzo zmeczone oczy....kiedyś kiedy jeszcze nie pracowałem spokojnie czytałem po nawet ponad 100 stron w np sobotę czy niedzielę.
Bieganie jest tym co kocham najbardziej, jest dla mnie powietrzem w moich płucach,krwią płynącą w żyłach,dawką endorfin,źródłem szczęścia i celem samym w sobie. W skrócie jestem uzależniony od biegania ;)

M. Popko ? PiWowskie Rodowody Cywilizacji ?
Powinno byc w bibliotece, to jest kolejne wydanie.
Zreszta ta cala seria to ksiazki dobre, ale jednak juz troszke "pokryte kurzem". Czy tez - jak Huizinga - wrecz mchem :-)

Popko.
Miewam takie OCHOTKI, żeby poczytać o ludach i czasach, o których pisze się jedynie w trybie przypuszczającym 8)
PRZYJACIEL ESTONII

GG 3311041

www.supermaraton.kalisz.pl

Stronę wygenerowano w 0.847 sekundy.

Zapraszamy do dodawania Imprez do kalendarza. Pomóż nam zbudować kompletną bazę imprez biegowych w Polsce! Dodaj imprezę
do góry